Pavučina lží

Pavučina lží https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171/bmid_pavucina-lzi-6Qe-171.jpg 4 2473 287

Napínavý román od autora bestselleru Šifra mistra Leonarda. Rachel Sextonová, zkušená analytička a dcera prezidentova volebního soupeře Sextona, má na osobní prezidentův rozkaz odletět do Arktidy, kde NASA učinila fenomenální objev. V miliony let starém meteoritu nalezla zkameněliny živočichů, důkaz mimozemského života. Za polární kruh je povolán i populární oceánský biolog Tolland, ale pocit triumfu brzy začíná ustupovat pocitu ohrožení. Na skupinku vědců zaútočí vraždící komando. Rachel s Tollandem sice krkolomně uniknou na Tollandovu loď kotvící uprostřed hejna žraloků, ale zdaleka ještě nemají vyhráno. Neznámí útočníci ze všech sil se snaží je umlčet. Bylo by snad možné, aby objev, který by mohl převrátit základy historie vesmíru, byl jen mistrně zkonstruovaný podvrh? A zatímco zoufale bojují o život, ve Washingtonu propuká neméně lítý boj o mocenské pozice. Senátor Sexton je ochoten udělat cokoli, třeba i obětovat vlastní dceru, jen aby usedl do prezidentského křesla.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Metafora

Deception Point , 2001

Miro.slav
Miro.slav
02.05.2019 1 z 5

Do tretice Brown a asi najlepšie, čo som od neho čítal. Hodnotím na 20-30%.

Rihatama
Rihatama
28.04.2019 4 z 5

Tak trochu jiný Brown. Žádná mystéria (skoro), žádné šifry (jen ty vědecké), zato spousta politiky, politikaření, intrik a napětí. A vědy, jejímž prostřednictvím se Brown přibližuje svému oblíbenému žánru. Brown ukazuje, že umí psát. A to nejenom své slavné brownovky. Střihl si tady dost slušně napínavý thriller plný akce a nečekaných zvratů. Kdo snad hůře snáší Brownova opakující se schémata, měl by být spokojený. Mně přece jenom více vyhovuje Brown záhadolog a symbololog.

Rudanek
Rudanek
23.04.2019 5 z 5

Dan Brown se velice dobře čte,jeho knihy jsem přečetla jedním dechem,úžasný spisovatel.

LenkaGonn
LenkaGonn
25.03.2019 5 z 5

Miluji Dana Browna. Skvělý spisovatel. Tahle kniha mě do sebe vtáhla a nedokázala jsem jí přestat číst. Skvělý opravdu. Napsat jednu knihu jen o jediném dni to je úžasné. Opravdu jsem velká fanynka a miluji všechny jeho knihy.

lištička123
lištička123
14.02.2019 5 z 5

Brown nezklamal, super knížka od začátku do konce.

Nikola97
Nikola97
13.02.2019 5 z 5

Super děj, super knížka. Brown je top.

rimar
rimar
12.02.2019 3 z 5

Tohle se moc nepovedlo, pribeh tezko uveritelny. Byli tam i svetle chvilky ale celkove mne to moc nezaujalo. Trochu mi prislo ze se snazi sokovat za kazdou cenu ikdyz to skripalo.

Kátice
Kátice
12.02.2019 4 z 5

Super knížka, přečtená jedním dechem. Podle mého názoru další adept na zfilmování.

Janule809
Janule809
31.01.2019 5 z 5

Parádní..autor nezklamal????

hroneczek
hroneczek
30.01.2019 4 z 5

Reálnost situací je potřeba brát s rezervou, je to kniha. Ale za to krásná, napínavá, zápletka výborně vymyšlená a propracovaná do nejmenších detailů.

Sasanka173
Sasanka173
22.10.2018 4 z 5

Moc pěkné.

jamajka99
jamajka99
17.10.2018 5 z 5

Prostě PARÁDA!!! Škoda, že nejde dát víc hvězdiček :-)

Monike
Monike
05.08.2018 5 z 5

Opet autor nezklamal! Paradni oddechovka☺

Maria95
Maria95
05.08.2018 4 z 5

Nepochybně další skvělý román od Dana Browna..říkala jsem si, co to bude za děj, když to může být napínavé jen s historickými věcmi a byla jsem mile překvapena..nezklamal

ThePoeticJulie
ThePoeticJulie
17.07.2018 5 z 5

Brownovu dílu ani méně než 5 hvězdiček dát nelze.

Zdenička007
Zdenička007
19.06.2018 5 z 5

Pan Brown prostě umí psát. To se čte samo. Nemohla jsem přestat. Jako sice je to nadšenec pro super hrdiny, tyjo ty co všechno dokážou, to by se jeden fakt divil... ale i tak, prostě knihu nemůžete odložit. Fakt tak děsně napínavé, super prostředí, pražákovi fakt vzdálené, politika, scifi objev, boj o život, boj o moc, všechno tam je. Kde on bere všechny ty nápady, klobouk dolů... Chci další Browny, on je fakt nej.
Ihned jsem půjčovala tchánovi, také chválil, trochu přehnaný konec, ale vygradováno krásně.

Usignolo
Usignolo
15.06.2018 5 z 5

Paráda, mně se ty jeho knihy hrozně dobře čtou. Trošku mě děsí popis toho, jak to funguje v politice a médiích. Lidé, kteří se jsou schopni s kamarády u piva pohádat kvůli politice, by si to měli přečíst - nestojí to za to :-) Pravda, hlavní hrdinové jsou trošku jako Chuck Norris (ten se taky dostane ze všeho), ale nevadilo mi to, jinak by taky od půlky nebylo, co číst, že :-)

Raada
Raada
08.06.2018 5 z 5

Četla jsem takřka jedním dechem, výborně napsáno, jak už je u Browna zvykem i s nečekaným vyústěním. Oceňuji propracovanost příběhu. A příjemná změna byla, že tam tentokrát nebyl pan profesor :D

Sova15
Sova15
06.06.2018 5 z 5

Také jsem ještě četla jako Pavučina lží. Klasický Brownův román, napětí, vtáhnutí do děje.

Igor1311
Igor1311
05.06.2018 5 z 5

pre mňa jedna z najlepších, ak nie najlepšia Brownova kniha. Už od prvých strán cítiť to napätie, ktoré sa stále stupňuje. Vynikajúco je opísaný zákulisný boj v politike na tej najvyššej úrovni.