Pátá vlna

Pátá vlna https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163879/bmid_the-fifth-wave-pata-vlna-ypk-163879.jpg 4 696 152

Pátá vlna / Piata vlna série

Po první vlně zůstala pouze tma. Druhé vlně unikli jen ti šťastnější. A třetí vlnu přežili ti, kterým štěstí uniklo. Po čtvrté vlně platí jediné pravidlo: nevěř nikomu. Teď se blíží vlna pátá a po opuštěné dálnici prchá Cassie před Jinými, bytostmi, které jako lidé pouze vypadají. Jiní se potulují krajinou a zabíjejí na potkání; rozprášili poslední přeživší pozemšťany. Cassie věří tomu, že kdo zůstane sám, ten přežije. Pak se však setká s okouzlujícím a tajemným Evanem Walkerem, jenž je možná jedinou Cassiinou nadějí na záchranu jejího bratra – nebo dokonce jí samotné. Cassie si musí vybrat: mezi důvěrou a beznadějí, mezi vzdorem a kapitulací, mezi životem a smrtí. Vzdát se, nebo se sebrat a jít dál.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Baronet

The 5th Wave , 2011

DragonLover
23.01.2017 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, ovšem nebyla ani výjimečně skvělá. V těhle postapokalyptických příbězích jsem v poslední době našla zalíbení, nicméně mě zklamal nevyužitý potenciál prvních čtyř vln - páta vlna je jistě zajímavá, ale to i její předchůdkyně. No nic. Vykreslení poničeného světa mi vrátilo náladu, neboť si nikdy nemůžu pomoct a musím se ptát: "co kdyby se to doopravdy stalo?" "Co bych dělala na místě hlavní hrdinky já?" Pohledy čtyř postav mi nevadily, ale ne všichni mi byli zrovna sympatičtí. Evan mi nesedl vůbec a jeho románek... inu, nic pro mě. Na druhý díl nijak nespěchám.

bibi.r
26.12.2016 2 z 5

Toto bylo velké zklamání. Příběh i zápletka jsou poměrně zajímavé, ale nejde mi moc pod nos způsob slohu. První část knihy je hrozně rozvláčná a až skoro do konce jsem si pořád nebyla schopná zapamatovat jednotlivé "vlny". Taky kapitola kde se Evan vyznává, byla příšerná, jako kdyby ji napsala nějaká puberťačka.
Popis táborů "smrti" byl opravdu děsivý. Myslím, že v takovém světě bych žít nechtěla.
Do druhého dílu jsem se už pustila. Ne, že by mě zajímaly osudy hlavních či vedlejších postav (nikoho jsem si nedokázala oblíbit), ale strašně mě zajímá - kdo jsou ti jiní a co je jejich záměrem,

Evisis
17.12.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala příběhem, dobře se mi četla a dokázala mě velmi dobře vtáhnout do děje. Jen ty skoky v čase mě občas trochu zmátly.

Hana24
15.12.2016 5 z 5

Kniha mě ze začátku moc nebavila a ztrácela jsem se v ději. Ale potom jsem se zorientovala a bylo to naprosto úžasné. Za mě doporučuji a já už se chystám na další díl.

Akemi4
12.12.2016 5 z 5

Viděla jsem už film, který mě tolik neoslovil, knížka je každopádně skvělá!

pink_ivy
10.11.2016 2 z 5

Pro mě se jednalo o velké zklamání. Nápad byl zajímavý, ovšem zpracování dost tragické. Vlastně to nemělo čím zaujmout. Navíc to, že byl děj rozdělen ne mezi dvě, ale dokonce čtyři osoby a my tam sledovali 4 "různé" příběhy, mě akorát mátlo. Často jsem vůbec netušila, o kom to vlastně čtu.
Hlavní hrdinka mi taky k srdci moc nepřirostla, ale ze všech postav jsem jí měla ještě snad nejradši.
Jinak děj jako takový nic moc, mohlo to být zajímavější, akčnější. Jenže nebylo, místo toho to bylo přitažené za vlasy a kapku absurdní. Gratuluji si, že jsem to dočetla do konce. Jestli se pustím do dalšího dílu si ještě rozmyslím. 2*

Fresh
26.10.2016 4 z 5

Kniha se parádně čte. Je v podstatě totožná s filmem. Mě se líbila.

KaileyBlot
17.10.2016 5 z 5

Úžasná knížka! Naprosto jsem se do toho zažrala. Děj byl poutavý, ani jednou jsem se při čtení nenudila. Je super, že to je z více pohledů, takže máme přehled o všem. Až jsem se skoro nepřestávala divit, co všechno jsem se dozvěděla, a jaká část byla později úplně vyvrácena. Takže platí pravidlo: nevěřte ničemu.
A mimochodem, Evan je naprosto boží! Moc se těším na další díl, na který se okamžitě vrhám :)

Verca01
15.10.2016 2 z 5

Abych byla upřímná, tak mě kniha částmi i nudila... Možná to bude tím, že jsem první viděla film, který byl mimochodem skvělý, a proto mě zajímalo, jak vypadá knižní předloha. Jenomže díky tomu už jsem předem tušila, co se stane. Téma celého příběhu mi přišlo velice zajímavé, ale prostě mě to nějak nenutilo číst dál... Některé části jsem i přeskakovala a knihu jsem ani nedočetla do konce. Příště, až bude něco podobného, tak si určitě první přečtu knihu a pak až kouknu na film! :D

Charmedka
02.10.2016 5 z 5

Kniha je psána z několika pohledů, což byl rozhodně krok správným směrem, jelikož čtenář tak lépe pronikne do samotného příběhu. Cassie je pro mě jedna z nejsympatičtějších knižních postav. Pro její sarkasmus ji prostě budete milovat, oblíbila jsem si ji hned od prvních stran a moji přízeň neztratila ani na konci.
Kniha mě bavila od začátku do konce, příběh je originální, charaktery postav propracované a celé je to velmi čtivé.

Misha11
02.10.2016 3 z 5

Pro mě takový průměr, dobře popisované akce, místy docela napínavé, samá náhodička,..
Líbilo se mi přeskakování pohledů, příběhu to dodalo na dynamičnosti. Postavy super, jen mě zklamal typický trojúhelník. Začátek byl docela zdlouhavý, konec mi přišel přehnaný a podobnost s Hostitelem je značná (Hostitel je ale lepší).

anndy
18.09.2016 4 z 5

Pro mě byla kniha čtivá až tak od půlky, pak už jsem jí jen hltala

simviki
25.08.2016 3 z 5

Tohle není komentář v pravém slova smyslu. Ke knížce jen pár vět : je čtivě napsaná, podle oblíbeného scénáře- svět má průšvih a je třeba bojovat za jeho záchranu, v téhle variaci snad především za svoji záchranu. Nápad je zajímavý, zápletka taky, detaily promyšlené.. Postavy opět nic nového pod sluncem, kontroverzní, naprosto rozdílné povahy mezi nimiž to ( jak jinak ) začne jiskřit, a ke konci se objevuje trojúhelník tolik typický pro tento typ literatury.
Ale pro mě už to překročilo „hranice“. Vysvětlení viz níže

Mám ráda sci-fi, fantasy a YA, možná proto, že v mém dětství tohle moc na seznamu čtených knih nebylo. Ale zas byla spousta jiných nádherných knížek. Mě si získal Verne , Ransome, Foglar, pak se vynořil i Tolkien a další.
Chci se ale zeptat těch, kdo to mají podobně : Nepřáli jste se aspoň jednou se projet na Vlaštovce po jezeře? Stát se čestným a uznávaným Vontem nebo se vydat na náročnou pouť do Středozemě? Já myslím, že je přirozené, že hrdiny svých knížek obdivujeme a tak nějak podvědomě toužíme se jim podobat.Chceme něco podobného, jako ten příběh, zažít nebo se aspoň podívat tam, kde se odehrával. Knížky tak ovlivňují náš život , někomu více, někomu méně.
Současná vlna fantasy- YA posunula však ty hranice u některých knih až doslova za „hranice“.
Vážně je normální, že se šestiletým klukům dává do ruky bouchačka a oni zabíjejí?
Jasně, já chápu, je to nutnost, jde o přežití.
Ponechme stranou nevyhnutelnost situace, neřešme důvody, příčiny a to, kdo je vlastně nepřítel. Soustřeďme se pouze na to, že dnešní generace miluje a obdivuje mladé lidi, kteří bojují za lepší svět (většinou se v posledním díle zjistí, že byli poněkud zmanipulováni, ale o to teď nejde), jsou loajální své frakci, sekci, skupině..,jsou čestní, sportovně nadaní a hbití ( což poněkud kontrastuje s většinou naší „ facebookové „ mládeže:-) ), především však
bez skrupulí střílí kolem sebe na vše živé.
Jestliže jsem napsala, že knížky ovlivňují náš život, pak si mohou autoři gratulovat.
Stačí si jen pročíst internet, kolik se zas událo případů napadení učitelů ve škole, rodičů, známých.. mladistvými se zbraní v ruce.. Otázka zní, zda si takhle tu knihu jako dobrého přítele, který nás ovlivňuje a vede, opravdu představujeme…

Albi94
17.08.2016 5 z 5

Fantastická kniha, naprosto vás pohltí. Mnohem lepší než film, a hodně mě potěšilo, že se celkem od filmu i lišila. Rozhodně doporučuji.

Michaela01
11.08.2016 3 z 5

Knihu hodnotím jako průměr.
Dobrodružný a napínavý příběh se špetkou romantiky.
Nicméně jsem na knihy tohoto typu zřejmě už moc stará, protože mě to kdovíjak nenadchlo.
Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ale toho sarkasmu mohlo být o něco méně :D
I konec mohl být mnohem lepší.

Taurusfairy
09.08.2016 5 z 5

lepší než film, doporučuju

Tucaka
08.08.2016 4 z 5

Knížka mě od začátku hodně bavila, ale ten konec... Konec je podle mého až příliš přehnaný.

zuzuzajda
30.07.2016 3 z 5

Vetsinou se mi knihy psane ze dvou pohledu libi, tady me ale cast s Benem bohuzel vubec nebavila. Napad moc dobry, ale samotny vysledek nebyl zase tak uzasny, jak jsem cekala....

wildavk
19.07.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila. Chytla mě a přečetl jsem ji rychle. Už se chystám na druhý díl. Trochu mě kniha evokovala román Hostitel a hlavní hrdinku jsem si spojoval s Hunger games. Zaujalo mě jak jednoduše by se dalo zničit celé naše lidstvo...až z toho mrazilo.

chytilka
16.07.2016

Kniha je naprosto perfektní !!! Všechny postavy byli dokonale promyšlené a každá stránka byla čím dál lepší. Hodně mě zklamala filmová verze. Nejvíce mě zklamalo obsazení. Cassie mi nevadila, ale třeba Eso ( ve filmu to byla Kudla což mi přijde debilní ) a nebo Ben. Eso jsem si představovala jako holku s perfektními křivkami a nenalíčenou a ne takové pometlo. Ale musím říct, že Evan byl ztvárněn dokonale !