Mechanický princ

Mechanický princ https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395970/bmid_mechanicky-princ-l0e-395970.jpg 5 1209 149

Pekelné stroje série

V magickém viktoriánském Londýně našla Tessa Greyová útočiště u Lovců stínů, její bezpečí má ale krátké trvání. S pomocí přitažlivého samotáře Willa a oddaného Jema totiž zjišťuje, že Magistrova válka proti Lovcům stínů má velmi osobní důvod. Viní je z dávné tragédie, která mu zničila život. Jestliže chtějí odhalit tajemství minulosti, musí se vypravit do mlžného Yorkshiru, špinavých londýnských uliček i na ples plný nepřátel, kde se Tessa dozví děsivou pravdu o svém původu. Ukáže se také, že někdo ze samého středu Společenství je zrádce…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Clockwork prince , 2011

Petra1420
Petra1420
24.01.2017 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal, jako i série Nástrojů smrti. Autorka umí skvěle psát a vytvořila nádherný svět lovců stínů, od jejích knih se nemůžu odtrhnout, umí vtáhnout do děje, vytvořit sympatické postavy a prostředí. Těším se na závěrečný díl:)

šneki
šneki
23.01.2017 4 z 5

3,5
V podstatě si vybíjím vztek na české nakladladatelství, kvůli kterémů vím, jak série skončí, a proto pro mě nebaví. Nemůžu se pořádně zamilovat do postav a mám pocit že ději chybí dynamika. Nebo to je možná tím obdobím. Fajn knížka, ale sérii dočítám tak spíše z donucení, protože na mě čekají The Bane Chronicles.

cérka
cérka
09.01.2017 5 z 5

Krásná kniha-chlapec na titulní straně :-), skvělý příběh- napětí, láska, kouzla, zlo, čarodějové.... prostě pohádka. Už se těším na pokračování :-)

verulik196
verulik196
03.01.2017 4 z 5

Stejně jako předchozí díl byl i tento hodně čtivý. Ale přišlo mi, že je v něm málo akce. Stále se vymýšlely plány, ale samotné provedení plánu bylo krátké a předvídatelné. Konec mě ale překvapil. Za mě to je skvělá knížka, ale na původní sérii nemá.

Anne Leyyd
Anne Leyyd
30.12.2016 5 z 5

Stejně jako předchozí díl se i tento opravdu skvěle četl, neměl žádná hluchá místa a co se zápletky týče, tak byl pěkně promyšlený - jen se těším, jak to vše do sebe zapadne v závěrečné Mechanické princezně.

Co mě ale už otravovalo, tak OPĚT ten milostný trojúhelník. Uznávám, že zápletka s Willem (vy kdo jste četli, tak víte s čím) byla opravdu dost dobrá, komplikovaná, srdce a nervy rvoucí - nicméně... Všechny ty 3úhelníky mají prostě společné rysy a tak už zkrátka dopředu víte, jak to zhruba dopadne. Tedy - s kým hlavní hrdinka na konci skončí. Ach jo... I když bych pořád ráda věřila, že mě kniha nakonec překvapí :-)

Ovšem 5 hvězd za propracovanost, skvěle čtivý styl psaní, viktoriánskou Anglii, sympatické postavy, humor a zápletku + perfektní konec! A rozhodně palec hore za Gideona a Sophie :-) I když mezi námi přiznávám, že nemít po ruce ke čtení hned 3. díl, asi bych měla trošku jiný názor :D

AllyKumari
AllyKumari
26.12.2016 3 z 5

Stejně jako první díl, i ten druhý mne bavil. Přesto vášně cloumající sedmnáctiletými dětmi, se svou těžkou osudovostí, mi dvakrát či třikrát přišly poněkud komické. Celá kniha se odehrává během pouhých 14 dní - Polovina knihy je o tom, jak se lovci stínů chystají někam vyrazit, ale člověk stejně nemá až na pár výjimek pocit, že by něco zásadního podnikali, druhá polovina naopak zaznamená tolik emocionálních a zásadních změn, že není možné brát je v tak krátkém období vážně (především Sophiin vážný vztah s Gideonem). Myslím, že kniha pokulhává na svých nožičkách, které teprve nedávno odkoply střevíčky dívčích románů, a moc mne to mrzí. Tato série mne zaujala, a tak bych si od ní přála více. Doufám, že poslední díl bude zase minimálně za čtyři hvězdičky.

Davina
Davina
27.11.2016 5 z 5

Miluji to!! Miluji tuto knihu, autorku, tu dobu, miluji prostě všechno. Autorka je pro mě bohyně. Píše opravdu poutavě a ani tentokrát nezklamala. Příběh byl poutavý a užívala jsem si ho plnými doušky.
PS: Také bych nevěděla, kterého si vybrat!

PAZATT
PAZATT
19.11.2016 5 z 5

Mechanický princ rozhodně nezklamal! Ale jsem hrozně rozpolcená mezi Jemem a Willem :/ Koukám, že většina je pro Willa, ale já tak miluju Jema! Už mám doma i třetí díl, ale ono je to tak smutný :D

Horselen
Horselen
14.11.2016 4 z 5

Nemám slov, autorka prostě dokáže psát poutavě. Nemohla jsem se dočkat až knihu dočtu a zároveň jsem se bála, že stránky postupně dojdou. A s těžkým srdcem jsem přečetla i tu poslední. Ačkoli jsem se v tomto díle až tak nezasmála, kniha mě udržela v napětí do poslední chvíle. Nemůžu si pomoct, ale více jsem si zalíbila neohroženého Willa (stejně jako Jace v Nástrojích smrti). Těším se, až si přečtu i třetí díl.

SBH
SBH
11.11.2016 2 z 5

Když jsem uvažovala o jediném slově, které by knihu charakterizovalo, vytanul mi výraz "ukoptěný". Londýn je uprášený, mlhavý, nevlídný (informoval někdo autorku o tom, co je klišé?). Všechny postavy jsou tak záhadné, až to začíná být nudné. Opět mi chyběly osvěžující hlášky a špetka smyslu pro humor. Tato série mi připadá jako "z dílny Cassandry Clareové", a nikoli přímo od autorky. Nedočetla jsem a další díly již hodlám ignorovat. Pekelné stroje můžou, pro mě za mě, ovládnout Zeměkouli. Jedna hvězda za krásný obal.

julythreemosen
julythreemosen
10.11.2016 4 z 5

Trvalo mi moc dlouho se zacist. Nejak jsem se najednou neumela odpoutat od Nastroju smrti, ktere jsem porad poklada za lepsi. Najednou se to ale zmenilo, dej nabral prijemne tempo a konec jsem nakonec zhltla jako malinu. Tesim se tedy na posledni dil, jsem moc zvedava, jak se vse nakonec rozlouskne.

_Žanet_
_Žanet_
06.10.2016 5 z 5

Jo, jo, jo. Pokračování mě bavilo víc než první díl až na to, že mě příšerně vadila nerozhodnost naší hlavní hrdinky. Hlavně na koci a potěšila mě Charlotte s Henrym:) Ale žádný spoilery:D Prostě stručně je to lepší než první díl a už se nemůžu dočkat na další.

Arianne
Arianne
05.10.2016 4 z 5

Parádní pokračování, děj nikde nestagnuje, spousta romantiky, nová odhalení a jedna akce za druhou. Je mi fuk, jak moc je viktoriánský Londýn autentický, jako kulisa se hodí perfektně a už se moc těším na závěr

zuzana4291
zuzana4291
25.09.2016 4 z 5

Začátek tohoto druhého dílu mi přišel strašně popisný a zdlouhavý. Myslela jsem, že ho odložím. Naštěstí se přeci děj rozjel a druhý díl mě nakonec pohltil. Takže udivíme, jaký bude třetí díl:-)

Astriiia
Astriiia
20.09.2016 5 z 5

miluju toto autorku, skvely druhy díl, už se nemužu dočkat třetího !!!! Jak se Tessa rozhodne, ja jsem jako asi vetsina v tymu Herondale :) ikdyž v reálné životě bych ho asi už dávno něčím přetáhla přes hlavu

sarahmoon
sarahmoon
03.09.2016 4 z 5

Úžasné ... miluji tu dobu ... ten temný Londýn. Dost mě mrzí ten sourozenecký spor. Jinak palec nahoru ... zase jsem knihu hltala co to šlo. :o) aspoň, že Will má jasno :o) už čtu třetí díl, a plně si ho užívám ... ♥

Laurel
Laurel
17.08.2016 5 z 5

Potřebuju další díl. :/
Nemohla jsem se vůbec odtrhnout! Jem? Will? Noták, lidiiii. Beztak jsem asi tým Herondale :D

Mishak
Mishak
01.08.2016 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale mně se Cassandřiny knihy strašně líbí! A Mechanický princ byl v mnohém lepší než jeho první díl Mechanický anděl. Ale... Chyběla mi častější změna pohledů (vyprávění jiných osob), většinou vše bylo o Tesse, což mě dost mrzí, když je kolem ní tolik dalších zajímavých postav. Ne moc často jsem s Tessou měla dostatek trpělivosti, většinou jsem jí chtěla spíše praštit - hodně mě štvala... Naopak velmi jsem obdivovala Sophii - opravdu příjemná postava =).

Závěrem: Miluju Willovy hlášky a Jemovu rozvážnost =) A těším se na poslední díl!!!

Nikiny
Nikiny
24.07.2016 5 z 5

Naprosto jsem si tuto ságu zamilovala, zatímco sága Nástrojů smrti byla ze začátku taky skvělá, Pekelné stroje nemají klesající tendenci oproti "Nástrojům". Tessa mi přijde velmi sympatická, chytrá a zvláštní. Naprosto mi sedla jako hlavní hrdinka. Ihned začínám číst další díl a jsem upřímně nešťastná, že je to díl poslední...

Attia
Attia
15.07.2016 4 z 5

I když si autorka neodpustila některá klišé, příběh byl částečně předvídatelný, chování postav mi způsobovalo potřebu praštit do nejbližší zdi (Tessa, Tessa, Tessa, ale nejen ona), navzdory těmto nedostatkům se předvedla výtečně. Mechanický princ je ve spoustě ohledech zdařilejší než Anděl, rozhodně je napínavější a dějově nabitější. Atmosféra staré Anglie mě opět zcela pohltila a já mohu jen toužebně očekávat závěrečné finále, které bude doufám epické!