Péče o novorozence a kojence

Péče o novorozence a kojence https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289916/bmid_pece-o-novorozence-a-kojence-RsC-289916.png 4 48 15

Hledáte spolehlivou radu a pomoc při péči o novorozené děťátko? Tato příručka českých odborníků vám ji poskytne. Přehledný rádce pro novopečené maminky si získal velkou oblibu a nyní vychází již ve čtvrtém vydání. Spolehněte se na praktické, odborné a zároveň empatické rady zkušených pediatrů. Narození děťátka s sebou přináší radost i mnoho tušených, ale i naprosto nečekaných starostí a otázek. Kniha českých odborníků vás bezpečně provede prvními měsíci života vašeho potomka a zodpoví nejčastější dotazy týkající se péče o zdraví miminka, kojení, očkování, hygieny a všech potřeb vašeho maličkého. Příručka, kterou zvládnete přečíst, ještě než se s novorozencem vrátíte z porodnice, vám pomůže být sebevědomou a dobrou maminkou.... celý text

Literatura naučná , Rodina

Vydáno: , Grada

chrastova.m
28.11.2022 5 z 5

Souhlasím s komentáři pode mnou. krátce a výstižně popsány základní info pro prvorodičku, aby věděla, co se bude dít v porodnici a následné rady pro život s miminkem doma. Za mě super.

crazyslunicko
19.11.2021 5 z 5

Jednoduše napsaná příručka pro matky prvorodičky. Obsahuje všechny základní informace v péči o miminko. Je plná různých typů, kterými se můžeme řídit.

Asterixxka
06.06.2021 3 z 5

Krátká a výstižná publikace, stručně popsána většina důležitého. Akorát prakticky na každé stránce zdůrazňovala kojení trochu jako všelék a málo se věnovala těm dětem na umělém mléce - to trochu může nekojícím matkám uhnat depku, ale i zde bych řekla, že platí: všeho s mírou :-) ale základy na úvod na “co po návratu z porodnice” dobré.

Keporkakyně
29.03.2021 4 z 5

Jasná, stručná, praktická. Ideální knížka pro ty, kteří na čtení nemají moc času.

Artinka
14.03.2021 5 z 5

Praktické, stručné, jasné. V útlé knížečce byste víc, než úplné základy, ani nečekali, myslím ale, že je fajn mít takového základního průvodce při ruce.

Madluska
29.07.2020 3 z 5

Tato knížka podle mě patří spíš k těm povedenějším,ale dostala se ke mně bohužel už docela pozdě, když už jsme si těmi nejkritičtějšími chvílemi prošli sami bez její pomoci.

PavlineCZka
14.07.2018 3 z 5

Zezačátku kniha popisuje vše celkem dost obecně, ke konci alespoň nějaké rady na zdravotní peripetie kojence a nějaké recepty k tomu....

m_friedlova
30.05.2018 5 z 5

Praktický průvodce plný základních informací, které je fajn vědět.

Anya636
24.03.2018 5 z 5

Velmi jednoduché, úderné a užitečné informace pro začínající maminky. Vyčerpávající informace zde sice nenajdete, ale knihu se jistě vyplatí mít v knihovničce jako první pomoc.

anetka.repova
09.05.2017 5 z 5

Kniha na mě působila velice jednoduše, srozumitelně, doprovázená fotkami. Pro prvorodičky nejlepší.

Ewiczka
14.03.2017 1 z 5

Kniha se dobře čte, ale je velmi krátká, určena je vyloženě pro laiky a obsahuje nepřesnosti až dezinformace - zejména část s očkováním. Jako brožurka do porodnice fajn, ale jako knížka kterou by člověk při mateřství ocenil opravdu ne.

Lenu04
27.01.2017 2 z 5

Výhodou knihy je, že je hezky chronologicky uspořádaná - v porodnici, doma, ale na můj vkus je moc stručná a chybí více obrázků a fotografií (klidně u každé kapitoly něco mohlo být).

Maanule
18.09.2016 4 z 5

Pro prvorodičky celkem vhodné...

tatjana1737
02.01.2016 4 z 5

Čtivě napsaná a přehledně sestavená knížka, která je oproti jiným (psaným jako slovník, tzn. jednotlivé kapitoly - hesla jsou řazeny abecedně) psaná chronologicky. Tzn. co se děje v porodnici, jaká vyšetření čekají miminko a proč, jak začít s kojením, jak ošetřovat pupíček apod. Tato část knížky je dělená podle dnů stáří miminka a končí propuštěním z porodnice. Druhá část je o tom, co se děje po návratu domů, s čím se mohou maminky setkat, jak se o miminko starat (koupání, stříhání nehtů, oblékání, ale třeba i jak s miminkem správně manipulovat). Součástí knížky je i očkovací kalendář či pohybový a kognitivní vývoj dítěte. Na konci knížky lze najít i pár receptů pro přikrmované děti.

Knížku hodnotím velmi kladně, je sice útlá, ale informací obsahuje hodně a poskytne základní přehled pro maminky, které si rády načtou a mají rády informace :-). Podrobnější údaje k dílčím kapitolkám (kojení, přikrmování, vývoj dítěte, ...) lze pak najít ve specializovaných publikacích.

Na knížku lze navázat další Gregorovou publikací "Péče o dítě od kojeneckého do školního věku".

Lucila
16.12.2011 3 z 5

Relativně dobrá kniha, pokud vám ji někdo půjčí. Výhodou je, že je to česká kniha a přečte se docela rychle (to je podle mě její hlavní nevýhoda.
Pro mě byla při prvním těhotenství nejdůležitější kniha "Co čekat v radostném očekávání", tak jsme našla opravdu skoro všechno. Po porodu jsem se neobešla bez knihy "Něžná náruč rodičů" a "První tři roky života dítěte".

kojenci novorozenci

Autoři knihy

Martin Gregora
česká, 1965

Kniha Péče o novorozence a kojence je v