Patríš mne

Patríš mne https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123146/bmid_patris-mne-NzK-123146.jpg 4 33 6

Cardinia's Royal Family série

< 2. díl

Na celom svete sa nenájde muž, ktorý by dokázal skrotiť Alexandru Rubľovovú. Krásna voľnomyšlienkarka sa dlhé roky odmieta vydať a otec je z nej už zúfalý. A tak vyrobí falošnú zmluvu a svojej dcére tvrdí, že kedysi ju sľúbil za nevestu pre syna svojho najlepšieho priateľa. Tým synom je krásny, ale zhýralý gróf Vasilij Petrov. Aj on je rozladený, keď mu matka nečakane oznámi, že je zasnúbený, a svoju snúbenicu chce odpudiť tým, že sa bude tváriť ako grobian. Rovnakú taktiku sa rozhodla uplatniť Alexandra. Cesta, po ktorej sa rozhodli kráčať, je hrboľatá, s nečakanými zákrutami. Prídu po nej dvaja mladí ľudia, ktorí si stále robia napriek, do konečného cieľa?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (SK)

You Belong To Me , 2010

avalonek
09.10.2022 5 z 5

Sice jsem úplně blbá a nepamatuji si na první díl,ale takhle já to mám často.Ale tohle bylo vtipné,romantika,mezi nimi krásná přitažlivost a ten humor byl super.A jako skoro pokaždé od autorky nádherné čtení.Jsem moc ráda,že se mi podařilo získat knihu do své vlastní sbírky

havrmoni
23.07.2017 4 z 5

Bylo to i celkem vtipné,romantika taky dobrý. Bohužel se skoro opakoval scénář prvního dílu. Nechtěné zásnuby,cesta,naschvály i ty lupiči.

modranka
10.04.2015 1 z 5

Aj v druhej časti série autorka pokračuje v absolútnom nepochopení Rusov a východnej kultúry. Ruská žena, navyše šľachtičná by sa nesprávala tak, ako ju charakterizovala autorka. Z Rusky urobila vlastne kozáčku utrhnutú z reťaze. Nepáčilo sa mi, že autorka použila taký silný odkaz na Rusky, že sú všetky "povoľné štetky". Ale čo sa divím, Lindseyová je Američanka. Mám rada historické romance, ale toľko urážok a nepochopení jedného národa, som už dávno nečítala. Jednu hviezdičku dávam len za zostavený príbeh, aj to s prižmúrenými očami. Neviem si totiž predstaviť, že za pár týždňov by niekto prešiel naprieč Ruskom, celou Európou až do Anglicka za potencionálnym milencom.

PomněnkaPrvní
06.03.2014

Prostořeká, vtipná a upřímná Alex se postará o to, že se budete nejednou od plic smát. Tato série se opravdu povedla.

miruska1
03.11.2013 5 z 5

Tak ako prva časť aj tato druha bola super. Fakt som sa bavila,bolo to veľmi zaujimave ale aj zabavne.

suzan
06.06.2012 5 z 5

Krásna, zaujímavá, vtipná, tak ako všetky ostatné knihy tejto autorky.Veľmi doporučujem. Je to vlastne pokračovanie knihy Znak polmesiaca.

romance

Johanna Lindsey