Pekelná princezna

Pekelná princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417998/bmid_pekelna-princezna-d8M-417998.jpg 4 73 26

V panteonu sériových vrahů zaujímá Belle Gunnessová jedinečné místo. Byla to všemu se vymykající psychopatka, žena, která vraždila ve velkém, zčásti z chamtivosti, ale hlavně z čirého potěšení. Mezi lety 1902 a 1908 nalákala na svou „vražednou farmu v Indianě“ řadu nic netušících obětí. Někteří byli nájemní dělníci. Jiní nic netušící staří mládenci. Všichni zmizeli beze stopy. Poté, co byla jejich těla vykopána, se zjistilo, že byli nejen otráveni, jako oběti jiných vražedkyň, ale byli také doslova poraženi jako na jatkách. Pekelná princezna je strhující popis jednoho z nejsenzačnějších řádění masového vraha v análech amerického zločinu: šokující série vražd spáchaných ženou, která vešla ve známost jako Lady Modrovousová. Napínavá a poutavě napsaná kniha Harolda Schechtera je jediným autoritativním popisem tohoto notoricky známého případu a první, která o tématu, jež v sobě nese veškeré prvky klasického záhadného příběhu a děsivé hororové zvraty, přinesla dosud neznámé informace.... celý text

Literatura faktu , Biografie a memoáry , Historie

Vydáno: , Jota

Hell's Princess: The Mystery of Belle Gunness, Butcher of Men , 2018

Andrée
Andrée
04.02.2020 4 z 5

Pekelná ježibaba, hnusná bába.

První polovina knihy se mi četla velice svižně. Očekávala jsem trochu více podrobně popsané vraždy, ale bylo to spíše jen decentně zmíněno. Ovšem popis některých obětí byl popsán dosti detailně, proto mě trochu mrzí, že kniha neobsahuje i dobové fotografie. Že byla Belle bezcitná a vypočítavá není pochyb, ale jakou "senzaci" z toho všeho udělal bulvár? Nad tím mi zůstával rozum stát. A ještě více nad morbiditou lidí, kteří se sjížděli snad ze všech koutů, aby na vlastní oči spatřili pekelnou farmu.

Soudnímu procesu je zde věnováno možná až příliš stran, ale celkově je to zajímavé čtení. O to děsivější, že se to vše stalo...

No, je asi více jak jasné, kdo měl pekelnou smůlu při výběru životního partnera.

MMacicekk
MMacicekk
14.01.2020 3 z 5

Nejedná se o špatnou knihu, autor studiu literatury a pramenů jistě věnoval veškerý svůj čas, často citoval i různé dopisy a dobové listiny, přesto mě jeho styl psaní vůbec neoslovil. Ke knize jsem neměla touhu ani potřebu se vracet, často jsem ji odkládala, na druhou stranu jsem se těšila, až ji budu mít konečně přečtenou. Od této knihy jsem měla bohužel úplně jiná očekávání a nakonec jsem byla zklamaná.

Ridley
Ridley
12.01.2020 3 z 5

Čekala jsem, že to bude lepší, ale tyhle beletrizovaná fakta jsou spíše nudnější čtení.

yetti09
yetti09
27.11.2019 3 z 5

Popravdě to nebyl úplně můj šálek kávy. První půlka knihy nebyla špatná, odehrával se tam vlastně celý děj. Já asi očekávala něco drsnějšího. Vraždy byly popsány jen tak okrajově, větší pozornost byla věnována soudnímu procesu, který byl popsán v druhé půlce knihy.
Jasně, je to literatura faktu... Jen jsem čekala, že to budu hltat, a to se bohužel nestalo...
Za mě takový průměr.

denisa7430
denisa7430
17.11.2019 3 z 5

Kniha dobře zpracovaná, ale měla jsem pocit, že čtu spíše vysokoškolskou závěrečnou práci. Avšak faktograficky perfektně napsaná.

Costanzo
Costanzo
09.11.2019 5 z 5

Kniha je založena na skutečných událostech, které se opírají o historické zdroje. Šokující série vražd spáchané ženou, která vešla ve známost jako Modrouvous v sukni. To, čím se Belle liší od svých předchůdkyň a to, co z ní dělá jedinečnou postavu, je právě řeznická brutalita vykonaná na obětech. Znesvěcení jejich těl rozsekaných na kusy a naházených do hnoje ve výběhu pro prasata. Počet obětí je dodnes neznámý. Teoreticky se hovoří mezi 25 až 50 obětí. Ne všechna těla byla nalezena. Tato vražedkyně se stala nejsenzačnějším masovým vrahem v dějinách USA. Ano, čtete dobře. Američané Bellu Gunnessovou považovali za skvělou senzaci, média si libovala a z její farmy se stala nejvyhledávanější hororová turistická atrakce. Její osobní věci byly rozprodány za nehorázné peníze, neboť každý chtěl vlastnit alespoň jednu osobní věc této psychopatky. Za mě skvěle zpracovaná literatura faktu.