Mechanická princezna

Mechanická princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248651/bmid_mechanicka-princezna-W3b-248651.jpg 5 1140 195

Pekelné stroje série

< 3. díl

Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejné děvče postavit celé armádě pekelných strojů?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Princess , 2013

hanapaimen
hanapaimen
25.01.2016 5 z 5

Úžasnost. Po dlouhé době jsem si zase užila čtení něčeho takového, a tahle trilogie mě bavila mnohem víc než Nástroje smrti... Prostředí viktoriánské Anglie, pecka. A dokonce hlavní hrdinka mi přišla skvělá (což je co říct většinou hlavní hrdinky moc nemusím - ani Clary mě neoslovila tolik jako Tessa). A jelikož jsem četla Nástroje před nějakou dobou, a dost věcí jsem pozapomněla, bylo skvělé v průběhu této trilogie postupně objevovat ty shody a koincidence, uvědomovat si provázanost a rodokmeny jednotlivých postav a rodin... Jo, úžasnost. :)

kacaaba
kacaaba
09.01.2016 5 z 5

Tak tohle byla síla. Už jsem dlouho u knížky takhle nebrečela. Úžasně dojemně napsaný. V polovině, kdy pro ní Will jel, jsem se nudila, ale ten závěr to rozhodně vynahradil. Určitě si znovu přečtu Nástroje smrti, protože teď už plno věcí budu chápat úplně jinak.

mirkol
mirkol
03.01.2016 5 z 5

Plně a zcela souhlasím s -Verů- a taky jsem víc pro Willa, i když Jem si zasloužil nějaké štěstí tak můj favorit je a byl od prvního dílu Will.

Výborná trilogie, co víc říct..., sice kdybych věděla jak to končí, tak bych přečetla poslední kapitolu a pak bych si dala třeba týden přestávku, abych to mohla zpracovat a pak knihu dočetla, ale i tak... krása.

(100% - 5 hvězdiček :D)

-Verů-
-Verů-
24.11.2015 5 z 5

Naprosto souhlasím s několika dalšími čtenáři. Tato série a i Nástroje Smrti byly jsou a vždycky budou nejlepší tvorbou, co jsem kdy četla. Bylo pro mě opravdu těžké se s mířit s koncem této série. Epilog mě dohnal k slzám. Opravdu.
Nejhorší bylo najít knížku, které vás uchytí tak, jako tvorba Cassandry. Doufám, že autorka zase popadne své magické peru (či laptop) a opět nás vtáhne do nového příběhu ze světa Lovců stínů!

SPOILER! (Kdo nečetl knihu, ať nečte tento komentář pro vaše čtenářské dobro!) :)
Nehorázně jsem brečela u epilogu, když vyprávěla o Willovi. Říká se, že postavy v knížkách žijí věčne, i když je na čas odložíme. Jenže Will ne. Umřel v příběhu a tudíž nemohu přesně říct, že žije dál. Mrzí mě to. Ano, lidé umírají a i lovci stínů, ale autorka nás tohoto mohla ušetřit. (Lépe mě asi pochopí ti, kteří zbožňovali Willa) Bylo pro mě těžké se smířit nejen s konce příběhu, tudíž i celé série, ale i s touto tragickou, přesto ale naprosto normální skutečností... :(
Také mě dost mrzelo, že Tessa milovala oba stejně. Ano, chápu, že je milovala oba, ale přeci musela jednoho z nich milovat víc. Nebo nám čtenářům aspoň naznačit. Přesto doufám, že Willa milovala víc. (Ano, jsem #TeamWessa) :D Ale to je jenom můj názor!:)

Každopádně doufám, že se zase objeví něco nového od Cassandry, co mě uhrane tak, jako tato nezapomenutelná série ze svět Lovců Stínů, která si v mé srdci vybojovola své právoplatné místečko!

Xena011
Xena011
09.11.2015 5 z 5

Nádherná trilogie, kterou nepovažuji za samostatnou, ale součástí velkého celku nazývaného shadowhunters. Ani nevím, jak ji popsat, protože je dokonalá ze všech pohledů a úhlů, na které se podívám. To propojení děje a postav s Nástroji smrti mi odpovědělo na spoustu otázek a epilog Města nebeského ohně sem četla znovu, abych si to mohla propojit. Tato série se mi moc líbila, zakládám samozřejmě na Nástrojích smrti, ty jsou takové hlavní pilíře, o které se postupně opírají další knihy. Nečekala jsem, že se jim ještě něco vyrovná, ale tato série se mi dokonce líbila ještě víc, s tím ohledem, že miluju chování, prostředí, oblečení a mnoho dalšího z minulých století a tohle mi prostě moc sedlo. Nastínění všech těch věcí a chování, to bylo jako sen (nynější realita je bohužel krutá), kam bych se bez váhání odebrala. Měla jsem v oblibě, jak Tessa a Will stále mluvili řečí knížek. Různé pasáže jsem si musela vychutnat a přečíst si je víckrát.

Dokonce jsem dříve v Nástrojích smrti neměla příliš v oblibě Magnuse, ale od té doby, jak se choval v této minulosti, sem si ho hodně oblíbila. Hlavní tři postavy jsou bezkonkurenčně moji favoriti. A ta láska mezi nimi...prostě nádhera. Taky bych chtěla něco podobného zažít. Nejoblíbenější postava opět William (jako Jace), i když sem je měla ráda všechny od Tessy po Gabriela.

Nakonec vlastně všechno dobře dopadlo, dokonce mohli navštěvovat Will se sestrou své rodiče, s Jemem byli také v kontaktu...jen škoda, že hlavní postava umřela...raději bych to nechala v přítomnosti knihy, ale muselo to tak být, aby mohlo dojít i na budoucnost....nesnáším loučení :/ Nakonec jsem byla spokojená a přála Tesse, že mohla milovat oba dva a prožít s nimi život, na který nikdy nezapomene (Doufám, že v budoucnosti o tom bude ještě velká zmínka a všechny postavy Pekelných strojů nebudou zapomenuty). Opět mi vrtají hlavou nějaké otázky, které doufám budou vysvětleny zase dále...

Dle mého názoru se jedná o velmi citově založenou trilogii (mnohem více, než Nástroje), nebo jsem já velká citlivka. Od 23. kapitoly mě začaly kapičky slz stékat po tváři, no a až přišel epilog, to už tekly proudem a musela jsme si dávat pauzy, aby mé oči opět mohly vidět písmenka. Když popisovala Tessa smrt Willa, hodně jsem soucítila a trpěla s ní, protože jsem ho taky milovala a bylo to těžké uvědomit si, že jednou odejde (Možná proto je lepší si v hlavě říkat, že kniha končí šťasťně ještě před epilogem). Nejraději bych je měla pořád živé všechny - ale je to hold minulost a předci nynějších hrdinů Nástrojů. Tím to pro mě byl citově mnohem těžší konec, než u Nástrojů, v kterých všichni žijí. Ale čas nejde zastavit a plyne neskutečnou rychlostí, proto si ho musíme vážit a zbytečně neztrácet. Musíme si užívat života co nejvíce, dokud jsme stejně staří jako naši knižní hrdinové. Taky by se mi více líbilo mezi požádáním o ruku a smrtí Willa dát třeba svatbu nebo něco, aby to nebylo tak rychlé. Pokaždé, když si přečtu úryvky o požádání Tessy o ruku a vzpomínku Tessy na jeho smrt, brečím a vždycky už budu. (Tak je to i při vzpomínání po 100 letech Jema a jejich svatbě). To už se nezmění, protože je to pro mě vždy velká rána. Představit si všechnu tu lásku, smrtelnost a nesmrtelnost....

Vždycky mě zajímala odpověď na otázku, o které se zmínil Magnus, že někdo chrání londýnský Institut. Zde jsem se radostně dozvěděla jméno, a vlastně i život dotyčného ducha. Dozvěděla jsem se něco víc o Cortaně, kterou zdědila Emma, a konečně zjistila, jak přesně získal rod Herondalů znamení hvězdy, když se Willa dotkl samotný anděl s jménem, které se později v Nástrojích smrti opět objevuje.

Tato série (vlastně vše, co jsem doteď přečetla) ve mě zanechala velkou stopu a doufám, že si ten velký celek znovu někdy zase přečtu, i když už nebudu v těch mladých letech našich hrdinů. Snad se nezmění vnímání, které mám teď.
Slova, která zde už psala kolegyně, vystihují vše: ….můžu dodat, že to tak opravdu je
Někdy se mi stává, že kniha, kterou zrovna čtu, mě ovlivňuje a stává se mou součástí, proniká hluboko do mého nitra. A pak když kniha končí, mám pocit, že jsem něco ztratila, že část mě zmizela společně s koncem knihy. ...Ale díky tomu vím, že jsem ji milovala

Na závěr přidávám citát knihy, který se zařadí na seznam mých nejkrásnějších. (Takových krásných si každý najde ještě mnoho, ale tento je ten nejhezčí.)
Nejsi poslední sen mé duše.
Ty jsi první sen.. jediný sen, o kterém jsem byl kdy neschopný přestat snít
Jsi první sen mé duše a od toho snu doufám, že přijdou i další sny.
Sny, které se stanou skutečností..

To, jak krásná kniha (spolu s dalšími, které Cassandra Clare napsala a ještě napíše), nejde ani napsat. Ty pocity a zážitky….To člověk musí cítit, když čte a sám si je vytvořit.
Pro mě je tato spisovatelka a její celek knih nejlepší a nejoblíbenější, co jsem kdy četla. :)

Kdo nezná, velmi doporučiju navštívit tyto stránky:
Je tam plno aktualit, překladů a popisů, které určitě potěší nejen mě. :) Dokonce v rubrice Extra najdeme povidku s názvem After Bridge, která pokračuje po Epilogu knihy a popisuje velké sblížení Tessy a Jema. Následně je tam i komiks o jejich svatbě, který mě taky hodně dojal, protože tam Will nemohl chybět :)

Snofru
Snofru
04.09.2015

Skládám ohromnou poklonu spisovatelce za tenhle výkon a myslím to zcela upřímně. Série Nástroje smrti mi učarovala a Pekelné stroje mi braly dech... úchvatné knížky a jen mě děsně mrzí, že už jsem obě série dočetla. Tenhle poslední díl sem doslova zhltla a na konci knížky jsem si říkala, že ze zoufalství snad začnu číst celé obě série znovu, protože po takových dechberoucích knihách si vybrat další na čtení bude utrpení. Jak už je tu zmíněno, po posledních řádcích mám pocit, že jsem něco důležitého ztratila a bude mi navždy chybět.
Nemohu říct, jestli jsem si víc zamilovala Willa nebo Jema. Byly pasáže, kde jsem zbožňovala jednoho, a pak se ve mně něco zlomilo a zamilovala jsem se do druhého. A tak to bylo celou sérii, dokážu si představit, že se do takového rozpoložení dostala i hlavní hrdinka Tessa...a upřímně jí to nezávidím. O to víc mě potěšil epilog...i když náznaky už jsem četla v TMI.
Přála bych si, aby se spisovatelka ještě k Nástrojům vrátila a v příbězích hlavních hrdinů pokračovala, protože za mě je to nezapomenutelný zážitek.

Nikisek55
Nikisek55
14.08.2015

Naprosto úžasná knížka i celá série. Ten epilog mě teda dostal, jeden balíček kapesníčků byl málo.

SPOILER: To, že milovala dva muže úplně stejně mi nevadí, ale docela bych tam brala, kdyby tam byla ještě jedna kapitola mezi poslední kapitolou u rodičů a epilogem, třeba svatba Willa a Tessy nebo tak. Přišlo mi to, že se dali konečně dohromady a on hned umřel. Ale to je jen můj pocit. Jsem ráda, že byla nakonec s oběma, i když nakonec skončí stejně sama :(

Veronika.C
Veronika.C
09.04.2015 5 z 5

Z této série jsem naprosto nadšená a opravu patří k té nejlepší co jsem kdy četla. Četla jsem ji v elektronické podobě a už se těším až u nás vyjde i knižně, protože tuhle sérii musím mít doma, stejně jako nástoje smrti. Spousta věcí která se zde odehrála vysvětluje budoucnost a věci z nástojů smrti a z toho jsem nadšená, jak je vše krásně propojená. Vztah Tess a Willa byl krásný a když nakonec zemřel tak mi to bylo tak líto proto jsem byla ráda za epilog, že Tess dostala druhou šanci být s Jemem, který je mým oblíbencem. Tuto sérii rozhodně DOPORUČUJI!

Tridenti
Tridenti
07.02.2015 5 z 5

Teď jsem knihu dočetla. Zpočátku jsem tuhle trilogii začala jen proto, že jsem někde četla, že se líp zorintuju v knize Nástroje smrti:vMěsto nebeského ohně. Ale sérii jsem si už po prvním díle zamilovala a dostávala jsem pocit, že je to snad lepší než série Nástrojů smrti. Epilog byl pro mě naprosto... vyčerpávající. :D Vážně jsem nedokázala zadržovat slzy, takže jsem se málem rozbrečela cestou autobusem ze školy. :D Ale opravdu.. všem fanouškům Mortal Instruments doporučuju. :) Doufám,že někdy si najdu čas a znovu si tak úžasnou knížku - i celou trilogii - přečtu.

DenkaFantasy
DenkaFantasy
22.01.2015 5 z 5

Krásný příběh který se mi zaryl do srdce :') děj který neměl chybu, a ten prolog... Knížku 100% doporučuji je nádherná :')) určitě si knížky zase někdy přečtu.

Tillia
Tillia
12.01.2015 5 z 5

Tak mechanická princezna je naprostá bomba,dlouho se mi nestalo,že bych u knížky brečela,dojemné loučení Jemma a Willa,pak Tess a Will,no a ten konec:-DOpravdu můžu všem doporučit:-))

Sosyk
Sosyk
10.01.2015 4 z 5

Pffff, nějak nemám slov... musím si to nejdřív nechat uležet v hlavě... konec mi přišel hodně crazy!

--nora--
--nora--
03.01.2015 5 z 5

slovy to nejde popsat, promiňte ale nejde to(stejně jako u ostatních jejích knih co jsou a budou)
jen bez epilogu bych se obešla ( a)kniha by se určitě obešla bez pomočených stránek b)já Jema prostě nesnesu)

janka2000
janka2000
01.01.2015 5 z 5

Kniha je čtivá a zábavná.Od prvního dílu jsem fandila Wilovi, jenže si Tessa vybrala Jema. I přes to jsem doufala a proto mě poslední díl příjemně potěšil. Dopadlo to bezvadně a knihu doporučuji.

06.11.2014 5 z 5

Jestli takto skončí i TMI tak se rozpadnu.... ;(
Pěkně jsem si u epilogu pobrečela... :)

Sabcens
Sabcens
01.11.2014 5 z 5

Nejlepší kniha celé série. Čelist mi spadla hodně hluboko. Kniha je napínavá od začátku až do konce. A ten epilog! Musím opět uznat, že Cassandra Clare je génius.

28.10.2014 5 z 5

Ó můj bože!?! Super!!!

Pavlina.13
Pavlina.13
21.10.2014 5 z 5

Někdy se mi stává, že kniha kterou zrovna čtu mě ovlivňuje a stává se mou součástí, proniká hluboko do mého nitra. A pak když kniha končí mám pocit, že jsem něco ztratila, že část mě zmizela společně s koncem knihy. ...Ale díky tomu vím, že jsem ji milovala.

agar
agar
03.10.2014 5 z 5

Skvělé!!! Kromě začátku kde snad na 30ti stránkách je pro mě nudný popis likvidace starého Lightwooda to bylo prostě super.
Naprosto úžasně vypsané vztahy mezi Magnusem Banem a Willem, čímž se vysvětluje proč je Magnus v Nástrojích tak šíleně zamilovaný do Alexe . Překvapení že Jace a Alex Lightwood jsou vlastně z jedné pokrevní linie Herondalů. Taky se člověk dočte kde Isabella přišla ke svému nahrdelníku, který ji varuje před démony, jak získali Herondalovi svoje znamínko hvězdy a hlavně co mě vrtalo v předposledním díle Nástrojů bylo to, kdo je bratr Zachariáš a proč se tak usilovně snaží pomáhat a chrání Jace.
Tohle se mi stalo snad jen u přečtení sedmičky Harryho Pottera, kdy docvaknou všechny dílky skládačky z předešlých šesti dílů.
Klobouk dolů před touhle spisovatelkou! Ted se ještě víc nemůžu dočkat posledního dílu Nástrojů :D

adeka9966
adeka9966
13.09.2014 5 z 5

Úžasná série, jedna z mých nejoblíbenějších, líbila se mi víc než TMI. Nesouhlasím s --norou-- protože Jema úplně žeru. Pak se mi líbí jak se to prolíná s TMI. Škoda jen že u nás ještě nevyšli The Bane Chronicles, protože Magnus je nejlepší ze všech postav! :)