Mechanický princ

Mechanický princ https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245347/bmid_mechanicky-princ-ElE-245347.jpg 5 1215 150

Pekelné stroje série

V magickém viktoriánském Londýně našla Tessa Greyová útočiště u Lovců stínů, její bezpečí má ale krátké trvání. S pomocí přitažlivého samotáře Willa a oddaného Jema totiž zjišťuje, že Magistrova válka proti Lovcům stínů má velmi osobní důvod. Viní je z dávné tragédie, která mu zničila život. Jestliže chtějí odhalit tajemství minulosti, musí se vypravit do mlžného Yorkshiru, špinavých londýnských uliček i na ples plný nepřátel, kde se Tessa dozví děsivou pravdu o svém původu. Ukáže se také, že někdo ze samého středu Společenství je zrádce…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork prince , 2011

kalinkacz
27.11.2017 5 z 5

První díl byl opravdu skoro dokonalý... Bála jsem se tohoto dílu, aby nebyl pouhou vycpávkou... To ale rozhodně nebyl! Druhý díl je totiž o tolik lepší, než ten první! Osudy postav se tak zamotávají a tolik se toho stane... Kolik věci se odhalilo a jaké šokující scény se udály... Miluju tuhle autorku, po této knize už není pochyby... Chci si od ní přečíst absolutně vše, co má na svědomí, jelikož její fantazie nikde nekončí....

MishelleBlack
16.11.2017 5 z 5

Opět skvělé, stejně jako první díl. Ze začátku mi dost vadil ten extrémní milostný trojúhelník, ale po chvíli jsem si na něj docela zvykla, obzvlášť na Tessu a Jema, jsou spolu naprosto rozkošní :D

Geramon
12.11.2017 5 z 5

Skvělé skvělé skvělé

ivedoo
04.11.2017 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, zhltla jsem ji jedním dechem ❤️

juni
02.11.2017 5 z 5

Ani druhý díl mě nezklamal, moc se mi líbil, i když mi na konci bylo trochu smotno, kvůli Willovi. Moc se těším na rozuzlení vztahu Tessy, Willa a Jema a taky jak bude uzavžena série. Za mě prostě vítězí Will ;)

mStationka
01.10.2017 3 z 5

O spetku lepsi nez jednicka PS,jsem ale zvedava jak se vse rozlouskne a na co presne nebo spis jakou presne ulohu ma Tess

Peťulka3
18.09.2017 5 z 5

Hezké,oddechové čtení, které se hezky čte a stránky ubíhají rychle. Těším se na třetí díl a jsem zvědavá,koho si Tessa nakonec vybere.

Misa25
27.07.2017 4 z 5

Dalsi dil teto serie byl stejne dobry, jako ten prvni. Tesim se na zakonceni serie ;-)

Anonymní
20.07.2017 5 z 5

Stejně jako první díl hltám až od začátku, tedy krom prologu. Nemohu říct nic jiného, než že tato knížka je naprosto úžasná a že ji mohu jen doporučit. :D
Ještě bych moc ráda zmínila, že jsem teamu Will :D Jem je sice fajn a mám ho ráda, ale na Willa prostě nemá...

Jupijow
07.07.2017 4 z 5

Jsem v menšině, vím, ale stéjně mám raději Jema.

ufounek173
16.05.2017 5 z 5

Musím přiznat , že Nástroje smrti mě uchvátily víc, ale i toto vyprávění a zápletka se mi líbíla a jsem zvědavá ,jak příběh skončí,protože víme ,že někdo z nich je Zachariáš.

tatjana1737
28.04.2017 5 z 5

Líbí se mi stylistika a překlad, takže tentokrát jsem do děje vstoupila dříve než u prvního dílu. Knize lze sice vytknout jisté - z mého pohledu - nelogické jednání hlavních hrdinů (kteří sice nezletilí, ale vrhají se do nebezpečí po hlavě, leckdy ani neřeknou dospělým, co mají v plánu a konají), to ale asi vyplývá z toho, že příběh se cílen spíše na mladší věkovou skupinu. A pokud bych měla polemizovat sama se sebou, Will i Jem jsou lovci stínů, Tessa čarodějka, takže na plnoletost při jednání v krizi zde netřeba čekat ;-).

Ve druhém díle se osvětlí některé otázky, které vyvstaly po přečtení jedničky (proč se Will chová tak, jak se chová, a proč odmítl Tessu), stejně tak se více prohloubí zápletka týkající se milostného trojúhelníku (jak tohle autorka rozetne, aniž by někdo musel umřít, to bych chtěla vědět!). Ovšem vyvstanou otázky nové (kdo z Rady spolupracuje s Magistrem, proč se představitel institutu v Yorku na Tessu díval tak, jak se na ni díval, jakou roli v Magistrových plánech hraje Willova rodina + co zajímá mne: sehraje ještě nějakou úlohu v ději Camille?). A konec v podobě příchodu nového zájemce o výcvik byl věru nečekaný.

Vrhám se na třetí díl!

Babsie
14.04.2017 4 z 5

Kvalitou se drží prvního dílu, takže hodnotím stejně a těším se na třetí. Pořád postrádám nějakou pořádnou akci a zvraty, ale moc se mi líbí atmosféra a postavy. Ještě víc zbožňuju Jema a Harryho a potěšilo mě jak se to s nimi vyvinulo.

Kikuska69
15.03.2017 5 z 5

Božské, rozhodně doporučuji :) Jen jsem doufala že ukončí s Willem, takže mě celkem vzalo jak se to nakonec zamotalo :/

velunka1269
27.02.2017 5 z 5

Co jiného napsat, než že super? Druhý díl je stejně úžasný jako první. Will stále nepřestává překvapovat. Kniha vás tak moc vtáhne do děje, že cítíte, jako by jste byly vy v knize. :-)

kika812
25.02.2017 4 z 5

Líbil se mi více než ten první díl, ale jen o trošilinku. Oba díly jsou skvělé a už se těším na třetí díl, kde se dozvím všechny tajemství...❤

PandaGirl
24.02.2017 4 z 5

Sice na první díl to nemělo, ale stále to bylo docela na slušné úrovni. Chvílemi mě to vážně nudilo. Ale pořád to bylo dostatečně poutavé na to, abych se dokázala začíst.
Jako obvykle mě styl psaní autorky nezklamal.

kristynkal
20.02.2017 4 z 5

Více se mi teda líbil první díl, ale i tento byl psaný poutavě a odhaloval hodně tajemství

petrasvo
05.02.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

south-west
30.01.2017 5 z 5

nejhezčí a nejnapínavější díl z této trilogie.