Hráč

Hráč https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217990/bmid_hrac-217990.jpg 4 234 62

Pavel Vencl série

< 2. díl

Jsou čtyři roky po válce a do psychiatrického sanatoria v Bavorsku, kde se léčí převážně prominenti fašistického Německa, je umístěn muž, který neví, jak se jmenuje, ani kým byl za války. Jediné, co o něm okolí ví, je, že se zřítil s letadlem při útěku z Československa. Mluví německy, ale jak se mu postupně vrací paměť, vzpomíná si i na další jazyky a fragmenty z minulosti, které se skládají v mozaiku jeho předešlého života… Vynikající román českého autora, v němž volně navazuje na své nejznámější dílo - Útěk do pekel, který se stal čtenářským bestsellerem.... celý text

Jaruš7
18.12.2019 5 z 5

Senzační, jaký fajnový pocit, český "Hráč" ve víru turbulentní poválečné doby se všemi důsledky křivd, jejichž náprava se mu jeví jako závazek slibu životního kréda.
Pro akční záměr zde zahořklé vlastenectví nahrazují vznešenější city - přátelství a láska.
Pestrý, bohatě vykreslený obraz tehdejší společnosti v Evropě i Argentině s jejich politickými problémy a zákulisními praktikami.
Citace:" ... dřívější panovníci si najímali žoldnéře, kteří měli stavovskou čest a netrpěli úskočností místních pánů. ..cizinecká legie"
Perlu - výrok od Evity Perénové si dovoluji užívat při hodnocení soudobé proobstrukční opozické politice, neb dokonalou výstižnost si cením -" parlamentní žvanírna".
Superdílo, bravo.

TomD
15.12.2019 4 z 5

Příběh byl poutavý, ale nějak mám ty historické romány radši.

Andrea7272
18.10.2019 5 z 5

Super,super a ještě jednou super.
Fakt mě to bavilo. Dobře napsané , napínavé i vtipné. Dávám plný počet a doporučuji !!

mata57
06.10.2019 5 z 5

Pokračování příběhu světoběžníka, jenž po mnoha až literárně přehnaných dobrodružstvích konečně najde místo relativního životního klidu.

Greenfingers
11.03.2019 5 z 5

Pokračování životního příběhu českého Ramba či Bonda skýtá ještě méně uvěřitelné epizody než první díl. Na rozdíl od zmiňovaných knižních a filmových hrdinů však Pavel Vencl není žádný profesionál. Vše, co za svého relativně krátkého života podstoupil, včetně zabíjení, bylo dílem náhody, okolností nebo pudu sebezáchovy. Řídil se především svým instinktem a v mnohém mu pomáhalo i štěstí.
Kniha je podobně jako první díl nadmíru čtivá a nepostrádá humor. Vypravěčský styl F.Niedla je lehký, děj plyne bez zádrhelů a zbytečných odboček.
Pokud byla záměrem autora své čtenáře v první řadě pobavit, tak u mě rozhodně uspěl.

chardon
24.11.2018 5 z 5

Oba díly jedním slovem...perfektní. Kniha má spád a naopak postrádá hluchá místa. Příjemné oddechové čtení, které by si zasloužilo další pokračování.

hnusák
02.11.2018 5 z 5

Čekal jsem oproti prvnímu dílu takový slabší odvar, ale opak je pravdou. Pan Niedl navázal velmi úspěšně a James Bond alias Pavel Vencl se zde opět ukázal ve své nejlepší formě. Jeho geniální jazykové schopnosti, výcvik spolu s britskými SAS a velmi břitký jazyk ho nakonec učinili velmi žádoucím pro britskou korunu :-). Velmi dobrá oddychovka, čte se sama.

Zdenda20
03.10.2018 4 z 5

Docela pěkné pokračování v poválečné době hlavního hrdiny. Jen je takový James Bond, ale kniha je čtivá. Mohu za sebe jen doporučit.

cace
01.09.2018 3 z 5

Oddechová blbost - je to k přečtení.

Jack Bauer
20.08.2018 4 z 5

Všechny hlavní postavy maji jedno společné ať je to Tas s Boru, Dabert nebo Vencl, stále na jedno brdo. Kniha se velmi dobře četla, ani trochu nenudila, ale Venclův humor mě občas vadil. Útěk do pekel se mi líbil mnohem víc. Kniha by se dala rozdělit na tři dějství, blázinec, Jáchymov a Argentina.

Andrea81
20.08.2018 5 z 5

Druhý díl pokračuje stejně bravurně jako první. Bavilo mě prožívat všechny životní peripetie spolu s Pavlem. Pan Niedl je opravdu spisovatel s velkým S. Už se těším na jeho další knihy.

witko
21.07.2018 3 z 5

Autor pokračuje v nastavené rovině. Děj ubíhá, dobře se bavím, ale nějak to pořád není ono.

Bolomsson
01.03.2018 4 z 5

I druhý díl má své kouzlo. Už to sice nemá takový tah na branku, jako Útěk do pekel, ale rozhodně stojí za přečtení. Zkrátka nenáročné čtení, místy překombinované, ale díky své čtivosti a pravidelnému přívalu vtipných hlášek dokážete tomuto dílu leccos odpustit. Za mě spokojenost.

cz.klima
06.02.2018 4 z 5

Po rozpačitém konci prvního dílu jsem byl zvědav co přijde...Nakonec mě kniha bavila - český James Bond v UK službách Vencl asi nesedne každému, ale za mě fajn kniha.

Boby17
25.01.2018 5 z 5

Druhý díl příběhu Pavla Vencla jsem četl s velkým časovým odstupem od toho prvního, ale vůbec to nevadilo. Hned jsem naskočil do rozjetého vlaku, který stále zrychloval tak, až nešlo vyskočit - pouze vystoupit na konečné. Byla to opravdu jízda potvrzující, že pan Niedl momentálně nemá mezi našimi autory konkurenci. Takže plný spokojenosti knihu vřele doporučuji a dávám plný počet hvězd.

Schamila
07.11.2017 5 z 5

Že mistr Niedl píše nádherně, to jsem věděla, protože ho ráda čtu, ale že napíše tak neskutečné dílo s Pavlem Venclem, to jsem netušila a jsem ráda, že jsem se rozhodla si obstarat všechny jeho knihy. Cestování s Pavlem bylo nádherné a ty jeho hlášky, moc ráda jsem se o něj bála a tak jsem musela číst a číst, zkrátka oba díly padly za tři dny, abych se dozvěděla, jak to dopadne. A teď jsem smutná, že jsem už dočetla, protože Pavel se mi dostal hodně hluboko pod kůži a bude trvat, než ..... A tak doporučuji, čtěte, fakt to stojí za to a navíc historie je hodně poučná.

Don-Leo
04.10.2017 5 z 5

Dal jsem si to hned po prvním dílu a jsem spokojený. Napínavé, má to spád a trochu černého humoru. Prostě super.

harena
12.08.2017 4 z 5

Hned po přečtení prvního dílu Útěk do pekel jsem pokračovala ve čtení tímto druhým dílem a spokojenost. Trošku méně arogantní Pavel osvobozuje svého přítele z Jáchymovských dolů a odjíždí do Argentiny osvobodit svoji životní lásku, takže opět akce střídá akci, napětí a troška černého humoru. Velice dobře čtivý román a určitě se podívám na další knihy pana Niedla.

francouz
16.07.2017 5 z 5

Asi se budu opakovat, ale i toto byla super jízda a musím uznat, že námět a hlavně začátek, který se odehrává v sanatoriu, kde si vítězné mocnosti, tak trochu hrají s odloženými a následně i nepotřebnými podle libosti, je opravdu nad očekávání dobré. Ano charakter hlavního hrdiny je občas trochu učesán, jak sám přiznává asi následkem té rány do hlavy, ale jinak je to stále syrové až na kost. Nevím sice, zda by bylo možné podniknout takovou misi, na jakou se hlavní hrdina vydal, ale i to lze autorovi odpustit, protože nás jinak žene ke konci a Vám je líto, že toto perfektní setkání je u konce. Tak zase u další knížky z pera, tohoto výborného českého spisovatele.

petunkav
05.06.2017 5 z 5

Stejně skvělé jako první díl. Nechci se opakovat, ale za mě opravdu super. Až je mi líto, že mám dočteno.