Pátá vlna

Pátá vlna https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163879/bmid_the-fifth-wave-pata-vlna-ypk-163879.jpg 4 696 152

Pátá vlna / Piata vlna série

Po první vlně zůstala pouze tma. Druhé vlně unikli jen ti šťastnější. A třetí vlnu přežili ti, kterým štěstí uniklo. Po čtvrté vlně platí jediné pravidlo: nevěř nikomu. Teď se blíží vlna pátá a po opuštěné dálnici prchá Cassie před Jinými, bytostmi, které jako lidé pouze vypadají. Jiní se potulují krajinou a zabíjejí na potkání; rozprášili poslední přeživší pozemšťany. Cassie věří tomu, že kdo zůstane sám, ten přežije. Pak se však setká s okouzlujícím a tajemným Evanem Walkerem, jenž je možná jedinou Cassiinou nadějí na záchranu jejího bratra – nebo dokonce jí samotné. Cassie si musí vybrat: mezi důvěrou a beznadějí, mezi vzdorem a kapitulací, mezi životem a smrtí. Vzdát se, nebo se sebrat a jít dál.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

The 5th Wave , 2011

Andy0892
17.07.2015 3 z 5

Do určitého momentu se mi kniha líbila, nevím, proč se do všech post-apokalyptických knih přidávají milostné trojúhelníky a jiné podobné zápletky, které pak neumějí pořádně rozepsat, vysvětlit a ukončit. :-) Například kniha Vteřinu poté je v tomto ohledu mnohem lepší. Když tedy pominu všechno to kolem, rozhodně se pustím do čtení dalšího dílu.

SalomeH
15.06.2015 4 z 5

Až na těch pár stránek, kdy se do sebe - ať už to byl kdokoli - zamilovali, to bylo akční dobrodružství s několika zvraty, které jsem naprosto nečekala. A když to srovnám s podobnými knížkami tohoto žánru, můžu konstatovat, že postavy jsou velmi lidské.

Ronnie68
03.06.2015 5 z 5

Od této knihy jsem se téměř nemohla odtrhnout. Úžasný napínavý příběh. Ze začátku je částečně vyprávěno jak chronologicky tak i retrospektivně. Tuto knihu bych doporučila všem co mají rádi sci-fi žánr knih. Opravdu úžasné a napínavé.

Veritty_Off
24.05.2015 1 z 5

Asi budu trochu vybočovat z řady ale mě kniha vůbec nezaujala. Už od začátku jsem se nudila, několikrát jsem měla chuť knihu odložit...nápad to byl sice dobrej ale napsané to mohlo být líp :)

maca5449
28.04.2015 4 z 5

Ze začátku mě kniha obrovsky nadchla... jenže jak se změnil pohled vypravěče najednou začal příběh upadat. Líbily se mi části s Cassie.

Kniha má pár míst, která by jistě zvládla trochu vylepšit. Nejvíc mě štvalo to věčný skoro-vysvětlení čtyř vln, který přišlo skoro až v půlce knihy a ještě tak napůl. Pořád jsem se v duchu pozastavovala nad tím, co se teda vlastně stalo v které vlně.

A navíc jsem si myslela, že je tahle knížka samostatná a teď zas čekat na další díl. :-\
Přesto knihu hodnotím kladně. Z tohoto žánru je jedna z lepších.

julliette
11.04.2015 4 z 5

Je to docela pěkná knížka.

eDraček
05.04.2015 4 z 5

super napínavé

Mozkovna
31.03.2015 5 z 5

Jednou jsem byla s kamarádkou v knihkupectví a měla jsem chuť a peníze si po dlouhé době nějakou tu knížku koupit. Dlouho jsem hledala a nenašla jsem žádnou, která by se mi líbila, tak jsem zabloudila do oddělení sci-fi a popadla první, která mě zaujala obalem (ne zrovna dobrý způsob vybírání, já vím). A jsem neskutečně ráda, že jsem tam ten den žádnou jinou nenašla!
Ihned jsem se do knihy začetla, nešlo se odtrhnout. Doma, ve škole, v autobuse... kde se dalo, vyndala jsem si jí ponořila se do světa zničeného mimozemšťany. Cassie mi byla hrozně sympatická, Ben později taky. Střídání pohledů mi vůbec nevadilo. Bylo to celé tak pochmurné, tajuplné, děsivé, napínavé, smutné, vtipné a především promyšlené, že se už nemůžu dočkat dalšího dílu. Když jsem navíc zjistila, že má být i filmová adaptace, byla jsem štěstím bez sebe.
Za mě plný počet hvězdiček, knížku mohu jen doporučit. Určitě si vás získá.

KachnaN
07.02.2015 5 z 5

Tahle knížka má všechno, co od dobré knížky očekáváte!
Stupňující se napětí. Postavy, které budete mít rádi a postavy, které budete naopak nesnášet. Nějaká ta láska. A hlavně, co mě opravdu překvapilo, docela jsem se i nasmála. Nevím, jestli to bylo nějakým vypětím nebo něčím jiným, ale občas tam byla věta, která mě doopravdy rozesmála.
Věřte, že až tuhle knížku budete číst, nedá vám spát, budete přemýšlet, jestli se něco takového vážně neděje nebo jestli se něco takového nemůže stát...
Pro mě to byla opravdu hooooodně povedená dystopie a říkám: Sem s dalším dílem!

katerinad
17.01.2015 3 z 5

Nedočetla jsem. Začátek byl super dobře se to četlo, ale jakmile jsem překonala půlku knihy a pohledy se začali střídat přestalo mě to bavit a nechtělo se mi do toho, takže myslím, že odložit knihu je to nejlepší. Možná se k ní někdy vrátím, ale těžko říci. za to co jsem přečetla bych dala tak tři hvězdy.

IvcaK98
10.01.2015 5 z 5

Knížka, od které jsem moc nečekala a tolik toho dostala. Styl, zápletka, postavy,... Konečně jsem našla dystopii, která na mě nebyla příliš drsná, ale také v ní nešlo jenom o romantiku (i když té bylo na to, že autor je chlap, taky dost). Hlavní hrdinové mi sednuli. Pro mě je nejpřednější, že byli odvážní a nedřepěli někde v koutě (jako bych to udělala já). Cassie mi nesnesitelná rozhodně nepřišla, naopak se, alespoň podle mě, chovala jakžtakž logicky. Možná jsem nesnesitelná já.

Biohazard
23.12.2014 2 z 5

Vcelku zajímavý námět v jakémsi průměrném podání s abnormálně nesnesitelnou hlavní postavou. Jsem zklamaná z celkem špatně naservírované post-apo atmosféry (z toho se dalo hodně vyždímat) a taky z romantiky, to byl poslední hřebík do rakve. Nicméně musím vyzvednout hlavní zápletku, ta se mi líbila, byla i vcelku napínavá. Kniha se čte rychle a svižně. Jen nad ní nesmíte zbytečně moc přemýšlet. Další díl si přečtu..

Vé-Vé
20.12.2014 4 z 5

Sem s dalším dílem!

Myšlenka a koncept mě tak nadchly, že odpustím evidentní lehkou inspiraci ve Hvězdné bráně (třeba) a dám prostě zaslouženě vysoké hodnocení :)

Kapitola ze Samova pohledu se mi během čtení moc nelíbila, ale po zaklapnutí poslední stránky jsem ji musela zpětně docenit.

C. v sobě podle mě ideálně kombinuje vnitřní rozervanost správné puberťačky, které se ocitne ve víru takovýchto událostí. Něco, o co se jiní autoři/autorky jen marně snaží :D

Scharks
26.11.2014 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila a odehrávající se děj z x různých pohledů prostě zbožňuji :) Už se moc těším na další pokračování, protože jsem fakt zvědavá, jak se děj bude vyvíjet dále :)

Mako123123
23.11.2014 3 z 5

Prvých 100 strán je skvelých- super prečítal som to behom jedneho dna- na jedno posedenie. Potom príde strana 140 či koľko kde začína to čo nenávidím a dúfal som že v tomto žánri to nebude. Romantika. Ach bože. Jasné, mladá atraktívna a plodná samička nájde mladého atraktívneho plodného samca (v prostredí postapokalyptistickom- čiže šanca na stretnutie je menej ako nulová) Samozrejme všetkých ktorých nebojácna hl. hrdinka chce zachrániť, sa im aj podarí, hoc celá planéta je ovládaná super-inteligentnými mimozemšťanmi a pár deciek skrátka nemá šancu, ale aj tak paradoxne má. Ach jaj. Od tej strany 140 (či koľko- kde nejaký Evan dal Cassie prvý bozk) som knihu zavrel. Asi 10 sek. som to predýchaval, a následujúcich 10 minút som strávil námatkovým otváraním knihy (kdekoľvek za polovicou) a prečítaním asi jednej stránky pri každom otvorení knihy. Tak som sa behom 10 minút približne dozvedel o čo tam asi neskôr išlo. A potom som začal čítať až od kapitoly 83 do konca pár strán. To je všetko. A to mi stačí. čiže moje hodnotenie by bolo asi super- lebo naozaj to (by to bolo) je zaujímavé v rámci deja (skĺbte všetky filmy tohto žánru mimozemskej invázie do jedného) ale hodnotenie je značne degradované tým že sa tam vyskytla romantická línia a ako som vyrozumel z tých námatkových otváraní knihy počas tých 10 minút, ťahala sa po zvyšok deja. Takže tak. Kniha je inak bez toho aspektu, veľmi dobrá ba až super. Ak by som teraz zobral tú knihu a povyškrkoval všetko romantické (och aký je ten Evan pekný, jeho hnedé pekné oči a bla bla bla) a nechal by som zvyšok bolo by to na 5/5. Ale to sa mi teraz nechce robiť, možno inokedy toto urobím, zadovážim si hrubú čiernu fixu a nájdem si na to čas :D zatiaľ ostávam na sklamaných 3/5 Ak je nejaké pokračovanie tak to už (asi) nedám :D

cie
10.09.2014 5 z 5

Super nápad, jsem zvědavá, jestli bude nebo nebude pokračování!

ElisR1
04.09.2014 5 z 5

No páni, já nemám slov. Tahle kniha byla opravdu výborné počteníčko. Příběh byl skvěle napsaný a autor si s ním dokázal pohrát.
Wow, určitě se ještě pár dní budu vzpamatovávat z toho, jaký byla tato kniha zážitek. Rozhodně doporučuji.

dragonslayer
18.07.2014 5 z 5

OH MY GOD! Tahle kniha mě nenechala přes dva dny spát a teď, ikdyž jsem jí dočetla, tak mě stejně nenechá spát. This book is fucking mindblowing! Totální mindfuck. Styl psaní byl dokonalý, koncept knihy skvělý a ke konci už jsem musela přeskakovat, protože jsem byla tak napjatá tím jak to skončí. Doporučuju všem, ať si jí přečtou.

Jitulisko
11.07.2014 3 z 5

Asi jsem čekala malinko víc, ale celkový dojem je poměrně dobrý. Jen mi zpočátku neskutečně sra*** Cassie... ;)

hanjana
19.05.2014 5 z 5

Nemůžu uvěřit tomu, že jsem to četla takovou dobu. Zezačátku jsem se k tomu musela vážně přemlouvat, dávalo trochu zabrat si uvědomit, kdo děj zrovna vypráví a co se zrovna děje, ale jakmile se do děje dostanete, utíká to až nějak nespravedlivě rychle.
Četla jsem už pár dystopíí, ale žádná neměla nic společného s mimozemšťany, i když to není zrovna přesně správné pojmenování toho, s čím se v knize setkáváme. Tolik si představujeme o návštěvách z jiných světů, o zelených mužíčcích a vesmírných lodích. Jenže tahle kniha lehce vyvede z omylu.
Nic není takové, jak jste si kdy představovali.
Musím uznat, že si autor s tématem dokázal neskutečně pohrát a až k zemi se klaním nad tím, jak humorně (ano, humorně, příběh se 7 miliardami mrtvých, ale vy se ještě zasmějete!) sepsat. Někdy jen zacukají koutky, ale někdy jsem opravdu protáčela oči a zadržovala smích.
Zápletka je... páni, to se těžko popisuje bez nějakého spoilerování. Zajímavá a vlastně asi tisíckrát zajímavější než je slovo zajímavá. Bombózní, podle mého slovníku.
Tomu se říká kniha napěchovaná akcí, pořádné sci-fi, ale i jemnější chvilky vám tu chybět nebudou.
I přes těžké začátky mi příběh doslova vyrazil dech a znovu nadávám a posílám knížku do horoucích pekel za to, že je na díly. Krucinál.

"My jsme hmota a vy jste Michelangelo. A my budeme váš mistrvský kus."