Pavučiny touhy

Pavučiny touhy https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20135/bmid_pavuciny-touhy-66084dfe009eb.jpg 3 24 4

Jana je přitažlivá žena, která touží po dítěti a nekomplikované lásce. Klára se vyrovnává se vztahem k bývalému manželovi i dětem a pokouší se vybudovat nový lepší vztah. Anna, která za podivných okolností odešla se svým tajemstvím z řádového společenství, obtížně hledá své místo ve světě za zdmi kláštera. Zjišťuje, že jí ke spokojenosti přestává stačit pouze uznání za práci, kterou doposud vnímala jako své poslání. Pavučiny touhy jsou o konfrontaci reality s tužbami a potřebami těchto žen, jejichž příběhy se prolínají na jednom pracovišti. Ale jsou také o hledání vztahu k tomu, co je přesahuje, o odpuštění, přáních, snech, zklamáních, i radostech dalších žen a mužů, kteří do příběhu vstupují.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Eroika

sporran
11.05.2023 3 z 5

Ze života tří žen, které mají společné pracoviště. Anna je hodně zvláštní. Všechny jsou uvěřitelné. Pár příběhů bych klidně přidala.

Ála1968
29.03.2020 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila,jen kapitoly o Anně byly zvláštní,takové,že až zaváněly fanatismem.Ke konci jsem je už jen zběžně přelétla.Ostatní jsem si dokázala představit,že je napsal sám život.Moc hezké.

lapagerie
08.09.2019 4 z 5

Tři ženy, kolegyně, které si nerozumějí. Každá má své tajemství v soukromém životě, překážky, které je téměř zlomily nebo které jim bráni v rozletu. Není to vesele čtení, je to čtení o životě.

intelektuálka
02.11.2018 4 z 5

Čtení o ženách a pro ženy - a tři rozdílné hrdinky..

Jana odchází ze vztahu, který ji nenaplňuje / nechce být zamilovaná, chtěla by obyčejnou lásku /,

Klára opustila muže alkoholika a gamblera a zkouší najít rovnocenné partnerství /a bojuje s podezříváním a žárlivostí /,

Anna odešla z kláštera, protože její pojetí Boha bylo odlišné / péči o nemocné
bere jako svoje poslání /.

Tyto ženy spojuje jedno pracoviště a ony se přes svoji odlišnost snaží pochopit jedna druhou - v konfrontaci snů a reality.

A závěr vyznívá optimisticky.