Útěk do pekel

Útěk do pekel https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113426/bmid_utek-do-pekel-l1G-113426.jpg 4 298 78

Pavel Vencl série

Pavel Vencl sice vystudoval filozofii, ale samotné studium mu mnoho neříkalo. Tou nejužitečnější školou mu byl vždy život. Proplouvá jím jako profesionální karbaník, boxuje s přáteli v klubu na Žižkově a jeho náručí prošla řada dívek. 15. březen 1939, první den okupace, ho zastihne u milenky Katy. Byl by rád, kdyby se mu následující události v okupovaném Československu vyhnuly, ale brzy zjistí, že to není možné. Svoji situaci se rozhodne vyřešit útěkem. Opustí svoji matku, kamarády i milenky a přes Alpy se dostává nejdříve do neutrálního Švýcarska, poté do Francie, Anglie a jeho cesta pokračuje i za oceánem, kde také potká svoji životní lásku Inéz. Kvůli své konfliktní povaze se mnohdy dostává do značně dramatických situací, na vlastní kůži poznává různé způsoby brutality, ať už od mocenských složek států, nebo přímo od spoluvězňů. Je cynický, arogantní, pohrdá lidmi a neváhá zabít, přesto díky své inteligenci, nadhledu, břitkému smyslu pro humor a notné dávce štěstí dokáže přežít v každé situaci… Útěk do pekel je v české literatuře naprosto ojedinělou knihou, srovnatelnou jen s nejlepšími evropskými a světovými romány. Knihou nabitou dějem, vzrušením a kaskádou nepředvídatelných událostí, které čtenáře vtáhnou do děje a nenechají ho vydechnout do posledního řádku.... celý text

Magnum1
29.11.2014

Jsem rád, že aspoň jeden příznivec knih F.Niedla zaznamenal, že tituly Vzpomínky jednoho lumpa a Útěk do pekel je jedna a tatáž kniha. A zaráží mě, že správce webu to uvádí jako první a druhý díl série Pavla Vencla. Jinak musím souhlasit, že jeho knihy se čtou dobře.

čef
15.10.2014 5 z 5

Dobrodružné vyprávění jako u stolu v hospodě. Strhne pozornost, zaujme vtipem a drzostí macho hrdiny, nekomplikuje příliš zápletky ani jejich řešení a dělá tak vše proto, aby čtenář přestal číst až na úplném konci knihy a ještě se těšil na další pokračování. Někomu se může zdát příběh plochý, bez výrazného poslání a jiskřivých detailů, ale ten musí jít za někým jiným, zde je hlavní akce a to také není málo.

Macek58
06.10.2014 5 z 5

Dopbrý čtení, má to spád, ukazuje život, takový jaký byl v letech 1939-48 bez zbytečné ideologie.

Caporegime
05.10.2014 5 z 5

Jsem unešenej !!! Nemůžu se dočkat pokračovaní doslova se na něj klepu...

Dandulka
01.08.2014 4 z 5

Tady mě autor trochu zklamal, jsem u něj zvyklá na trochu jiný žánr, ale budiž. Pro jistotu se ale vrátím k osvědčeným historickým románům, ty nezklamou!

Fíbí
19.02.2014 3 z 5

Typ drsného chlapa, který vybruslí z každého maléru. Pěkně napsané, ale má to uspěchané tempo. Nezačetla jsem se. Vypadá to, že to autor chtěl co nejrychleji dopsat, aby to měl z krku. Celkově mi to připomíná Hrabala a Obsluhoval jsem anglického krále. Převažují popisy, to nemám ráda

Jack Bauer
07.02.2014 5 z 5

První česká kniha opravdu srovnatelná se světovými romány. Naprosto vynikající.Kniha plná skvělých hlášek i v obtížných situacích. Líbí se mi jak Niedl rozsáhle popisuje různé krajiny a kulturní prostředí. Bavil jsem se víc než u předchozí čtené knihy od Stephena Kinga, který mě poslední dobou začíná hodně nudit.

klokan.1905
29.01.2014 5 z 5

Opravdu výborná knížka!!! Mohu jenom doporučit ostatním - čte se skvěle!!! Za mě jasných pět hvězdiček...

Josef2
28.01.2014

Jde o skutečně zdařilý román, pouze ke konci poněkud méně věrohodný. Jinak bych chtěl upozornit, že jde o druhé vydání, to prvé z roku 2003 vyšlo pod názvem Vzpomínky jednoho lumpa. Nový název je nepochybně lepší a patrně bude i komerčně úspěšnější, může být ale matoucí pro toho, kdo si knihu již před léty zakoupil.

Mlha
02.11.2013 5 z 5

Paráda. Děkuji pane Niedl. Jsem rád, že máme autory, od jejichž knih se nedá utrhnout.

Hory
06.10.2013 5 z 5

Výborná kniha. Děj má spád a lehce Vás vtáhne. Vysoké tempo sice po dvou třetinách knihy podle mého názoru trošku upadá, ale i přesto to nijak neubere na kvalitě knihy. Dost často jsem se i od srdce zasmál nad humorem, se kterým se hrdina staví svému osudu. Za mě jednoznačně palec nahoru!

marimari
20.09.2013 5 z 5

Líbí se mi nadhled hlavního hrdiny, působí jako lehkomyslný a sobecký, ale dokáže se rozhodnout pro správnou věc. Kniha je velice zdařilá, pobaví, i když zrovna toto období nebylo pro naši republiku moc optimistické. Čtenáře vtáhne do děje lehce a pocítí lítost, když skončí. Doporučuji !!!

inganga
12.02.2013 4 z 5

Kniha moc dobrá, zvláště první dvě třetiny, pak už to bylo horší. Ze začátku je kniha perfektně propracovaná, detailní, bohužel ke konci se mi zdálo, že autorovi dochází šťáva. Přesto ale velmi čtivá a hlavně místy vtipná.

Zuzaa
28.10.2012 5 z 5

Kniha dobrá jako víno a ještě mnohem lepší!
Ten obal je příšerný, ale to je všechno co je na této knize špatné, jinak je to po dlouhé době dílo, kvůli kterému lituji, že musím v noci spát a přes den chodit do práce. Dokonce jsem měla všem kamarádům potřebu, pořád o knížce a osudech hrdiny povídat, asi 30x jsem za tu dobu všem možným lidem řekla "to si určitě musíš taky přečíst!".
Pavel Vencl je neuvěřitelný floutek, ale zároveň frajer a sympaťák a jeho osud je sice trochu spletitý a překombinovaný, plný zvratů a pádů, ale asi právě kvůli takovýmto příběhům, které člověk sám nezažije, umíme číst. Bylo to výborné, výborné, mám 100 chutí napsat autorovi, jak dobré to bylo a jak moc velkou radost mi udělal.

dalimoni
29.09.2012 5 z 5

Velmi svižně napsaný trhiller z pohnutých let 1939 - 1948, hlavní hrdina neustále v pohybu a útěku. Kniha nepostrádá napínavé chvíle, vtipné pasáže. Hlavní hrdina Pavel Vencl je velmi svérázná osobnost, která nepostrádá klid a humor ani v těch nejtěžších situacích a pro mě byly jeho postoje velmi sympatické. Kniha je relativně rozsáhlá, ale nudit se při ní nebudete, příběh nemá skoro žádná nudná nebo hluchá místa.

hadak
28.09.2012 5 z 5

Skvěle pobavilo, nechtělo mě to od sebe pustit. Patří mezi několik knih, o kterých už po prvním přečtení vím, že se k nim rád vrátím.

jantar31
16.04.2012 5 z 5

Kniha zvratů , překvapení , dobrodružství , erotiky , akce , ale hlavně obyčejného člověčenství , které je nad tím vším.
Prostě stoprocentní dobrodružství na hraně reality.
Mimo chodem byl by s to ho výborný seriál.

Adriana.82
16.12.2011 5 z 5

čtivý,napínavý,místy humorný příběh,ale v jádru pudla vlastně dost smutný osud hlavního hrdiny ..