Pavučina z hedvábí

Pavučina z hedvábí https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1309/bmid_pavucina-z-hedvabi-PMz-1309.jpg 4 251 41

Život Kathleen Haleyové je poznamenaný tragédií: ve třinácti letech ztratila rodiče a na dlouhou dobu i důvěru k lidem. Na počátku příběhu je jí už pětadvacet, ale dosud se bránila mít někoho ráda, bála se zklamání. Všechno se ale změní, když se objeví přitažlivý kameraman Erik: Kathleen konečně poznává opravdovou velkou lásku, které se bez výhrad poddává. Je šťastná, ne však nadlouho. Když je jí nejhůř, zasáhne náhoda nebo snad osud, který splétá hedvábné pavučinky života. Pak už se v dramatickém románu ze světa módy a velkých peněz rozvíjí překvapivý děj nepostrádající napětí. A jeho hlavní hrdinka, která má v práci úspěch, okouzluje lidi, nechybí jí fantazie a dovede si získat autoritu, si neví rady s vlastním srdcem...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Silken web , 1982

pingu1
pingu1
31.03.2023 4 z 5

Klasická romantika od Sandry Brown, tentokrát bez detektivní zápletky. Četla se docela dobře, kdo má rád červenou knihovnu, přijde si na své :-)

Květinka008
Květinka008
21.03.2023 3 z 5

Knížka se četla velmi dobře, dokonce mám pocit, že jsem ji nečetla poprvé, ale možná mi jen něco připomíná... Děj zajímavý, ale předvídatelný, S. Brown umí i lépe. Možná by stačilo, kdyby na str. 96 chyběla předposlední věta. Tahle informace mohla zůstat čtenáři utajena stejně jako hlavní hrdince a hned by to bylo o hvězdu lepší ;-)

Silvisek
Silvisek
30.12.2022 5 z 5

Kniha se mi moc libila. Necekany pribeh zeovma od teto autorky. Cekala jsem nejake napeti. Ale vubec nevadilo. Kniha de mi libila. Konec byl smutny, ale nakonec dopadl jak mel….

uzivatel4895
uzivatel4895
04.01.2022 5 z 5

moja prvá kniha od autorky, preto je hodnotenie o bod naviac, bola som ohromená, myslím pozitívne, dobre napísané

janina66
janina66
13.06.2020 3 z 5

Přeslazená 100% romantika. To snad ani Sandra nepsala! Stále jsem čekala na napínavou detektivní zápletku a ona nikde. Konec dojemný a uslzený.

monika4478
monika4478
09.09.2019 5 z 5

Mně se kniha celkem líbila a byla jsem zvědavá jak příběh skončí potom, co se stalo na letišti.

akdar72
akdar72
20.08.2019 4 z 5

Snad to ani nebyla Sandra Brown...

genikuxik
genikuxik
17.08.2019 3 z 5

Mám raději knihy s detektivní zápletkou než tyto. Četlo se to dobře, ale na mě je to až moc mýdlová opera.

petraj30
petraj30
04.08.2019 3 z 5

Velice smutný příběh - zajímavý, ale smutný, asi po knize znovu nesáhnu, pouze s antidepresivy

malazluta
malazluta
18.06.2019 4 z 5

Pěkná kniha, místy zdlouhavá, ale na odreagování dobrá.

ivana1924
ivana1924
14.06.2019 4 z 5

Krásná odreagovačka :)

Pjater
Pjater
18.04.2019 4 z 5

Ideální oddechovka u které je člověku hned jasné jak to dopadne. Kniha se četla velmi snadno. Pokud máte rádi romantiku, doporučuji.

Szekynka
Szekynka
03.06.2018 4 z 5

Kniha měla pomalejší rozjezd a některé momenty byly malinko absurdní. Na druhou stranu věřím, že osudy dvou lidí mohou být takto zamotané a propletené. I přes pozvolný rozjezd kniha stojí za přečtení. Autorce se podařilo brilantně vykreslit jednotlivé povahy hrdinů a nutí čtenáře podlehnout jejich příběhu.
Postava Setha byla úplně neuvěřitelná, myslela jsem si že ví a že jim dá "požehnání" proto mě překvapilo jaký vzala kniha směr. Co se týká hajzlice Hazel, myslím že dopadla zbytečně moc dobře, tedy na to jaká byla potvora.

deedulka
deedulka
19.03.2018 4 z 5

Nakonec to bylo docela příjemné romantické čtení. Sice bez detektivní zápletky, ale občas se něco taky dělo. Ze začátku jsem tedy měla obavy, že to bude taková ta naivní červená knihovna, kdy budeme mít okolo plno dětiček a všichni budou hrozně milí a žvatlaví a hlavní hrdinka bude úplně paf, že uviděla muže. :) Jakmile se děj přesunul mimo dětský tábor, přišel mi děj více vyspělejší a zajímavější. Obálka knihy dívky s mobilem v ruce je sice v modernějším duchu, ale nehodí se k ději z roku 1982. Tehdy ještě mobily nefrčely a v knize se ani neobjevily. Dokázala bych si představit jinou obálku, která bude více zrcadlit příběh.

pipa36
pipa36
25.01.2018 2 z 5

Jeden z mých mála pokusů přečíst něco z jiného žánru - tentokrát zaměřeno na ženy. Nejsem odpůrcem červené knihovny, ale kniha musí mít "šmrnc" (tím ovšem nemám na mysli lechtivé či sexuplné scény). Nakonec jsem knihu přečetla, ale nebyl to dobrý pokus... Pokud parafrázuji klasika: "Tento styl knih zdá se mi poněkud nešťastným..."

georginaa
georginaa
25.01.2018 5 z 5

Zapeklitý příběh, kde vše není takové jak se zdá. Kdyby se dalo vše říct slovy hned - co na srdci to na jazyku, nebylo by tolik nedorozumění a život by se ubíral jiným směrem.

Laf
Laf
04.12.2017 5 z 5

Velmi poutavě napsaný příběh plný všemožných zvratů, který se čte úplně sám. Vřele doporučuji všem, kdo hledá nějaké odpočinkové čtení.

Lucinkaaa
Lucinkaaa
04.11.2017 1 z 5

Bohužel mě kniha hodně nudila

mišák1262
mišák1262
01.11.2017 5 z 5

sem uplně nadšená autorku já prostě zbožnuji.... ukápla mi i slzička.... opravdu nemám slov..... nádherná kniha.....kdyby bylo více hnězd tak dám určitě vic....:-)..

Žožik
Žožik
07.10.2017 4 z 5

Celkem pěkná knížka. Je zábavná, děj je zajímavý,... Akorát ze začátku mě dost hodně štval styl psaní, ale později jsem si zvykla. Postavy byly sympatické, jen občas mě naštvaly svým rozhodnutím.

červená knihovna

Sandra Brown
americká, 1948
2016  87%Skryté zlo
2017  82%Pomsta
2018  77%Podraz
2007  85%Mrazivý chlad
2008  89%Skandál

Kniha Pavučina z hedvábí je v