Mechanická princezna

Mechanická princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248651/bmid_mechanicka-princezna-W3b-248651.jpg 5 1148 196

Pekelné stroje série

< 3. díl

Nad londýnským Institutem se stahují mračna. Mortmain připravuje útok na lovce stínů; chce je zničit pomocí pekelných strojů, armády nelítostných mechanických bytostí. Na dokončení svého plánu potřebuje už jen jedno: Tessu Grayovou. Lovci stínů se snaží vypátrat Mortmaina dřív, než armádu vyšle do útoku. Když však Mortmain Tessu unese, Jem a Will, kteří si oba dělají nároky na její srdce a lásku, jsou ochotní udělat cokoliv pro její záchranu. Tessa si uvědomuje, že jediný, kdo jí může pomoci, je ona sama. Ale dokáže se jedno obyčejné děvče postavit celé armádě pekelných strojů?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Clockwork Princess , 2013

EleanorJane
15.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Tak konečně se něco dělo. První díl mě bavil, druhý nudil a tento to krásně dokončil. Konečně nějaká akce. Jak to tak bývá, někdo prostě umřít musí. Kdo také četl Nástroje smrti, taky si občas řekl nějaké to : AHA! Docela jsem s koncem spokojená, ale mohlo toho tam být víc. Ale epilog... To bylo velké AHA! a doufám, že se snad s Tessou někde setkám... A návrat do světa lovců stínů mě tak nadchl, že se asi pustím do temných lstí. Ale stále jsou pro mě nejlepší Nástroje smrti.

magdalene7
21.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Když jsem se tuhle sérii začala číst, ani jsem vlastně nevěděla do čeho jdu. Neznala jsem vůbec styl psaní autorky a zákony Lovců stínů, ale na všechno jsem si rychle zvykla a ponořila jsem se do světa našich postav. Když jsem však sérii četla, tak jsem si v duchu říkala: "neupínej se k tomu tak moc, budeš toho litovat", a BOOYYY, že já jsem měla pravdu. Will si mě tak strašně moc získal, jako už dlouho žádná postava ne, takže když jsem četla epilog, byla jsem naprosto zničená. I když to dává naprostý smysl a všechno "dobře a poklidně dopadlo", možná bych se bez toho srdcervoucího převyprávění od Tessy obešla. Přiznávám, jsem měkká.
...
Jediné co bych sérii vytkla, je posledních pár kapitol téhle knihy. Jo jsem spokojená jak to autorka všechno ukončila, plno věcí se vysvětlilo a dořešilo, ale to jak se pak všichni začali brát, jak se Charlotte stala Konzulem potom co jeden automat náhodou podříznul krk Konzulovi Waylandovi... já nevím, mě to připadalo trochu přitažené za vlasy.
...
Jinak jsem se do téhle série zamilovala a celkově jí hodnotím 4,5/5* :).

ZapisnikTerky
17.07.2021 5 z 5

Strhující a uslzený závěr série, do které jsem se okamžitě zamilovala. Jestli vás zaujalo téma série, tak vám garantuji, že budete spokojení. Víc v mojí recenzi.

Khira
03.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak ako nenavidim otvorene konce, tak nenavidim knihy, ktore sa snazia ulahodit vsetkym. Ak sa mi nepaci koniec knihy, tak si par dni ponadavam ale aspon viem, ze ma autor chrbticu. Nebudem písať komentáre ku kazdej casti zvlast, nakoľko som ich precitala behom 3 dni. Ocenujem a to naozaj vysoko, ze dokázala autorka dostat do knihy vela vybornych postav. Napriklad Henry, tutmacik, sialeny vedec, nova kuchárka pospevujuca morbidne pesnicky a utociaca zásadne od chrbta, milacik Magnus, ktory bol pre mna jednou z najlepších postáv, ktore som kedy prečítala. A Will. Ach Will, od prveho momentu to bol pre mna jedine ON a nikto iny. Drzy, arogantny, vtipkujuci a tak neskutocne dojimavy. Zijuci na hrane ako neriadena strela, bol by pre mna naprosto top hrdina, keby boli postavy o nieco staršie. Myslim, ze vo chvili, ked pohryzol upira by autorka s nim nedokazala urobit nic preco by som ho prestala zboznovat. Toto vsetko bolo vsak plne vyvazene postavami, ktore som priam bytostne neznasala a kralovali im Jem a Tessa. Pre mna sa jediny akceptovateľny a dokonaly zaver knihy odohral jednoznacne na zasnezenych schodoch

denisa8946
12.06.2021 5 z 5

Závěrečný díl celé trilogie byl za mě ze všech nejlepší. Napadají mě k němu samé superlativy - nejakčnější, nejnapínavější, nejpropracovanější a hlavně nejemotivnější... Velmi se mi líbil epilog, který dokreslil celý příběh (nejedna slza mi ukápla a celý následující den jsem se k němu v myšlenkách vracela) a uzavřel tak milostný trojúhelník mezi hlavními postavami.
Miluji svět lovců stínů a těším se, až si přečtu další série. Svět lovců stínů se stal nedílnou součástí mého čtenářského života a moc ráda se do něj budu znovu vracet - tyto knížky mají místo v mé knihovně rezervované navždy. :)

masavole
21.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Fůha, tahle knížka mě totálně zničila. Myslím, že poslední díl téhle série byl nejsilnější. Postavy jsem si zamilovala a bylo těžké se s nimi rozloučit. Když jsem si myslela, že Jem zemřel brečela jsem jako malá. Jediné co mi v knížce vadilo bylo, že na to Will s Tessou, hned po “Jemově smrti” skočili. Jinak jsem byla hrozně spokojená s tím jak autorka tento milostný trojúhelník rozpletla. Z prologu se budu vzpamatovávat ještě hodně dlouho, nedovede si představit jak mě to dojalo. Rozhodně plný počet bodů a za mě rozhodně lepší než Nástroje smrtelníků.

TaNya_
07.04.2021

(SPOILER) Týýjo, tak v první třetině mě to opravdu přestalo bavit. Jak byly ty předchozí díly celkem vtipný, tak tady to ta holčina celkem srala s tím svým "romantickým kňučením". Panebože a ještě musela nakonec dostat oba borce. Ten konec byl tak moc vycucaný aby uspokojil úplně všechny, že úplně zkazil jakýkoliv náboj. Aspoň jsem se zase po x měsících utvrdila, proč vlastně nečtu "young adult". Buď obětujeme charaktery kvůli citovýmu vydírání nebo zachráníme všechny za cenu logiky. Potom se pozná, kdo je kvalitní autor úrovně Kinga a kdo zase ne.

Nikolča
27.02.2021 5 z 5

Souhlasím s juju35363. Všechny tři knihy byly jen dalším příběhem, dalšími přečtenými knihami. Ale epilog příběh postavil do úplně jiného světla. Už dlouho mě žádný text tak nechytil za srdce. Knihy znovu zřejmě číst nebudu, ale epilog si pročítat rozhodně budu.
"Život je kniha a je tam ještě tisíce stránek, které jsem nepřečetl. A já bych je chtěl číst spolu s tebou..."

juju35363
11.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Celou dobu bych knize dala čtyři hvězdy, ale jakmile jsem dočetla epilog (který mě překvapil jak moc byl smutný) v podstatě jsem konečně pochopila jak je to dokonalá série. Teď už dávám plný počet hvězd a klidně bych si ji přečetla znova.

_Brunetka_
04.01.2021 5 z 5

Pojďme skočit po hlavě do chvály, kterou tady budu nad touhle knihou pět. Je mi už skoro trapné se opakovat a vyzdvihovat tady autorčin geniální styl psaní, který vám ponoří do příběhu hlavu jako do vody a nenechá vás se nadechnout, dokud jej nedočtete. Zase tu zmíním i fantastický a promyšlený svět, který vás uhrane. Zapomenout nemůžu ani na dokonalé postavy s geniálními charaktery, které nedokážete nemilovat. Pokud se do tohohle čtení pustíte, počítejte taky s romantikou jako kráva, která neprobíhá jen mezi hlavním milostným trojúhelníkem, ale i mezi ostatními postavami a která vás položí. V tomhle příběhu se nejde vyhnout ani krásným a pravdivým myšlenkám, která vás okouzlí. Celá kniha je neskutečně velká emocionální jízda, v jedné chvíli jste napnutí jako struny a ve druhé máte pocit, že všechny emoce, které z vás autorka při čtení ždíme, vám musí vzít i duši. V průběhu téhle skvělé knihy taky přestanete počítat, kolikrát jste brečeli – já osobně odhaduju, že bych svými slzami dokázala naplnit Bajkal. Nechybí tu ani zvraty a odhalení, z kterých vám spadne brada. A ten epilog?!? Ten mě totálně rozdrtil, nečetla jsem lepší zakončení série a celkově je to asi nejvíc šokujících pár stránek, co jsem zatím četla. Celá tahle série mě zlomila vejpůl a marně hledám všechny střípky svého srdce, bez naprostého zaváhání ji taky řadím mezi ty nejlepší série, co jsem četla. Tenhle příběh si prostě musí přečíst každý – bacha ale, jen ho nečtete, ale přímo žijete (což by podle mě mělo být uvedeno i jako varování na přebale).

Adýsek
27.10.2020 4 z 5

Za mě je celá tato série opravdu dobrá. A řekla bych, že má nadmíru vyrovnané díly.

Minulý, čili druhý, nebyl zdaleka vycpávkový. Dozvěděli jsme se mnoho informací, které zde autorka rozvedla a dokončila.
Vysvětlila všechny dějové linie.
~MOŽNÝ SPOILER~
Ale mně se teda ten epilog nelíbil. Přišlo mi to až moc překombinované. Svým způsobem to bylo pěkné zakončení, ale klidně bych to vynechala. Přišlo mi, že se chtěla autorka tak trochu zavděčit všem... Ale to je jenom můj názor. Rozhodně by Vás neměl odradit.

Dani3
24.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Všechny tři díly série Pekelné stroje se mi velmi líbily. Styl psaní je trochu odlišný oproti ostatním autorčiným knihám, ale to lze přičítat období viktoriánského Londýna.

Musím uznat, že autorka umí skvěle vykreslit jednotlivé postavy a vztahy mezi nimi. Umí postupně odhalovat jejich minulost tak, aby bylo čtení pro čtenáře stále lákavé a nenudil se.

Klobouk dolů před zakončením série, s takovým epilogem jsem opravdu nepočítala. Myslela jsem si, že všichni prostě šťastní a spokojení být nemůžou, ale u této autorky je to zjevně možné.

marie2577
28.09.2020 4 z 5

Dobrý zaver

Marbla2004
29.08.2020 5 z 5

Mechanická princezna byla pěkné zakončení série. Četla jsem ji dlouho, protože v ní byly nudnější části. Kniha mě ale bavila. Svět a postavy... Tessa mi není moc sympatická už od Mechanického anděla a nevím, co přesně mi vadí, ale ostatní postavy jsou zajímavé a promyšlené. Sérii Nástroje smrti mám určitě radši. 4,5*

Jája92
28.07.2020 4 z 5

Poslední díl série, který byl pro mě tak trochu zklamáním. Měla jsem z něj zmatené pocity, do předchozích dvou dílů jsem se zamilovala ihned, ale tady to okouzlení opadávalo. Nevím, čím to bylo, ale něco mi tu chybělo. Epilog mě trochu překvapil.

Agrim
22.06.2020 5 z 5

Pohodové čtení

SknihouVrukách
19.06.2020 5 z 5

Tak toto bola jedným slovom pecka a dokonalé zakončenie série. Po tejto sérii Cassandru radím medzi moje top autorky a sériu Pekelné stroje medzi moje najobľúbenejšie. Prečítajte si to už len kvôli postavám. Verím, že si Willa zamilujete tak ako ja. Všetky postavy sú strašné sympatické a ani mi nevadil milostný trojuholník. Cassie má bombastický štýl písania a tento štýl písania sa mi páči viac ako v knihách z prítomnosti. Strašné rýchlo sa mi to čítali a bola som schopná prečítať aj 140 strán za deň, čo sa mi bežne nestáva. V knihe sa nachádzali prekvapivé zvraty, ktoré ma šokovali. Začiatok konečne nebol pomaly a všetko frčalo od začiatku. Kniha je hlavne o Jemovi, čiže ak ho nemáte radi tak vám to asi bude vadiť. Veľmi ma prekvapil jeho osud. A ten epilóg ? Hlavne koniec epilógu ? Povinne všetci prečítať.

Luigi1
11.05.2020 5 z 5

Skvělá Tessi,opravdu statečná.Výborná celá serie.

Šárušš
06.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha, skvělá serie, od začátku až do konce!

Verunka926
04.05.2020 5 z 5

Mechanická princezna byla skvělým zakončením série a určitě se chystám číst další autorčiny knihy ze světa lovců stínů.