Páté evangelium

Páté evangelium https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302859/bmid_pate-evangelium-UAe-302859.jpg 4 44 10

Na sklonku pontifikátu Jana Pavla II. se ve Vatikánu chystá mimořádná výstava, která má vrhnout zcela nové světlo na původ, a především pravost slavného Turínského plátna. Pár dní před zahájením výstavy je však v zahradách papežského paláce v Castel Gandolfo záhadně zavražděn autor výstavy Ugo Nogara. Jeho dva nejbližší spolupracovníci, bratři Andreauovi, jsou vtaženi do pátrání po okolnostech jeho smrti. Rozplétání okolností Nogarova objevu, který jej stál život, nás zavede do podzemní vatikánské knihovny nejstarších kodexů, kde je uchováván i rukopis Diatessaronu, tzv. Pátého evangelia, který obsahuje klíčové informace týkající se Turínského plátna. Tím však dramatický příběh, který si svou erudicí nezadá s romány Umberta Eca a napětím s thrillery Dana Browna, teprve začíná!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Portál

The Fifth Gospel , 2014

Tabby
07.06.2018 4 z 5

Další příjemné spracování záhady a detektivky. Jestli očekáváte něco na způsob Dana Browna nebo Indiana Jonse tak to budete zklamaní. Autor to vzal po svém a určitě udělal dobře.
Skvělé popsaná alespoň část historie křesťanství které nám vysvětlí to důležité pro orientaci v ději. Skvěle autor využil potenciál evangelií a zakomponoval je do knížky a do záhady. Občas jsem se ve výkladech strácela a stalo se že jsem si ty pasáže musela přečíst ještě jednou (Občas je míň někdy vic).
Já jsem se v knize určitě nezklamala a jsem ráda že jsem si jí přečetla. :)

adelinka
01.06.2018 4 z 5

Váhala som tri alebo štyri hviezdičky. Dala som štyri, ja som nikdy nerozmýšľala až tak na Vatikánom, kniha mi ako tak veľa naznačila....Samotná zápletka bola zaujímavá, ale som sa aj sem tam strácala.....možno som mala dať tri hviezdičky??

HankaJ
17.10.2017 1 z 5

knížku jsem dočetla jen proto, že téměř nikdy nedočtenou neodkládám, posledních cca 100 stran bylo trochu napínavější, ale jinak mne opravdu nezaujala

mikika
27.07.2017 5 z 5

Parádní kniha se sympatickým hrdinou, u které je vám líto, že končí a vy už se s postavami nepotkáte. Zajímavé prostředí Vatikánu, podmanivá atmosféra naléhavosti..

Veve721
04.06.2017 3 z 5

Při celkovém zhodnocení jsem váhala mezi dvěmi a třemi hvězdami, nakonec jsem se přiklonila ke třem, chtěla bych totiž ocenit všechnu tu práci, kterou si dal autor se sháněním informací. Existuje hromada knížek, které mají potenciál, ale jsou zle zpracované, nedávají smysl nebo obsahují až tragické nelogičnosti. Ian Caldwell zapracoval na tom, aby se v jeho dílku takové chyby nenacházely a za to zaslouží pochvalu. Navíc jsem se dozvěděla mnoho nových informací o církevním kanonickém právu (což jako studentka práv oceňuju) a o rozporech v obsahu evangelií (které mi přišly vážně zajímavé). Přestože si myslím, že by knížce prospěl menší rozsah stran (drasticky bych ořezala hlavně první část knížky), nebylo to jako celek úplnou katastrofou. Tohle prostě není téma vhodné pro každého čtenáře, pokud nejste připraveni na hloubkové vrty do oblasti křesťanství, tak tuhle knížku radši vynechte.

pokoil
08.01.2017 4 z 5

Typická "záhadná detektivka" se scénářem: relikvie - nový objev - vražda - pátrání. V tomhle ohledu kniha nenadchne ani neurazí. Mně osobně se na knize nejvíc líbily přístupy k výkladu evangelií, nad kterými jsem se často pozastavovala. Konec knihy příjemně překvapil svou jednoduchostí.

sona8058
04.12.2016 4 z 5

Rozhodně nečekejte knihy podobné Brownovým. Páté evangelium je kniha, ve které je mnoho otázek, víry a nekonečné množství teorií.. Asi jsem čekala něco jiného, ale nebylo to vůbec špatné! Jsem ráda, že jsem si díky nakladatelství Portál mohla knihu přečíst a zrecenzovat. Nemyslím si, že by kniha byla pro každého! Rozhodně není pro ty, kteří nemají ani maličký zájem o víru a náboženství celkově. Já jsem ale nakonec byla spokojená! :-)

Alex.Barunka
17.11.2016 3 z 5

Od knihy jsem očekávala trochu něco jiného, ale kolem a kolem jsem zklamaná nebyla. Rozhodně ale nečekejte akci, napětí a tajemno, které tak trochu slibuje anotace. Jde spíše o detektivní případ uvnitř Vatikánu. Nejedná se o jednoduchou četbu vzhledem k náboženství a víře, které mají v příběhu nezastupitelnou roli.

Nikolaoss
15.11.2016 4 z 5

Pokud nebudete počítat s tím, že se vám dostane další knihy, která se zabývá senzačním lovem na historické artefakty církve, mohli byste si v příběhu najít to svoje. S Brownem má totiž společné jen ty náboženské relikvie. Zpracovaná je úplně jinak – méně senzačně a více informativně, co se církve týče. Pokud očekáváte detektivku z prostředí Vatikánu, budete spokojení a dostanete navíc pátrání po záhadě dvou relikvií. Detektivní zápletka není špatná a přibližně od třetiny je to i záhadné a napínavé. Pokud si ale moc nepotrpíte na náboženství a katolickou církev a vadil by vám kněz coby hlavní postava (a i většina vedlejších postav), pravděpodobně tato kniha nebude nic pro vás.

milunka21
27.10.2016 2 z 5

Bohužel,kniha mě zklamala. Čekala jsem od ní víc, ale nedostala jsem z ní skoro nic.Pořádně se tam skoro nic nedělo, byla nudná a ani trošku wow konec. :-(