Mechanický princ

Mechanický princ https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245347/bmid_mechanicky-princ-ElE-245347.jpg 5 1213 150

Pekelné stroje série

V magickém viktoriánském Londýně našla Tessa Greyová útočiště u Lovců stínů, její bezpečí má ale krátké trvání. S pomocí přitažlivého samotáře Willa a oddaného Jema totiž zjišťuje, že Magistrova válka proti Lovcům stínů má velmi osobní důvod. Viní je z dávné tragédie, která mu zničila život. Jestliže chtějí odhalit tajemství minulosti, musí se vypravit do mlžného Yorkshiru, špinavých londýnských uliček i na ples plný nepřátel, kde se Tessa dozví děsivou pravdu o svém původu. Ukáže se také, že někdo ze samého středu Společenství je zrádce…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork prince , 2011

Ahmose
27.03.2022 2 z 5

Po Mechanickom anjelovi, ktorý sa mi páčil, som si myslel, že jeho pokračovaním nemôžem šliapnuť vedľa. Viac som sa mýliť nemohol. Celú dobu som mal pocit, že autorka tento diel napísala iba preto, lebo sa rozhodla, že chce aby táto séria bola trilógiou, pretože duológie predsa nie sú v móde. Dej sa od konca prvého dielu neposunul nikam. O svete sme nedozvedeli nič nové. O pôvode Tessy taktiež nie. Tessa nie len, že ostala naivná, ale navyše je aj zmätená, pretože sama nevie čo, respektíve koho chce. Pri milostných scénach som nestačil pretáčať oči. Hlavný záporák série nespravil taktiež nič. Nedozvedeli sme sa nič o jeho motívoch ani cieľoch. Akcia, ktorá prvému dielu dominovala je v tomto na nule. To minimum, čo sa v knihe stalo by sa pokojne zmestilo prerozdeliť medzi jednotku a trojku. Samozrejme, je to Cassandra Clare, takže je to napísané dobre, je to plynulé a číta sa to ľahko a rýchlo, ale... tento diel vám fakt nič nedá. Takže pokiaľ ste už prečítali všetko vo svojej knižnici, pozreli všetky seriály na Netflixe a nechcete si nechať vygumovať mozog reality show, ktoré ponúkajú naše TV stanice, tak to je presne ten čas, kedy je lepšie čítať toto ako nič. Žiaľ, ak chcete ako ja, len dočítať sériu, neostáva vám nič iné, len sa touto nudou prehrýzť. Dúfajme, že tretí diel bude lepší.

Pollbooks
03.03.2022 5 z 5

Znovu se vracíme do světa Lovců stínů a nebezpečných mechanických strojů spolu s Tessou, Jemem a Willem.

Na začátku nutno říct že se mi tento díl líbil rozhodně více než díl první a spoustu věcí jsem i lépe pochopila.

Už od začátku příběhu je jasné že se nám tu objevil milostný trojúhelník, v zásadě je nemám moc ráda, ale autorka to pojala velmi dobře a já si rychle zvolila svého oblíbence.

Oproti milostným scénám, kterých je tam habaděj, mi vadí absence akčních scén, protože ty v jedničce hráli zásadní roli.
Rozuzlení přišlo velmi rychle, řekla bych i na úkor pochopení toho proč to tak bylo.

Naše partička však není k dopadení Magistera o nic blíž, mechanické stroje se objevují častěji a na povrch vyplouvají věci, které mě velmi šokovali.

Nakonec však to skončilo přesně tak jak jsem chtěla, doufám však že třetí díl se bude odvíjet v akčnějším duchu.

Radovan_R
02.12.2021

Slabší než první díl. Jak již psala EleanorJane - místo fantasy román pro mladé dívky, skoro až červená knihovna. Přesto to není špatná kniha a vlastně ani nudná. Jen se děj z prvního dílu nikam neposunul, uvidíme jak v třetím.

Fallenyard
14.11.2021 5 z 5

Ještě lepší, než první díl, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout! Intrikování v pozadí mi sedlo daleko víc, než divoké bojové scény (i když ani tady o ně nejsme ošizeni), dostáváme odpovědi na mnoho otázek, ale další nové vyvstávají. Odhalení střídá odhalení a děj byl pro mě tak zajímavý, že jsem knihu přečetla na jeden zátah. Velký plus jsou vtípky, kterými je celá kniha prošpikovaná, často jsem se zasmála nahlas a to mě jen tak něco nedostane :)

Vjeerus
26.08.2021 5 z 5

Druhý díl Pekelných strojů jsem si užila víc, než první a to i přes to, že zde máme mnohem míň zběsilých akčních scén. Celá kniha se dle mého zaměřuje spíše na intriky, tajemství, emoce a vztahy a děj kolem Magistra se posunul na druhou kolej.
Je zde postupně odkrývána povaha Willa a jeho minulost a tím mě autorka "donutila" ho milovat a soucítit s ním. Dokonce mu i fandit (co si budeme, v předchozím díle moc kladně nepůsobil).
Tessa se začíná více projevovat a už nepůsobí tak usedlým dojmem. Její postavení jí opravdu nezávidím, vzhledem k tomu, co se kolem ní děje.
Více se dovídáme i o všech vedlejších postavách a zjišťujeme, jak je důležitá komunikace a naslouchání. Domnívat se něco není vždy ta správná cesta a ještě horší je si ty domněnky neověřit u správné osoby.
Závěr knihy mi rozdrtil srdce dojetím. Jak je občas těžké udělat něco správného, že? Myslím, že už jsem to u některé knihy od CC napsala, ale ona je opravdu talentovaná ve vytváření emočně silných dilemat pro hrdiny svých knih a tím dokáže neskutečně zasáhnout i čtenáře, který začne přemýšlet, jak by situaci řešil sám.
Jediné, co mě na knize vadí (vlastně všech od CC), jsou poměrně dlouhé kapitoly. Stále si na to prostě nemohu zvyknout ani přes ohromnou čtivost, kdy stránky hltám po desítkách.

EleanorJane
11.08.2021 2 z 5

(SPOILER) Tak za mě teda o dost slabší než první díl. Z fantasy se stává dívčí román. Autorka se víc zaměřuje na postavy, velké množství milostných scén, kdy protáčím oči. S Magistrem jsme se moc nikam neposunuli, pouze je zde vysvětlení minulosti a objasnění některých věcí. Pořád ale nevíme, co je Tessa zač. Čte se to stále dobře, konečně se Tessa učí i bojovat, ale s vlastním srdcem si neví rady. Rozuzlení milostného trojúhelníku Will-Tessa-Jem je dle mého názoru trošku unáhlené, ještě uvidíme, co se z toho vyklube. Ale chyběla mi tam nějaká pořádná akce.

magdalene7
13.07.2021 5 z 5

Za mě byl tenhle díl o trochu lepší než první. Bylo zde více akce a rozuzlilo se pár záhadností. Willa jsem si zamilovala snad ještě víc a Tess mě - mírně řečeno - velice znepokojila svým (předpokládám že ne definitivním, ale i tak) rozhodnutím. Vrhám se na poslední díl :).

ZapisnikTerky
09.07.2021 4 z 5

Tahle série je prostě skvělá. Někdy bych si vytrhala vlasy nebo mrskla s knížkou o zeď, když šlo o Tessina rozhodnutí, ale stejně to miluju :D. Víc v mojí recenzi.

denisa8946
12.06.2021 4 z 5

Druhý díl se mi líbil mnohem víc než první. Zvykla jsem si na nové postavy a byly mi čím dál víc sympatičtější. Příběh nabral větší spád a byl víc emotivní.
Musím přiznat, že se mi tato série začíná dostávat pod kůži a nemůžu se dočkat, jak celý příběh dopadne. Lovci stínů jsou srdcovka - ať v minulosti nebo současnosti.

masavole
20.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Druhý díl se mi moc líbil, odhaluje nám převážné Willovu minulost (kdo je Cecily, v čem spočívá jeho prokletí). S Willovými problémy mu pomáhá převážně Magnus a jí si tohle duo strašně moc oblíbila. Celý první díl a začátek druhého jsem fandila Willovy, ale čím více kniha postupovala, tím více jsem chtěla, aby Tessa skončila s Jemem. V tomto díle uvnitř Institutu odhalujeme dalšího zrádce, a to se Společenství opravdu nelíbí, naštěstí všechno dobře dopadne a Institut zůstává v rukou našich hrdinů. V tomto díle se také vice objevují Gideon a Gabriel, kteří začínají trénovat Sophii s Tessou. Jsem ráda, jak tento díl skončil a jdu rovnou na další.

kate9326
04.02.2021 4 z 5

Trochu slabší než Nástroje smrti, ale originální jsou nepochybě "techno-démonické" vynálezy a zápletka je poměrně čtivá, ale trochu to připomíná Twilight...asi je jasné, jak skončí...

marie2577
28.09.2020 4 z 5

Pěkný příběh a i zápletka .

Marbla2004
30.07.2020 5 z 5

Prostě druhý díl trilogie... Nic moc se nedělo, ale líbila se mi romantická linka a samozřejmě svět (ten je fakt promyšlený a mega sympatický). Kniha se četla rychle.

Jája92
17.07.2020 4 z 5

Druhý díl, který jsem přečetla za pár večerů, protože jsem se nemohla odtrhnout od napínavého příběhu. Čekalo mě pár překvapivých zvratů, ale i pár situací, které se víceméně daly odhalit. Občas mi, ale Tess přišla až příliš nerozhodná a milostná linka mezi ní, Willem a Jemem místy připomínala telenovelu, za to ubírám na hodnocení. Přesto si však rozhodně přečtu Mechanickou princeznu, protože se těším, jak to nakonec celé dopadne.

Lea_41
26.06.2020 5 z 5

No ty kráso.. To je hustý. Nikdy by mě nenapadlo že Tessa je... No nebudu spoilerovat. Opravdu bych neodhadla že to tak je. Božíííííí....

Agrim
22.06.2020 5 z 5

Super čtení na pohodu před spaním

SknihouVrukách
19.06.2020 5 z 5

Konečne sa mi podarilo dočítať Mechanického princa a musím povedať, že to bolo ešte lepšie ako Mechanický anjel. Ja ten svet a tie postavy MILUJEM. Svet Shadowhunters je jeden z najviac premyslených svetov. Postavy som si opäť veľmi obľúbila a dej som prežívala s nimi. Ja som tím Will ak by niekoho zaujímalo. Konečne v knihe bolo viac romantiky. Síce ten trojuholník bol miestami mierne otravný, ale až tak mi to nevadilo. A na konci sa mi tá romantika veľmi páčila a prekvapil ma "zvrat" v romantickej linke. Celkovo zvraty boli dokonalé a väčšinu som nečakala. A ten koniec ? Musím sa čoskoro pustiť na Mechanickú princeznú, keďže to skončilo veľmi otvorene. Milujem autorkin štýl písania. Kniha sa mi čítala veľmi ľahko a rýchlo. Užila som si každú stranu a sériu vám môžem odporučiť. 5/5✨

Luigi1
11.05.2020 5 z 5

Tento díl stejně dobrý jako ten předešlý.

Verunka926
03.05.2020 4 z 5

Skvělé, stejně jako první díl! Jen mě dost rozesmutnilo, koho si Tessa vybrala a doufám, že ve třetím díle se její názor změní.

Šárušš
22.03.2020 5 z 5

Druhý díl stejně fantastický jako první. Jen si nějak nemůžu pomoct, ale je mi strašně líto Willa. A Tessa by taky měla být víc rozhodnější.