Páté přikázání

Páté přikázání https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395929/bmid_pate-prikazani-wrF-395929.jpg 4 15 3

Děj knihy renomovaného autora historických románů je zasazen do pohnutých časů 17. století. V příběhu zapovězené lásky českého bratra Lukáše Hrachovce ke krásné Anně Wagnerové odehrávajícím se na počátku třicetileté války se osobní příběhová linie prolíná s historickými událostmi, které hýbaly našimi dějinami, především dějinami Moravy. Autor románu, který jako vždy dokáže skloubit historickou věrnost s poutavým vyprávěním, plasticky popisuje, jak české stavovské povstání a po něm následující válka zasáhly Moravu a její obyvatele.... celý text

Romány , Literatura česká , Historické romány

Vydáno: , Rybka Publishers

Páté přikázání , 2018

Ravic63
07.06.2023 3 z 5

Příjemné, odpočinkové čtení zasazené do doby před bitvou na Bílé hoře a těsně po ní. Líbí se mi knihy, jejichž děj je zasazen do konkrétního historického období a autor kromě příběhu samotného připomene i důležité historické momenty. Zde je krásně popsáno, jak naše země byla počátkem 17.století téměř stoprocentně evangelická, načež po Bílé hoře nastal čas tvrdé rekatolizace.

marusbuz
07.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha od dosud pro mě neznámého autora. Ale touto knihou se zařadil mezi mé oblíbené a už se těším na jeho další knihy

Katoka2008
28.01.2019 5 z 5

Vynikající kniha a ještě k tomu se odehrává v mém rodném městě Nový Jičín.