Pavučina lží

Pavučina lží https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171/bmid_pavucina-lzi-6Qe-171.jpg 4 2483 290

Napínavý román od autora bestselleru Šifra mistra Leonarda. Rachel Sextonová, zkušená analytička a dcera prezidentova volebního soupeře Sextona, má na osobní prezidentův rozkaz odletět do Arktidy, kde NASA učinila fenomenální objev. V miliony let starém meteoritu nalezla zkameněliny živočichů, důkaz mimozemského života. Za polární kruh je povolán i populární oceánský biolog Tolland, ale pocit triumfu brzy začíná ustupovat pocitu ohrožení. Na skupinku vědců zaútočí vraždící komando. Rachel s Tollandem sice krkolomně uniknou na Tollandovu loď kotvící uprostřed hejna žraloků, ale zdaleka ještě nemají vyhráno. Neznámí útočníci ze všech sil se snaží je umlčet. Bylo by snad možné, aby objev, který by mohl převrátit základy historie vesmíru, byl jen mistrně zkonstruovaný podvrh? A zatímco zoufale bojují o život, ve Washingtonu propuká neméně lítý boj o mocenské pozice. Senátor Sexton je ochoten udělat cokoli, třeba i obětovat vlastní dceru, jen aby usedl do prezidentského křesla.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Deception Point , 2001

DejnaDee
11.11.2014 2 z 5

Má první kniha od tohoto autora. Děj je napínavý, svižný, nepostrádá napětí ani humor. Pro mne je ale kniha až moc politická a to není má parketa. Pravda je, že dost reálně popisuje intriky a ukazuje kam je člověk schopen až zajít z touhy po moci. A to je poznání přímo děsivé.

kaptah
19.09.2014 3 z 5

da se to, i kdyz nasilne zvraty a hlavne "prekvapive" promeny zlych v hodne a naopak jsou uz trapne... i kdyz to neni tak strasne jako v infernu

sojmen
31.08.2014 5 z 5

Strhující příběh od začátku do konce. Super kniha. Takovou jsem dlouho nečetl.

Mauri
16.08.2014 5 z 5

Prostředí velmi neobvyklé a děj strhující,popisy technologií zajímavé,ale bylo jich moc .I tak mohu knihu jen doporučit.

zuzinka19
31.07.2014 3 z 5

kniha se mi líbila, jen rozuzlení je poodobné jako u Digitální pevnosti, která mě nadchla mnohem více

Master127
28.07.2014 5 z 5

Jestliže se řekne jméno Dan Brown, každému se vybaví profesor Robert Langdon, tvídové sako, mokasíny a hodinky s Mickey Mousem. Zde je výjimka. Knihy se symbologem Langdonem ční a tato kniha je například v ústraní, nemusí mít však pocit horší kvality. Naopak. Pavučina lží, pod novým názvem Anatomie lži, je poutavě napsaná kniha s plnou náručí zvratů a napětí a já osobně jsem ji přečetl celkem brzy a rychle a jen těžce jsem odtrhával oči. Určitě 5 hvězdiček!

danekdj
26.07.2014 5 z 5

Většina lidí má mezi nejoblíbenějšími příběhy s Robertem Langdonem. Po přečtení této knihy mě ani trochu nemrzí že patřím mezi vyjímky. Kniha přečtená skoro vkuse.

Baronek
16.07.2014

Nemohla sem se knihou prokousat

Dagmara36
06.07.2014 5 z 5

Mám předčtené všechny - Šifra mistra Leonarda ......až Inferno, všechny skvělé, ale tahle mě dostala, ten zvrat na konci sem fakt nečekala, dostal mě. Dávám plný počet hvězdiček a jdu číst Digitální pevnost.

Radůz
29.06.2014 5 z 5

Perfektní! Napínavé a velmi čtivě. Jak jsem se začetl, tak už jsem se neodtrhl. Před tím jsem četl pouze knihy s Langdonem a toto byla pro mne velmi příjemná změna. Snad jen ten konec mi moc nenadchnul.

NeznámáL
24.06.2014 5 z 5

Vlastně ani nemůžu říct, která kniha od Dana Browna je má oblíbená. Všechny miluji. Skvěle promyšlené příběhy a na konci knihy jsem vždy zůstala s pusou dokořán. A jinak tomu nebylo ani u této knihy. Čtivé a....prostě super. Nic jiného k tomu asi říci nemůžu. :-)

Lenka.Vílka
06.06.2014 5 z 5

Moje prvni brownovka, knihu jsem si tehdy koupila za stovku v levnych knihach a dostala me...kdyz to tak hodnotim zpetne, moje prvni a zaroven nejoblibenejsi brownovka (sorry)

aulola
31.05.2014 5 z 5

Bravúrně napsaný příběh, knižku jsem přečetla jedním dechem.

momo01
04.05.2014 3 z 5

Kniha má spád, dochází ke zvratům, ale podle mě je až příliš překombinovaná.

tomvall
09.04.2014 5 z 5

Pro mne lepší než knihy s Robertem Langdonem. Velice napínavé, čtivé a prostředím děje pro mne velmi zajímavé. Doporučuji.

gersie
07.04.2014 5 z 5

Tato kniha pro mne byla velice napínavou , čtivou a překvapující.Nesetkal jsem se s knihou jiného autora , kterou bych tak rychle
přečetl. Obdivuhodný výkon autora.

NicolettaViolet
27.03.2014 5 z 5

Velice napínavý děj, moc mne to ohromilo. Určitě si tuto knihu přečtu ještě jednou....

Nunynka
05.03.2014 4 z 5

Velice čtivá kniha. Musím uznat,že Dan Brown bude asi velice chytrý chlapík. Už se těším na jeho další knihu.

mariva
26.02.2014 5 z 5

Brown mě nezklamal, kniha byla napínavá, čtivá. Na rozdíl od předcházejících knih, které jsem od něho četla, jsem se v této chvílemi ztrácela v technických popisech, přece jen svět knih a umění je mibližší, stejně jako zeměpisné umístění děje, ale i přesto se mi kniha moc líbila.

Moncza
09.02.2014 2 z 5

Tato kniha od Browna mě zklamala, byla jsem zvyklá na napínavý příběh hned od začátku knihy. Děj mě zaujal až tak od poloviny. Ani téma mě moc neoslovilo.