Hráč

Hráč https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217990/bmid_hrac-217990.jpg 4 234 62

Pavel Vencl série

< 2. díl

Jsou čtyři roky po válce a do psychiatrického sanatoria v Bavorsku, kde se léčí převážně prominenti fašistického Německa, je umístěn muž, který neví, jak se jmenuje, ani kým byl za války. Jediné, co o něm okolí ví, je, že se zřítil s letadlem při útěku z Československa. Mluví německy, ale jak se mu postupně vrací paměť, vzpomíná si i na další jazyky a fragmenty z minulosti, které se skládají v mozaiku jeho předešlého života… Vynikající román českého autora, v němž volně navazuje na své nejznámější dílo - Útěk do pekel, který se stal čtenářským bestsellerem.... celý text

martas79
18.05.2017 5 z 5

A jízda horskou peřejí pokračuje. Je těsně po válce, ale jak se zdá Pavel ma dost nevyřízených účtů - v různých koutech té naší modré skleněnky. Teda může mít vlastně koule kouty?

Sméťa11
04.04.2017 2 z 5

Zrovna jsem dočetl.....přečteno d.f. jedním dechem, ale.......čeho je moc, toho je příliš. Sanatorium, dobrý, vypadalo to na pěkný příběh. Ale, pak mi přišlo, jak kdyby to Pavel Vencl vzal potoky krve až do Argentiny. Pro mně ještě tak vytáhnout Roberta z lágru a dost.....pak tu máme prototyp 007.....až moc krve, zástupy mrtvých, na co sáhne vyjde mu to.....Po prvním díle jsem byl nadšený, měli to švih. Po druhém díle mi zůstala pachuť v puse....trochu větší zklamání......nicméně F. Niedl umí psát poutavě

Endy17
12.03.2017 4 z 5

Trochu se odchýlím od názorů ostatních čtenářů - mě druhý díl pohltil víc, než ten první. Oba jsou stejně nepravděpodobné, nadsazené a místy absurdní, oba se skvěle čtou a donutí Vás třeba i proti Vaší vůli s hlavním hrdinou sympatizovat. Ale Hráč je přece jen trochu lidštější a tahle jeho stránka se neutopí ani v potocích krve protékajících kapitolami.

astroweb
05.03.2017 4 z 5

Skvělé, napínavé čtení, zpestřené humornými hláškami hlavního hrdiny. Důstojné pokračování předchozího dílu. Pro mě objevený autor.

Evišťátko
26.02.2017 4 z 5

První díl byl přeci jen o něco svižnější, ale i tak stále zajímavý příběh.

Zuzaa
20.03.2016 3 z 5

Hodně překombinované a dost přitažené za vlasy...z Pavla Vencla se stal arogantní chlapík, který má asi patnáctero životů a zabíjí kolem sebe, všechny a vše bez mrknutí oka. Pro mě o dost horší než první díl, bohužel

jimbow
12.02.2016 3 z 5

Čtyři vraždy stačí, Pavle Vencle!

kase
26.12.2015 3 z 5

Oproti prvnímu dílu, který jsem přečetl "na jeden zátah" mne druhý díl už tak nevzal. Sice stále čtivé, ale hlavní hrdina vše hravě zvládá a kniha spěje do předpokládatelného konce. Škoda, na základě prvního dílu jsem očekával více.

bezprezdivky
07.12.2015 1 z 5

První polovina knihy mě nadchla, slibovala zajímavou zápletku, ale druhá polovina je v podstatě českou verzí na superšpionské thrillery. Hlavní hrdina je takový cimrmanovský inspektor Trachta - všechno umí, všechno zná, všude byl - a kromě toho taky všechny zabije. Konec knihy odehrávající se v Argentině je pak už za hranou parodie, vše korunováno popisem závěrečné přestřelky, která je doslova k neuvěření (v původním významu toho slova).

ritta
05.10.2015 5 z 5

Stejně jako první díl, přečteno jedním dechem za dva večery.U autorových knih mi přijde,že další díl je buď stejně napínavý jako předchozí nebo ještě lepší.

hadak
04.10.2015 4 z 5

K přečtení na jeden zátah stejně jako díl první. Moc mě ta kniha potěšila, užil jsem si ji a doporučuji každému.

čef
17.09.2015 5 z 5

Dobrodružné pokračování příběhu chlapáckého, vždy vítězného hrdiny je podle mne na velmi slušné úrovni. Pobaví také vtipné a břitké repliky v dialozích a podtón, který trochu vyleští naše české ego. Zajímavé historické pozadí u nás a v Argentině. Kdo se začte, neprohloupí.

Pejsek007
27.07.2015 5 z 5

Hezky se to četlo, mnohdy příjemně nadlehčeno, hodně černého humoru, prostě pěkné "dobrodrůžo". Co mne však zaujalo asi nejvíc, že autor v obou románech krásně ukazuje, že parchanti, kteří umí zneužít v podstatě jakýchkoli historických změn a samozřejmě i svého postavení jsou vždycky na všech stranách barikád - u nás doma, na východě Evropy stejně jako na západě a samozřejmě také i v takřka nedotknutelném zámoří, i když to spousta lidí nechce vidět. Nechtěl bych jednou muset také takhle utíkat jako Pavel Vencl....

sioux
22.07.2015 5 z 5

Opět mě pan Niedl pobavil. Výborné napětí, sympatický hrdina, bravurní dialogy, dej krásně a hlavně rychle plyne, nikde žádná nuda.
Navíc mě baví, že hlavní hrdina je Čech a vzhledem k tomu, že náš národ nikdy nevynikal odvážnými hrdiny, tak jsem byl na Pavla Vencla hrdý. Což je samozřejmě iracionální nesmysl vzhledem k tomu, že je román jasná fikce.
Pár věcí mi tam neladila, ale to v pohodě přehlížím, protože jsem se prostě parádně bavil. Osobně to považuji za ještě zdařilejší než historickou série ze středověku, protože tam pan Niedl hodně tápe v komplikovanějších soubojích a bitvách.

marimari
10.04.2015 5 z 5

Obě knihy se mi líbily, bezesporu autor píše poutavě, vtáhne do děje. Mám ráda všechna jeho díla i historická. Jedná se o zábavnou literaturu, ne o naučnou, i když mnohá ponaučení se dají najít. I když občas se vším nesouhlasím, smekám klobouk. Kdo je dokonalý? Děkuji pane Niedl, pište dál, ať můžu trávit příjemné chvilky s vaší knihou!

květáček
23.03.2015 4 z 5

Děj prostě ubíhá a je navíc velmi napínavý. Dočetla jsem ho celý...Moje vnitřní pocity? Tak to se budete smát-velice často jsem se vnitřně přistihla, .., že myslím na agenta 007 a Majora Zemana. Nu, ale budiž...

simonabr
15.03.2015 3 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila, protože František Niedl patří mezi mé oblíbené autory a hlavně jsem byla zvědavá na pokračování dalších životních osudů Pavla Vencla, ale kniha mé očekávání bohužel ani zdaleka nesplnila.
Útěk do pekel jsem četla před třemi lety a byla jsem jím nadšená, ale Hráč pro mě nějak neměl ten spád, hodně situací mi přišlo překombinovaných a nepravděpodobných, mrtvol za sebou Pavel nechával víc než je zdrávo a ani mu to zabíjení nečinilo žádný problém. Vůbec jsem mu nefandila, ať všechny nástrahy šťastně zdolá (tak jsem to měla u předchozí knihy) a bylo mi vcelku jedno, jestli svou lásku Inéz nakonec najde nebo ne.

Jolana.b
23.02.2015 4 z 5

Hráč se čte úžasně. Je obdivuhodný, i když svérázný. Nevím, jen mi nápadně připomíná hrdinu z knihy Poslední batalion. Ale asi to tak má být. Obdivuji Váš tvůrčí potenciál a vaši představivost. Přeji mnoho spokojených čtenářů.

triatlet
15.02.2015 odpad!

Pavel Vencl promoval v r. 1939, takže teoreticky by se mohl dožít i sametové revoluce.
Hrůzná představa.

Macek58
22.12.2014 5 z 5

Přečtený jedním dechem, kniha má spád...bude pokračování?