Peklo

V jedné ze svých prvních knih zachycuje francouzský spisovatel, ovlivněný v té době Zolovským naturalismem i stylem diametrálně odlišným - symbolismem, lidský život ve všech jeho fázích a zlomech. Za neúprosným až krutým sledováním lidí v jejich bezprostředních projevech se skrývá vůdčí motiv Pekla, otázka po smyslu lidského bytí. Vydavatel: Odeon - Praha, 1969....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28892/peklo-28892.jpg 3.512

L’Enfer (1908)

Literatura světová
Vydáno:, Odeon

eraserhead

"(...) smysl bytí je jen v bytí samém a všechno ostatní je peklo (...)" píše v doslovu ke knize Josef Pospíšil a přesně o tom Peklo je. Alegorie lidského života, od začátku do konce. Romantický, erotický, sociální, dramatický, filosofický, existenciální, realistický, symbolický příběh jednoho šmíráka. Na začátku jsem vůbec nečekal, kam až to dojde, závěr již je hodně velkým rozletem úvah a myšlenek, ale čte se to parádně.

gunther2960
02.03.2016

myslim , ze se jedna o jeden z nejpoutavejsich valecnych romanu , vsichni vy co radi zabrousite do valecnych pribehu se nudit urcite nebudete

mutace
28.04.2011

Musím poznamenat, že tato kniha byla pro mne tak trochu zklamání. Dost těžko čitelná záležitost.

Henri Barbusse

Henri Barbusse