Draugova oběť

Draugova oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400429/bmid_draugova-obet-qqk-400429.jpg 5 40 10

Pax série

< 10. díl

V neděli se mají Viggo a Alrik odstěhovat z Mariefredu, od Anderse s Lajlou! Za všechno může Iris — kdyby se nenechala chytit černou čarodějnicí, Alrika s Viggem by při vloupání do školy nenatočila kamera. Události však naberou překvapivý spád: Viggo nečekaně zjistí, kde najít řešení záhady nestvůry pod kouzelnou knihovnou! Stihnou zachránit Mariefred a celý svět, než se do knihovny dostane černá čarodějnice? A kdo stojí v pozadí za Maggie Migrénou? Věštecké karty kdysi předpověděly krkavčím bratrům pohromu, které už nemůže nic zabránit. Hladina magie i napětí stoupá, a je to tady — závěrečný souboj!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

Draugen , 2018

šárofka
05.04.2024 5 z 5

Trochu smutný, ale jinak super knížka, která i pobaví. Je mi líto, že už je to poslední díl, byla tu skvělá série.

dájavídek
18.02.2024 5 z 5

Nejnapínavější díl nakonec. Moc se mi líbil.

Sybelle
06.02.2024 4 z 5

Ačkoli nejsem cílová skupina sérii jsem si užila. Konec dával smysl. Nechci spoilerovat, takže si závěrečnou myšlenku ke konci nechám pro sebe. Ale chápu, že je přijatelnější pro staršího čtenáře než dítě. Na vývoji děje a následcích byla znát zkušená ruka autorek. Určitě bych se nenechala odradit kategorií, kam kniha spadá. Užijí si ji i starší čtenáři.

marketa3815
09.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Dceři (8 let) se závěr bohužel nelíbil, vadilo jí, že umřeli lidé, kteří za nic nemohli. A byla z toho smutná, chtěla dát jen 3 hvězdičky, ale já jsem jednu přihodila, i když to jinak nedělám, protože sérii četla s velkým zaujetím a velmi svižně, rychlostí 1 knížka za den. Větším dětem možná vadit nebude, ale ty menší asi přece jen potřebují optimističtější závěr.

lily_maleckova
26.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Poslední díl! Nezbývá mi jen říct - co to bylo ksakru za konec?????
To jsem opravdu opravdu nečekala a bylo mi z toho hodně smutno :(
Celkově však musím říct, že jsem si sérii velmi užila, ačkoli už nejsem cílová skupina ️

martinstefko
07.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha „PAX 10: Draugova oběť“ je povedeným ukončením desetidílné knižní série, kdy bych se popravdě nezlobil, pokud bych si mohl přečíst ještě něco dalšího. Ale ne, hlavní příběh se uzavřel, a to je dobře. Jedeme dál, těch dobrých knih je všude plno. Jen mě trochu mrzí, že více prostoru nedostali Thomas a Simon a nějak to pořádně v poslední knize neschytali. Tím myslím tak, aby se to jen krátce nezmínilo, ale čtenář si je mohl vychutnat. Nic to nemění na tom, že „PAX“ je skvělá série hororů pro mládež.

čuftan
04.04.2021

Úžasné. Všechno od prvního dílu promyšlené

Ailee
27.05.2019 4 z 5

Závěr mě trochu obměkčil, takže nakonec dávám čtyři hvězdičky. Ne, že by příběh byl špatný, naopak, ale od nějakého čtvrtého dílu mi značná část postav začala neskutečně lézt na nervy. Nejvíc asi nafoukaná Iris. A hlavní záporáci byli značně natvrdlí. Znovu bych se ke knize asi nevracela, ale je pravda, že já už jsem dalece mimo cílovou skupinu, takže ji musím tak i brát. Pro děcka určitě super.

berka4151
20.05.2019 5 z 5

Tak to vyvrcholení série bylo fakt něco. Pro dospělé dobře napsaná oddechovka, pro děti napětí s prvky hororu a thrilleru, k tomu téma sociálního vyloučení... Celý PAX můžu jen doporučit.

Torak
23.03.2019 5 z 5

Musím říct,že celá serie je opravdu skvělá,na několik dní jsem se ponořil do magického dobrodružství.Musim ocenit promyšlenost celé zápletky,která na konci 10.dilu pěkně vygraduje a vše západne do sebe jako dilky puzzle. Navic je zde pro čtenáře dobře nastineno,co mohou děti z pěstounskych rodin prožívat a jak je vnímá jejich okolí.Na konci jsem si i pobrecel. Jsem velmi spokojený a doporučuji všem.