Peklo a raj

Peklo a raj https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73904/peklo-a-raj-73904.jpg 4 98 14

Lissa videla v markízových očiach čosi posvätné, a predsa nebezpečné. Boli temné a krásne ako polnočné nebo. A práve také nedostupné. Sľubovali raj i peklo. Lissa vedela, že ak chce získať jedno, musí si trúfnuť aj na to druhé..

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (SK)

When angels fall , 1990

kacenka6144
17.10.2023 4 z 5

Jako první knížku této autorky jsem četla Lvi a krajka a nějak se nemůžu zbavit pocitu, že to je to nejlepší, co napsala. Líbil se mi vedlejší příběh Evvie, Lissiny mladší slepé sestry. Škoda, že nikde nebylo řečeno, proč oslepla. Její příběh mě zajímal. Mám ještě dalších pár knížek této autorky, ale jejich čtení rozprostřu mezi čtení jiných příběhů.

uzivatel4895
04.01.2022 5 z 5

moja prvá knižka od autorky, na SVK vyšla pod názvom Peklo a raj, čo úplne vystihuje celý príbeh, a aj pocity čitateľov (podľa komentárov súdim) za mňa pútavé už v prológu, ako na ňu myslel tak dychtivo, vášnivo, s vánkom pomsty a obdivu, zbožňujem knihy, keď Muž miluje ženu až na smrť, mne vôbec nevadilo to ich večné trpiteľské prekáranie, to dávalo príbehu práve tú silu, autorka to krásne popísala, nič čo by ma rušilo, Lisa bola úžasná už od prvej strany - citujem z knihy ,,keď si ešte raz budem musieť obliecť ten kabátec, určite sa rozplačem... ,, - vtedy som ju začala milovať, je pútavé, ak je hrdinka vykreslená ako ,,ľahká,, a pritom je čistá ako ľalia, nuda to nebola nikdy z môjho pohľadu, práveže stále sa tam niečo dialo, to ako sa všemožne snažil, aby nepatrila nikomu inému.... a ten koniec, do bodky napätie, a hviezdičku navyše za to predelenie príbehu spomienkou na minulosť, čo sa udialo pred rokmi, bolo tak vzrušujúce, že som dychtivo čítala stranu za stranou, a páčil sa mi aj príbeh Lisinej sestry Evvie, je to také nežné žieňa.

Ála1968
22.06.2020 3 z 5

Knihu jsem si koupila díky kladným hodnocením.Popravdě jsem čekala něco úžasného,bohužel to se nekonalo.Začátek byl moc hezký,polovina už byla nuda,stále o tom samém a konec byl zase skvělý.Takže takový průměr.

Khira
21.04.2020 5 z 5

Toto je moja obľúbená kniha už 15 rokov. Ivan... Ivan.. To je proste láska na celý život. Že sa príliš hádali? Že si stále len ublizovali? Že bol Ivan príliš temný hrdina? To všetko tam bolo. A okrem toho dušu požierajúca láska, bolestivá, večná, temná a cez to všetko predsa tak nežná a krásna. A ja som im to celý čas "baštila"

Aja39
13.03.2020 5 z 5

No celkem jsem překvapená že se někomu nelíbí tahle kniha. Pro mě je nádherná ano hlavní hrdinové si neustále hádají ale strašně jsem to s nimi prožívala. Prostě za mě top. Miluji knihy od autorky.

RendyaDav
13.01.2020 3 z 5

Tato kniha mě zase ničím neoslovila, špatně se mi četla...

Jacinda123
03.10.2019

V pohode oddychovka. Pre tých ktorí radi historické romány odporúčam.

Danulka11
12.04.2017 2 z 5

Musím říci, že jsem podle komentářů k této knížce očekávala, že se bude jednat o velice pohodovou knížku. Byla jsem zklamaná, jelikož byla opravdu "těžká" na čtení. Tím chci říci, že obě hlavní postavy byly velice dominantní a neústupné, takže se celý děj točil kolem jejich neustálého dohadování, útěků apod. Vadila mi i zakomplexovanost hlavního hrdiny. Neříkám, že byla kniha špatná, ale vím, že ji číst znovu určitě nebudu,...

modranka
16.10.2015 5 z 5

krásne spracovaná téma lásky hrdej angličanky a horkokrvného polovičného cigáňa. Autorke sa podarilo zachytiť charakteristiku cigánskej túlavej duše. Nie je čo dodať, tento príbeh si treba prečítať.

Barbora H
05.09.2014 5 z 5

Hmmmmmmm - sice byla knížka přečtena do dvou dnů, byla hezká, čtivá, zajímavá, ale...... co mi na tom vadilo: proč se museli neustále navzájem urážet...až zbytečně moc, když k tomu ani neměli důvod... Ale ke knížce se ráda vracím a patří již k mým srdečním záležitostem - ale Lvi a krajka zůstanou JEDNIČKOU...

BlueIvy
21.08.2014 5 z 5

Veľmi srdcervúci príbeh, dosť temný. Asi nebude celkom pre každého ale ja si myslím, že táto kniha je jednoducho prekrásna a hrozne dojemná!

gabca007
06.04.2014 5 z 5

Příběh se mi líbil moc. Patří k těm, u nichž, když začnete, musíte číst až do konce.

Juliette
02.02.2012 3 z 5

O malinko slabší dějová linka než u ostatních románů této autorky.

WEIL
23.08.2011

Staré známé a osvěčené téma i schéma.