Hůl prokletí

Hůl prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236103/bmid_hul-prokleti-ySL-236103.jpg 4 160 29

Pax série

První díl ze série PAX pro mladé čtenáře. Ozývá se tep času a vchází temnota... V městečku Mariefred se začínají dít podivné věci. K životu se probouzejí nadpřirozené bytosti. Tajná knihovna ukrytá pod kostelním návrším přitahuje zlé síly. Její ochrana slábne a svět se ocitá v ohrožení. V těchto nejistých časech sem do pěstounské rodiny přicházejí bratři Alrik a Viggo, kteří — jak se brzy ukáže — byli vybráni, aby pomohli chránit tajnou knihovnu. Podle starých strážců jsou ale na válečníky příliš mladí, a proto musejí podstoupit náročnou zkoušku. Skutečné nebezpečí je však teprve čeká… Desetidílná série PAX je napínavá urban fantasy odehrávající se ve světě zabydleném bytostmi z hlubin staré severské mytologie. Zároveň je to dojemný příběh o síle sourozeneckého vztahu i o tom, jak je těžké naučit se znovu důvěřovat, když nás dospělí, na něž spoléháme, tolikrát zklamali. Svižný jazyk, atraktivní téma, napínavý děj a působivé komiksové ilustrace — ideální knihy pro ty, jimž čtení k srdci zatím moc nepřirostlo.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

Nidstången , 2014

dájavídek
18.01.2024 5 z 5

Velmi zábavná a napínavá knížka plná akce.

šárofka
18.01.2024 5 z 5

Krásný příběh o bratrství a temných silách.

Sybelle
12.04.2023 3 z 5

Příběh dvou bratrů, kteří se zapletou do potíží tajné knihovny a jejích strážců je velmi pěkný. Je dobře napsaný a rychle ubíhá. Jedná se o kratší příběh, který člověka dobře zabaví. V audio verzi je to i poutavě a pěkně namluvené. Příběh se odehrává ve Švédsku, tak se těším na trochu té severské mytologie v sérii.

Ív688
26.02.2023 5 z 5

Před chvilkou jsem ji dočetla a i když je pro děti, zaujala mne natolik, že si přečtu i další díly, ostatně koho by nezajímalo, kdo se snaží tak vehementně dostat oba bratry z města? Krom toho poslouchám i audioknihu s dalším dobrodružstvím...moje sympatie mají i sourozenci , co stráží tajemnou knihovnu, klidně bych se k nim přidala...:-)

marketa3815
17.01.2023 4 z 5

Dcera (8 let) dočetla až ke koňské hlavě a pak se začala opravdu strašně bát, takže musela knížku odložit. Po pár humoristických knížkách se k Paxu vrátila a dost ji baví, už čte 3. díl a myslím, že bude pokračovat.

harryhozena
09.04.2021 5 z 5

Jeden z nejlepších příběhů, co jsem kdy četla.

gryffin
23.02.2021 5 z 5

Nejlepší kniha ze série.

pipa36
18.02.2021 4 z 5

Sérii znovu posloucháme v rámci jarních prázdnin s dětmi a moc se nám to líbí. Napětí, humor, tajemství, magie... to vše ve spojení s přednesem pana Vondráčka z příběhu dělá něco, od čeho se nedá odejít. I napodruhé super.

Knihomilka19
08.12.2020 5 z 5

Prostě boží.

mina5465
26.09.2020 5 z 5

Práve som dočítala (kupovala som to synovcovi) a som úplne nadšená! Fakt top! Krátke výstižne vety, žiadne zbytočne opisy ani prestoje, príbeh krásne odsýpá a núti čítať knihu bez odložená. Ilustrácie perfektne doplňujú dej a sú veľmi pekné. To, že knihy nemajú 500- 700 strán ako Potter, beriem ako výhodu. Pre mladého čitateľa nieje frustrujúce, že ho čaká taká ohromná kopa textu. Pravdivo a bez prikrášlenia vylíčená situácia medzi trocha staršími deťmi pôsobí natoľko reálne, že krásne vtiahne do deja. Za mňa môžem jedine odporučiť. Z jedinej veci som bola ale ohromne sklamaná. Malo to "len" 10 dielov

capar
09.08.2020 5 z 5

Jako napínavé čtení pro menší čtenáře myslím super. Mělo to spád, ilustrace paráda, kratší kapitoly menšímu čtenáři pomůžou knihu zaklapnout a nechat si něco na další den. Myslím, že to bude parádní dárek a jdu dokoupit další díly :)

lucakuca
30.07.2020 3 z 5

Než jsem se rozkoukala bylo to všechno s křikem pryč. Jako maličká feferónečka s pěkně vostrým aaaaaa na konci. :-)

PanKrbec
10.06.2020

Když dětem koupím nějakou knížku, tak si jí taky přečtu. Mně se to libilo moc, hezky napsaný, pěkné ilustrace, za mne by to bylo za 5 hvezdiček, ale je to dětská knížka, tak to já hodnotit nemůžu (to musej kluci sami). Ale nelíbí se mi malý rozsah jednoho dílu. Jen 133 stran, z toho část zaplnily ilustrace (byť pěkné) a k tomu ještě "dětské" řádkování a velká písmena. Naštěstí jsem knížku koupil ve výprodeji, ake kdybych měl koupit celou sérii za plnou cenu, tak jsem tam víc jak za dva tisíce a to mi připadá dost.

klarahop
02.11.2019 4 z 5

Ahoj, Já jsem na tom stejně jako Pipa36. Knížku jsme poslouchali se synem. Chvílemi jsem přemýšlela, jestli to není pro starší, ale se mnou se nebál. Nyní mě uhání o další díly. :-) A pan Vondráček mě nezklamal, stejně jako v divadle byl skvělej.

Fantasyknizky
07.07.2019 5 z 5

Bez chybičky. :)

martin7848
07.09.2018 5 z 5

Sice nejsem úplně ta správná cílová skupina (alespoň ne věkem :-)), ale tohle je vážně skvělá záležitost. Mistrně napsané. Krátké a jasné věty vás vtahují do děje a vás prostě zajímá jak to bude dál. Jdu se shánět po dalším díle, prostě jsem se chytil a chci vědět jak to dopadne.

SilverEx
29.08.2018 5 z 5

Poměrně hodně odlehčená fantasy umístěná do reálného světa. Pokud beru jako cílovou skupiny děti 9-12 let, tak myslím že to pro ně bude mít skvělou atmosféru.

pipa36
11.04.2018 4 z 5

Náhodou jsem to dětem půjčila v knihovně jako audioknihu (namluvenou J. Vondráčkem), která vyšla jako spojené vydání prvního a druhého dílu. Kniha je bezesporu velmi napínavá, ale místy až hororová, takže sem tam bych určený věk dětí zvýšila na 12+ (někdy jsem se bála i já). I tak se nám to ale moc líbilo, takže jdu koupit další díly :-).

Ailee
03.01.2018 4 z 5

Přemýšlela jsem, proč má kniha pro děti označení 10+, a už to celkem chápu. Autoři se vůbec neštítili, aby jejich postavy používaly vulgární slova (co si budeme povídat, všechny děti v jejich věku je stejně znají).
Ale i když mě to zpočátku zaskočilo, až tak mi to nevadilo. Trošku jsem si musela zvyknout na styl, protože je to psané skutečně jednoduše, bez popisů a vycpávek. Knížka je skutečně jednohubka v pravém slova smyslu, na její přečtení stačí dvě, tři hodiny. Ale přesto mám pocit, že jí nic nechybělo. Na konci mě napadlo, že je tam přesně tolik děje, kolik by dalo na jeden díl 45 minutového seriálu. :-) I když nejsem cílová skupinu, rozhodně budu v sérii pokračovat.

KukuGIRL
15.12.2017 5 z 5