Pátá vlna

Pátá vlna https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163879/bmid_the-fifth-wave-pata-vlna-ypk-163879.jpg 4 695 152

Pátá vlna / Piata vlna série

Po první vlně zůstala pouze tma. Druhé vlně unikli jen ti šťastnější. A třetí vlnu přežili ti, kterým štěstí uniklo. Po čtvrté vlně platí jediné pravidlo: nevěř nikomu. Teď se blíží vlna pátá a po opuštěné dálnici prchá Cassie před Jinými, bytostmi, které jako lidé pouze vypadají. Jiní se potulují krajinou a zabíjejí na potkání; rozprášili poslední přeživší pozemšťany. Cassie věří tomu, že kdo zůstane sám, ten přežije. Pak se však setká s okouzlujícím a tajemným Evanem Walkerem, jenž je možná jedinou Cassiinou nadějí na záchranu jejího bratra – nebo dokonce jí samotné. Cassie si musí vybrat: mezi důvěrou a beznadějí, mezi vzdorem a kapitulací, mezi životem a smrtí. Vzdát se, nebo se sebrat a jít dál.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Baronet

The 5th Wave , 2011

Jass
25.10.2020 4 z 5

Uf... Dlouho jsem při čtení knihy neměla tak rozporuplné pocity... a tak silné pocity... Neočekávala jsem moc. Od začátku jsem se snadno začetla, ale už asi od padesáté stránky se dostavila intenzivní nechuť, ne proto, že by knížka byla špatně napsaná... ale protože moje vizuální představivost jela na plné obrátky a mě se ze vší té smrti a utrpení dělalo na nic. Těsně před dvoustou stránkou pro mě nastal zlom, byla jsem zatraceně zmatená a říkala si, že buď celé to rozuzlení bude geniální anebo to nebude dávat žádný smysl a čtení se tím stávalo těžší protože jsem do háje už chtěla vědět co si o tom myslet. A pak přišel Sammyho pohled a já jsem knížku asi na tři dny odložila, protože jsem ty kapitoly nechtěla číst... (Lidi co mají mladší sourozence pravděpodobně rozumí...) Ale pak jsem se obrnila a knihu dočetla v jednom sezení, protože jsem se bála, že jestli přestanu, tak už znovu nezačnu...
A konečný verdikt? Wau... upřímně si nejsem jistá, jestli všechny kousíčky do sebe sedí, protože přeci jen nejsem zas až tak analytický čtenář, ale... pro mě to teda fungovalo možná až příliš dobře, nejsem si jistá, jestli budu mít někdy koule sáhnout po dalším dílu, i když chci zatraceně moc vědět, jak to bude pokračovat. Taky naprosto fandím romantické lince... naprosto jsem to nečekala. Když se Evan poprvé objevil na scéně, říkala jsem si, proč ho do toho autor vůbec míchá... no, ve výsledku, i když by některé věci asi šli provést hladčeji, ale... víte co? Jsem spokojená... i když mě z knihy stále trochu bolí břicho...
P.S. z ukázek filmu to vypadá, že se to teda moc nepovedlo... Protože jasně, proč by holka byla karatistka, když může být roztleskávačka... ( edit: dobře, tak fotbalistka.... ale v jedné chvíli Evanovi nevyvrátí, že byla roztleskávačka? Ten film je jeden velkej bordel...) No nic, nechci soudit, ještě jsem ho neviděla... a předpokládám, že i přes všechny moje nadávky si ho nakonec užiju... (edit: Měla jsem pravdu... jen to bylo ještě horší, než jsem čekala...)

ydnac
03.09.2020 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a poté jsem přečetla knihy. Líbily se mi moc :-) určitě doporučuji.

Chvilkasnění
03.04.2020 5 z 5

Četla jsem na popud filmu, zajímalo mě jak to bude pokračovat, a je to zajímavé počtení. Můžu doporučit.

muf4108
25.02.2020 5 z 5

Celá série je skvělá...

booklovertina
07.01.2020 3 z 5

Z trilógie bola podľa mňa najlepšia, skvele navodila atmosféru, oboznámila čitateľa s problémom aj s postavami a vyzeralo to, že to bude zaujímavá séria, no pokračovania ma sklamali

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Mimozemské sci-fi prostě můžu, o víc, když je krvavé. Nejsem morbidní, ale prostě mám ráda akci a zvraty. Pátá vlna popisuje hned několik různých dějových linek, které se nakonec spojí v jednu. A věrte mi, že fakt nebudete vědět, na čí straně stojíte.

Lucik100
20.07.2019 5 z 5

Výborně napsaná kniha. Autor skvěle vytvořil mimozemšťany, kteří se nacházejí v lidech, že jsem ani na chvíli nepřestávala přemýšlet nad tím, kdo je a kdo není člověk.

wildXchos
28.05.2019 4 z 5

Nejvíc se mi z celé knihy líbil začátek. Potom, co Cassie potká Evana, mi připadá, že ta jejich zamilovanost dost potlačuje děj. Jinak je ale příběh hodně napínavý a líbí se mi, že je vyprávěný z pohledů různých postav.

Laf
12.05.2019 5 z 5

Wau, z této knihy až mrazí. Skvěle a poutavě napsané, že je těžké se odtrhávat. Doufám, že pokračování je stejně tak dobré :). Knihu mohu jen doporučit :)

adellk28
17.03.2019 4 z 5

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst hned, jak jsem viděla film, ale bohužel jsem ji nikde už nekoupila. Až teď jsem knihu našla v češtině a musela si koupit i zbylé díly. Protože jsem viděla nejdříve film, tak jsem věděla, co mám čekat, ale i tak mě kniha mile překvapila. Byla velice čtivá. Na začátku jsem si říkala, že se přes těch 91 kapitol nedostanu, ale zvládla jsem to. Moc se mi líbilo, že kniha byla vyprávěna všemi postavami, což jsem nečekala. Těším se na další díly i když prý nebyly až tak dobré. Celým srdcem doporučuji.

lachtan77
27.11.2018 4 z 5

lidi tak se přiznejte kdo z vás je taky mimozemšťan :)) ...... dobře vymyšlený a poutavý příběh. jdu se podívat po druhém díle

KydlochMoris
06.06.2018 5 z 5

Nejdřív se mi do této knihy moc nechtělo, nakonec jsem se tak začetla, že jsem hned začala druhým dílem :-). Super příběh, velmi dobře se četla. Hlavně když si to člověk představí, že by se to stalo, mám z toho husí kůži...

LaRhubarbe
20.04.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Byla poutavě napsaná a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nejlepší je na celé knize to, že nevíte, co se děje a proč se to děje a postupně se všechno odkrývá. Kniha byla navíc plná moc hezkých úvah a myšlenek. A nejvíce se mi líbila symbolika medvídka, přestože to není nejdůležitější věc v celé knize, dotvořuje příběh tak, aby vypadal reálnější.

anna246
16.02.2018 4 z 5

Dějem jsem byla nadšená ale i ne.
Byla jsem nadšená hlavně kvůli těm úvahám, které jsou za mě nádherné. Je to ten typ knihy, který si do ruky vezmu po druhé jen proto, abych si tyto úvahy přečetla znovu.
Ale zklamaná jsem trošku jen kvůli příběhové stránce, ale opravdu jen trošku!

_Peprmintka_
30.01.2018 2 z 5

Tahle kniha se mi bohužel vůbec nedostala pod kůži. Nápad mě zaujal, ale po celou dobu jsem kontrolovala obálku, jestli fakt čtu první díl. Připadalo mi, že mi něco velmi důležitého, díky čemu bych svět pochopila, ucházelo. Neustále jsem byla zmatená a chvilkama jsem i googlila, jestli třeba není ještě první, druhá, třetí a čtvrta vlna a já prostě nemám pátý díl. Zmatená jak lesní včela. A s prominutím, romantická zápletka je fakt groteska.

Cryptkeeper
27.01.2018 4 z 5

Filmu jsem zdatně odolával a čekal jsem,než najdu v knihovně tuto knihu uloženou pěkně na poličce,připravenou si ji půjčit.
Styl psaní mě totálně vtáhl do děje a pomohl mi sžít se s každou postavou. Pěkně napsané,napínavé...Rozhodně se mi vyplatilo počkat si na tenhle klenot ;)

aria12300
15.12.2017

Musím osobně říci, že kniha se mi líbila mnohem víc než film. Film působil, spíš tím lážo plážo dojmem, nebylo to tak napínavý a akční jako tato kniha. I v jedné scéně u konce se tak trochu zasmějete, takže to má i nějakou malinkou vtipnou stránku. Hodně se mi tu líbí to, že tu dobře vysvětlili co Evan Walker je zač, ve filmu jsem to nějak nepobrala, ale z této knihy jo. Pokud se chcete podívat na film, tak spíše opravdu doporučuji knihu, je opravdu suprová a velmi čtivá :)

deedulka
03.11.2017 4 z 5

Dětské postavy se chovají jako dospělí a zachraňují lidstvo, protože jim nic jiného nezbyde. Mimozemšťané se hold rozhodli, že nás vyhladí, ale ne každý si to nechá líbit. Místy mi to přišlo pro mladší čtenáře, všude ty dětičky a pořádní dospělí nikde. Ale nápad i zpracování bylo originální a zajímavé. A už začínám listovat druhým dílem.

Katherine271
28.10.2017

Naprosto skvělé, jen by se mohlo více popsat zkáza prvních 3 vln. Děj byl nabitý akcí, filozofickými úvahami (které by mohli někoho odradit, ale mně tam skvěle seděli), strachem z neznámého a ze smrti, láskou k rodině i láskou obecně. Už hledám další díl.

Lorej
26.09.2017 5 z 5

Na knížku jsem se moc těšila a mé očekávání naplnila. Akce, romantika a zase akce. Příběh byl velmi napínavý, nutil vás číst a číst až do konce. Rozhodně doporučuji - hlavně milovníkům sci-fi.