Pekáč buchet

Pekáč buchet https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206146/bmid_pekac-buchet-FwG-206146.jpg 4 1200 363

ONA Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára. ON Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš. Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem, a že láska hory přenáší. Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí.... celý text

tyna_01
11.02.2015 4 z 5

Dobré oddechové čtení, které pobaví :)

babyboar
10.02.2015 3 z 5

Na knížku jsem byla velmi zvědavá, protože se o ní na konci minulého roku hodně mluvilo a psalo na sociálních sítích. Čtenářky popisovaly záchvaty smíchu, které během čtení dostávaly a tak jsem se i já chtěla připojit do jejich řad. Bohužel, knížka je průměrným ženským čtivem a jediná originalita (kterou jako vášnivá kuchařka oceňuji) je recept v úvodu každé kapitoly, který se pak nějakým způsobem odrazí v příběhu. Ovšem nevím, zdali jsou recepty na skutečná jídla, neboť obsahují chyby (ingredience se pak neobjevují v postupu, ale jsou tam namísto nich jiné). Tolik úžasného Kopřivu si představuji asi jako Martina Maxu v Kameňáku a vůbec celá kniha je tak trochu "Troškovská". Údajně se již chystá filmové zpracování, které si nejspíše nechám ujít, pokud to nebude český film v neděli večer na ČT. Konec, který nás má z romantických obláčků srazit do syrovosti života už působí lehce šroubovaně, ale aspoň že tak. Ohromná růžovoučká svatba by asi knihu zařadila do kategorie "nečitelené".

vaili
09.02.2015 5 z 5

Prostě vtipné, milé rychlé, dobré.. tomu není co vytknout :)

Terka18
06.02.2015 5 z 5

Pro mě byla knížka skvělá, přečtená za jeden večer. Zasmála jsem se u ní, dialogy super. Zlepšila mi náladu. Ano, dalo by se říci oddechovka, nic nenáročného, ale přece takové knížky jsou super. Určitě si ji přečtu znovu.

Markyy
03.02.2015 4 z 5

Jako oddechovka dobrý :)

Lenka.Vílka
02.02.2015 2 z 5

Muj nazor na tuhle knihu je stejny jako na S hlavou v oblacich...nedostalo me to jako jeji predchazejici trilogie...ale to nevadi...dokazu s tim zit...ale par receptu si opisu :-)

evago
01.02.2015 2 z 5

čekala jsem víc...příběh o ničem

studentice
31.01.2015 1 z 5

Nudný příběh o ničem, ale hlavně ten konec mě zcela zklamal a prostě jsem nechápala.

Danafantom
31.01.2015

Nějak jsem se nezačetla, svět časopisů pro ženy a pekáče buchet, ať na mužském těle nebo v troubě, mě vůbec neoslovuje.

LilianaFalcon
28.01.2015 3 z 5

Za mě tedy tak 3 a 3/4 hvězdičky. Vím, že bych měla zaokrouhlovat nahoru a dát teda 4, ale... Trochu mě zamrzelo, že když už se v příběhu objevilo propojení s Winterem z knihy "S hlavou v oblacích (pejru)", že tam toho nebylo trochu víc.

Jinak se mi to samozřejmě líbilo, bylo to čtivé, hezké, úsměvné, takové ze života, ale po Bavettových mi to připadá jako velký krok zpět.

dangerkriss
19.01.2015 4 z 5

Kniha je opravdu oddechová, smlsla jsem si na ní za téměř jedno odpoledne. :-) Příběh se mi tuze líbil a Kopřiva ještě víc! Prvně jsem četla něco novějšího od českých autorů, v tomto případě od autorky, a byla jsem sama překvapená, jak vtipná knížka může vzniknout. Snad prvně (nebo po hodně dlouhé době) jsem se u knížky smála i nahlas. Líbí se mi, že příběh je opravdu ze života, žádný výmysl, takové mám ráda (i když sem tam ani nějakým tím fantasy nepohrdnu). Trošku mě překvapilo, co se Kopřivovi přihodilo, ale život je prevít a občas nám přichystá nečekané události, na které se nedokážeme ani v nejmenším jakkoliv připravit. Jediný důvod, proč jsem nedala pět hvězdiček, byla délka románu, krapet delší příběh by určitě nepotěšil jen mě, ale i ostatní čtenáři, kteří se na Pekáč buchet vrhli. Ale i tak hodnotím velmi POZITIVNĚ! Jdu se vrhnout na S hlavou v oblacích (pejru). :-)

marasaj
18.01.2015 5 z 5

Wau.. Moc jsem se těšila až si přečtu něco dalšího od Katky a jsem nadšená.. Ano není to hit, ale za mě musím říct že dost dobrý :) Kniha nezklamala, a hltala jsem každé slovo, každou stránku a bum, byla jsem na konci.. Absolutně jsem nečekala takový konec, ale má to něco do sebe. Nelíbilo se mi jak se Kopřiva zachoval, ale na druhou stranu myslím že takhle to prostě chodí.. Že jsou lidi ( a myslím že jich není málo), kteří by nechtěli, aby se s imi někdo musel "otravovat" a starat se. Ale zase na druhou stranu, podle mě to dopadlo jak to dopadnou mělo, protože i takový věci se stávají.. Jediné co mě mrzí je, že to bylo tak krátké :)

dikyna
18.01.2015 5 z 5

Super jako vždy:-) jen ten konec useknuty. Mohl být aspoň epilog. Kopřiva byl uzasnej.

petunkav
14.01.2015 4 z 5

Opět super kniha na chvíle oddychu. Vtipně napsané, lehké a náladu povzbuzující čtení. Jen mám také výhrady ke konci knihy. Určitě zbytečně useknuté, dalo by se vše pěkně rozvést a dál jejich život popsat.

Blančitos
12.01.2015 3 z 5

Upřímně? Po sérii Bavettových a S hlavou v oblacích to nebyla taková bomba, jak jsem předpokládala. Ačkoliv Kateřina Petrusová píše dobře, už to přeci jenom byla docela nuda, protože mi přijde, že používá pořád stejný styl. A co se týče konce? No mám k němu určité výhrady, protože bych čekala, že takové téma, které není úplně běžné, alespoň trošku víc rozvede. :( Ale i přes to všechno je knížka čtivá a docela rychle utíká. A propos, málem bych zapomněla na recepty, které se v knize objevují. Ty byly příjemným zpestřením. :)

Moniisek
12.01.2015 5 z 5

Velmi pěkná kniha, jen ten konec se mi zdál dost useknutý.... velká škoda že si autorka nedala práci a nepřidala pár kapitol o tom jak se s tou nemocí doma sžívali...je to vážně škoda posunulo by to knihu o stupeň výš :)

aliali
11.01.2015 5 z 5

Autorka opět nezklamala, její čtení je fakt pro pobavení a relax.

Sobotikova
10.01.2015 4 z 5

Když máte chuť na něco malého, sladkého ...tak sáhněte po této knize, ale nečekejte nějaké komplikované chutě :)

kacaaba
10.01.2015 3 z 5

Moc jsem se těšila na další knihu od této autorky. Dobře se četla, nasmála jsem se, jen už to není ono. Na Bavettovi nic nemá.

macekd
09.01.2015 5 z 5

Opět báječná " jednohubka", kterou přečtete jedním dechem.