Pátý kámen

V ústavu Kassiopea pracují vědci na výzkumu rakoviny včetně vývoje nových léků. Když se mladý nadějný biochemik Jan Pouzar nedostaví k naplánovaným experimentům, kritické stopy nasvědčují možnému únosu. Mohl by snad být motivem jeho zásadní vědecký objev, o kterém se některým spolupracovníkům neurčitě zmínil? Zkušený major Bláha z brněnské kriminálky i Janovi kolegové si budou muset s pátráním pospíšit, protože kdo jednou překročil práh zločinu, může tak učinit znovu. A ve hře je příliš, než aby ten někdo na svoji záležitost rezignoval....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380622/paty-kamen-9Ua-380622.png 2.99
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Pátý kámen

dagmar5477
10.04.2020

Autorův styl psaní se mi líbil, nicméně s detektivkou to nemá společného nic.

Theseus
31.12.2019

Líbilo se mi pátrání po velkém světovém objevu. To je docela dobré sci-fi po česku. Zhruba od třetiny jsem knihu přečetl na jeden zátah.

moničina
06.11.2019

Príbeh a krimi zápletka boli nudné, ale páčil sa mi štýl, ako boli vykreslení ľudia a vzťahy na výskumnom pracovisku.

konicekbily
05.06.2019

Zajímavější než vlastní zápletka bylo popisování prostředí ve výzkumném prostředí - vztahy mezi zaměstnanci a vliv velkého kapitálu na získávání nových poznatků. Hodně informací jsem tady získal o naší DNA. Jaký pokrok od doby, kdy jsem před padesáti lety maturoval!

bagel
25.11.2018

Jediným plusem bylo splnění dalšího bodu čtenářské výzvy. Značná část knihy je zaplněna fakty z molekulární biologie, pro laika příliš odbornými. Záplatka je slabá a nepochopila jsem zdůrazňování některých slov kurzívou.