Pátrání po Martinu Bormannovi - Pravdivý příběh

Pátrání po Martinu Bormannovi - Pravdivý příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83393/bmid_patrani-po-martinu-bormannovi-pravd-fS3-83393.png 4 14 3

V noci z l. na 2. května 1945 opustil Martin Bormann, po Hitlerovi nejmocnější Němec té doby, bunkr pod zříceninami říšského kancléřství a prchal ulicemi dokonávajícího nacistického Berlína. Šlo mu o život: ruští vojáci byli všude kolem a také ho zadrželi. Bormann jim unikl a od té doby už ho živého nikdo nespatřil. Anglický autor Charles Whiting hovořil se všemi významnými lidmi, kteří se zapojili do některého z mnoha pátrání po "hnědé eminenci" třetí říše. Bormanna prý viděli v tuctu zemí ve třech světadílech. Nejčerstvější zpráva zní, že ho unesl syn Churchillova lékaře a korvetní kapitán Ian Fleming, tvůrce Jamese Bonda, a že Bormann strávil zbytek života v poklidném ústraní anglických hrabství kolem Londýna. Ve své knize probírá Charles Whiting půl století nepřeberných zvěstí, fám i reálných informací, z nichž vyvstává živé a pravdivé líčení osudů muže, který byl Hitlerovým stínem.... celý text

Literatura světová , Literatura faktu

Vydáno: , Aurora (Praha)

The Hunt for Martin Bormann: The Truth , 1973

jprst
05.08.2020 4 z 5

Směsici potvrzených informací, ale i fabulací, dohadů a fám dokázal autor proměnit v poutavou knihu a je jen na čtenáři, aby si přebral, co z toho by mohlo být reálné.

n.ezn.amy
18.04.2020 4 z 5

Kniha popisující konec ve Vůdcově hlavním stanu a snahu útěk přeživších mezi nimiž byl i Martin Bormann, osobní tajemník Adolfa Hitlera. Po útěku jeho stopy mizí a nastupují spekulace a fámy, kde všude by se mohl skrývat a kde byl viděn. Z mnoha výpovědí však nakonec byly nalezeny jeho ostatky. Celkem dobře sepsaná kniha bez zbytečných odsouzení

rasputin
10.06.2016 5 z 5

Zajímavá kniha. Umožňuje nám pochopit i spletité vztahy mezi vrcholnými představiteli tehdejšího fašistického Německa. V krátkosti nás seznamuje s jejich počátky a postupným "kariérním" postupem a pak i pádem.

Kniha Pátrání po Martinu Bormannovi - Pravdivý příběh je v