Mechanický princ

Mechanický princ https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245347/bmid_mechanicky-princ-ElE-245347.jpg 5 1215 150

Pekelné stroje série

V magickém viktoriánském Londýně našla Tessa Greyová útočiště u Lovců stínů, její bezpečí má ale krátké trvání. S pomocí přitažlivého samotáře Willa a oddaného Jema totiž zjišťuje, že Magistrova válka proti Lovcům stínů má velmi osobní důvod. Viní je z dávné tragédie, která mu zničila život. Jestliže chtějí odhalit tajemství minulosti, musí se vypravit do mlžného Yorkshiru, špinavých londýnských uliček i na ples plný nepřátel, kde se Tessa dozví děsivou pravdu o svém původu. Ukáže se také, že někdo ze samého středu Společenství je zrádce…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork prince , 2011

hurikan123
30.10.2018 5 z 5

musím říct že jsem fandil Jemovi. je divné, že i když jsou zasnoubení, pořád si vykají... jinak skvělý romantický (úchylný a tajemný) příběh. doporučuji! vrhám se na další díl!!!

Gynger
29.10.2018 5 z 5

Druhý díl byl více akční než první.
Pozor obsahuje spoiler!!

Will a ty jeho hlášky prostě miluji. Démoni sifilis :D. Nakonec mě překvapilo Willovo prokletí, které vlastně prokletím nebylo a konečně se mohl utrhnou ue řetězu a vyznat Tesse lásku. Ale pozdě. Achjo já být Tessou asi bych byla na to stejně. Zamilovala jsem si oba dva. I když předběžně víc jak to dopadne ( mám přečtené nástroje smrti i temné lsti). Ale i tak prostě Miluji svět lovců stínů!!!

Magiclucy
23.09.2018 5 z 5

Nevím, co k tomu říct jenom...Miluji Willa, miluji Jema, miluji Tessu, miluji Magnuse. Lovci stínů začínám být posedlá víc a víc ♥

danyinsidebooks
16.09.2018 4 z 5

4,5*
Rychlejší rozjezd než první díl, druhá polovina plná akce. A pořád jsem #teamjem :D

Ninde
26.08.2018 5 z 5

Druhý díl mě bavil více než první.Oproti prvnímu dílu mi připadal lépe propracovaný a také srozumitelný.Proto dávám 5.

andrejci
16.08.2018 5 z 5

Já vlastně nevim co k tomu napsat. Je to bobma. Sice mi chvilku trvalo než jsme se začetla ale jakmile se to stalo nemohli mě od knížky odtrhnout. Will mě prostě několikrát dostal a ke konci knížky jsme kvůli němu několikrát umírala smíchy.

lumiyeu
01.08.2018 5 z 5

Cela serie me velice prekvapila. Puvodne jsem si koupila prvni dil pouze na zkousku jestli me bude bavit. Ani jsem se poradne nenadechla a uz jsem byla na konci knizky a utikala do knihkupectvi pro dalsi dva dily. Opravdu me to mile prekvapilo. Zamilovala jsem si serii Nastroju smrti a byla jsem jenom rada, ze se mi dostala do rukou serie, ktera primo i neprimo na tuto serii navazuje. Bylo pro me hezke sledovat osud Magnuse a dalsich hrdinu a zaroven poznavat jmena, ktera se objevuji i v predchozi serii. Velice doporucuji vsechny tri dily at uz svet lovcu stinu znate, nebo se jej teprve chystate poznat.

zinon
26.07.2018 5 z 5

Tento díl se mi líbil více, jak první. Je tu méně akce a větší bouře citů. Co mě překvapilo byl vývoj milostného trojúhleníku...SPOILER! Protože když Jem políbil Tessu, tak jsem nečekala, že to bude pokračovat tak, jak to pokračovalo....čekala jsem je mi líto...stejně jako to čekal Jem. A líbilo se mi, že od toho autorka neustoupila až do konce knížky. O to víc jsem napnutá, jak bude pokračovat třetí díl. Rozuzlení se zdá být předvídatelné, ale nechám se překvapit. Já je mám ráda taky oba :) Jsem taky zvědavá, co je Tessa tedy doopravdy zač.

wildXchos
25.07.2018 4 z 5

Druhý díl je o něco lepší než první. V prvním bylo občas těžké pochopit, co se vlastně děje a ve druhém už je vše srozumitelné. Willovo chování začíná konečně dávat smysl, škoda jen, že si Tessa zrovna všimla, že existují i jiní muži. Jenom mi tu trošku chybí Agatha a Thomas, ale nové postavy jsou taky dobré.

Nikča1236
30.06.2018 5 z 5

Budete trpět, ale náramně si to užijete!

coppacabana
30.05.2018 5 z 5

Druhý díl představuje jedno naprosto šokující a vlastně i lepší, akčnější pokračování prvního dílu, který byl takový úvod, takže ve dvojce už nastupujete do rozjetého vlaku, jenž vás hned strhne na další dobrodružství s lovci stínů. A jsem šíleně šťastná, že jsem to četla v originále, protože v originále vás každé slovo uhodí takovou silou, jelikož Cassandra Clare ví, jak slova používat, aby své čtenáře citově zničila.
Během čtení zjistíte o hlavních hrdinech tolik věcí. A to hlavně o Willovi, jehož život, jehož minulost je vyloženě srdcervoucí. Mohla bych spočítat na prstech jedné ruky postavy, pro které mi srdce bolelo jako pro Williama Herondalea.
Budete toho cítit hodně. Ať už to je radost, frustrace, smutek nebo vztek. Budete toho cítit tak moc, až to bude nezdravé. A posledních sto stran? Kvůli nim si samou frustrací rvete vlasy. A určitě ne kvůli stylu, kterým to je napsané, protože věřím, že by se na planetě nenašel člověk, který by si nezamiloval slova Cassandry Clareové.

Lily-fairy
19.05.2018 4 z 5

Mnohem lepší než první díl! Do půlky možná trochu nuda, ale pak chytne a nepustí

Peťule115
22.04.2018 5 z 5

nezklamala mě

Denča1236
07.04.2018 5 z 5

Tahle série je můj jediný hřích.

Adriana21
21.03.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Jema s Wilem mám hodně ráda a chudák Tessa, že se mezi nima nemůže svým způsobem rozhodnou. Sama bych měla problém :D
Jak Jem, tak taky Will mají něco do sebe.
Knížka měla děj, byla tam akce, napětí, láska... Takže za mě super.

Makaja
07.03.2018 4 z 5

Tak jsem se konečně zorientovala v postavách - myslím ve vztahu k NS. Asi by bylo lépe číst to chronologicky, ale když to Clare napsala takto, tak se nedá nic dělat. Stále mě to trochu vadilo a překáželo, jak jsem přemýšlela, kdo je čí předek a co z koho si pak do povahy vezme, ale přece jen to bylo lepší než u prvního dílu. Děj svižnější a zajímavější, takže ano - výjimka potvrzující pravidlo, že druhý díl trilogií bývá jen vycpávka. Tady byl druhý díl lepší než ten první.

sd1992
23.02.2018 5 z 5

Mooooc mě to bavilo... :-) Rozhodně lepší než Mechanický anděl. Jsem fakt zvědavá jak Tessa vyřeší ten milostný trojúhelník, protože já bych taky měla ráda oba dva :-D Děj je plný akce a napětí, za mě 5* :-)))

misak94
03.02.2018 5 z 5

Rozhodně je zde děj lépe propracovaný a podaný, takže se kniha čte mnohem lépe :) jsem zvědavá jak si autorka poradí s nevyhnutelným koncem :)

cukrovka
27.01.2018 4 z 5

Tento díl mne zaujal víc než první. Některé otázky zde již byli zodpovězeny, ale další zůstávají. Proto se hned pouštím do dalšího dílu.

lucie.8
13.01.2018 4 z 5

Do druhého dílu Pekelných strojů jsem měla problém se začíst. První polovina byla na můj vkus až moc "zamilovaná". Pak se děj zase rozjel a knihu jsem nemohla odložit, stejně jako u prvního dílu.