Pavučina lží

Pavučina lží https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171/bmid_pavucina-lzi-6Qe-171.jpg 4 2483 290

Napínavý román od autora bestselleru Šifra mistra Leonarda. Rachel Sextonová, zkušená analytička a dcera prezidentova volebního soupeře Sextona, má na osobní prezidentův rozkaz odletět do Arktidy, kde NASA učinila fenomenální objev. V miliony let starém meteoritu nalezla zkameněliny živočichů, důkaz mimozemského života. Za polární kruh je povolán i populární oceánský biolog Tolland, ale pocit triumfu brzy začíná ustupovat pocitu ohrožení. Na skupinku vědců zaútočí vraždící komando. Rachel s Tollandem sice krkolomně uniknou na Tollandovu loď kotvící uprostřed hejna žraloků, ale zdaleka ještě nemají vyhráno. Neznámí útočníci ze všech sil se snaží je umlčet. Bylo by snad možné, aby objev, který by mohl převrátit základy historie vesmíru, byl jen mistrně zkonstruovaný podvrh? A zatímco zoufale bojují o život, ve Washingtonu propuká neméně lítý boj o mocenské pozice. Senátor Sexton je ochoten udělat cokoli, třeba i obětovat vlastní dceru, jen aby usedl do prezidentského křesla.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Deception Point , 2001

Špekyn
22.04.2020 3 z 5

Od Dana Browna rozhodně nejslabší kousek. Námět zajímavý, stejně jako netradiční prostředí. Nicméně intriky, politika a pletichaření ... to není čtení pro mě.

Skalara
19.04.2020 5 z 5

Povedené a skvělá kniha pustím se od něj do dalších v budoucnu.

Laf
16.03.2020 5 z 5

Výborná kniha. Napínavá od začátku do konce.

Greenfingers
12.03.2020 3 z 5

Připadá mně, že Dan Brown po komerčním úspěchu Šifry mistra Leonarda vsadil na to, že ohromí čtenáře dalšími romány a příběhy, ve kterých půjde především o bombastická odhalení něčeho (čehokoliv), co spolehlivě zaručí prodejnost.
Hodnotím pouze průměrnou známkou.

petrpospa
01.03.2020 4 z 5

Dobrý Brown. Intriky, politika, netradiční prostředí, napínavý děj s koncem jako pro hokejové playoff na sedm zápasů. Naštěstí to tentokrát šlo i bez závěrečné americké vlajky, kterou v tomto případě nahradila šukačka v Bílém domě....takže konec opět v těžce americkém stylu.

Velbana
27.02.2020 5 z 5

Pouslouchala jsem audioknihu. A mohu jen a jen doporučit.Moc napínavá a krásná. Zvraty které překvapí. A konec Nááádherný.

tomexx
03.02.2020 5 z 5

Skvelé, napínavé a plné zvratov až do konca!

Lenka1386
28.01.2020 5 z 5

Moje úplně první knížka od Browna a jsem nadšená! Jako jasně,je to takový "všem se líbím" styl psaní,nic úplně ultra hlubokého a složitého,aby to pochopily davy,ale bylo to napínavé a super a zase jsem po dlouhé době něco nedokázala jen tak odložit a četla dlouho do noci.

666Jitka
06.01.2020 4 z 5

Napínavé - čtivé - DanBrownovské ...

kamila5406
27.11.2019 3 z 5

Jde to

Majule7
31.10.2019 4 z 5

Kdo je přítel a kdo zrádce? Názor se mění jako na houpačce. Pro mě místy moc podrobné vysvětlování technických záležitostí, ale chápu, že pro spoustu lidí je to naopak zajímavý prvek. První stránky čteny s nejistou, zbytek přečten za dva večery.

MartinMo
22.10.2019

Neskutečně pitomá splácanina. Obvyklé klišé: Americký prezident, významný politik, několik hrdinů až za hrob proti jednomu nebo celé klice parchantů a záchrana amerických světlých zítřků... Ano, napínavé - jakou další blbost tam pan B. ještě vloží. I thriler má mít jakous takous logiku a vnitřní upravenost.
Po Da Vinciho kódu ledová a páchnoucí sprcha.

lindaaa
12.10.2019 5 z 5

Neskutočne skvelá kniha

vivalamuff
04.10.2019 5 z 5

I po letech si na tuto knihu ráda vzpomenu, utkví vám v paměti. Doporučuji.

x-lee-x
27.09.2019 5 z 5

Další z jeho báječných knih přečtena jedním dechem

Rossel
11.08.2019 4 z 5

Četla jsem ji jako asi 4 v řadě. A tato kniha byla celkem osvěžující, snad proto, že nemá klasický brownovský střih. Napínavá akční oddechovka.

Venny345
22.07.2019 4 z 5

Právě jsem napsala pomyslnou tečku a zatlačila slzičku nad knihami Dana Browna, byla to totiž jeho poslední kniha, která mi ještě chyběla k přečtení.
A opět konstatuji, že to byla báječná "oddechovka" plná napětí. Chvílemi jsem myslela, že si samou zvědavostí přečtu konec... :)
Brown si na každé své knize dává velmi záležet a tato rozhodně nebyla výjimkou. Pro mě to je pan spisovatel s velkým P!
Mám ještě jednu poznámku ke knize: Pro ty z vás, kteří už máte s knihami od Browna zkušenosti, může být tento thriller poněkud předvídatelný. Ale i tak, dávejte pozor, ať se nezamotáte do pavučiny lží... :)

Beruška1812
18.07.2019 5 z 5

Přečetla jsem zatím tři knihy od něj a žádná nezklamala. :-)

Terulka01
17.07.2019 5 z 5

velice čtivá kniha, ostatně jako všechny jeho knihy :) nedokážu ani říct, která je od něj nejlepší, všechny jsou skvělé

ecila13
16.06.2019 4 z 5

(SPOILER) ***POZOR INFO K ZÁPLETCE***

Dan Brown mě prostě baví. Za každou jeho knížkou jsou vidět hodiny práce strávené sbíráním informací. Plus napětí od začátku do poslední stránky. Musím se krotit, abych Brownovými knížkami nelistovala dopředu a nenakukovala, kam se děj vyvíjí :-)

Knížku dělají i zajímavé technické detaily jako třeba - jak může mít chladný meteorit z vesmíru s teplotou -100 C po průletu atmosférou natavenou kůru.

Nebo to, že brouci na Zemi jsou malí, protože mají vnější kostru a v růstu je omezuje gravitace. Ale mořští brouci (korýši) mohou být větší.