Pátá hora

Pátá hora https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137285/bmid_pata-hora-kys-137285.jpg 4 531 42

V románu Pátá hora se Paulo Coelho vrací do starověké Fénicie, aby na příběhu izraelského proroka Eliáše sledoval jeden výjimečný lidský osud od propasti nevyhnutelné tragédie až k odhodlání volit si svou vlastní cestu životem a přijmout za ni odpovědnost. Na Blízkém východě, kde se odpradávna mísily mnohé kultury, kudy na křižovatce cest táhla ničivá vojska asijských a afrických velmocí a kde probíhaly dalekosáhlé historické děje, dojde v kratičkém úseku jediného bytí k setkání muže a ženy a ke konfrontaci jejich víry, lásky, pochybností a naděje v čase bouřlivých událostí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

O Monte Cinco , 1996

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Příběh o životě, jaký byl, je a pravděpodobně vždycky bude (nedělám si velké iluze, dřív než lidé zmoudří, tak sem narazí meteorit, vybuchne Slunce nebo dojde voda). Ačkoli jako živočišný druh tvoříme neuvěřitelně ohromnou skupinu, která jakžtakž funguje, jsme přeci jenom (ať si to přiznáme nebo ne) individuální bytosti, které mají rozdílné potřeby, sny i představy o naplnění života. Ať už jsme křesťané, buddhisté, uctíváme zemi nebo jiný element, věříme na zázraky nebo ne, tahle knížka má ohromné poselství pro všechny. Postavit se Bohu (ať už ho nazýváme jakýmkoli jménem), "bojovat" s ním a znepřátelit si ho jen proto, aby k němu byl člověk blíž. Přijmout odpovědnost za své činy, nevyhledávat nejsnažší cestičky, nepoddat se. Za sebe můžu říct, že mi kniha hodně dala a překvapivě mě nabila silně pozitivní energií a velice ji doporučuji.

charvi
30.11.-0001 5 z 5

Pátá hora stejně jako Brida, Alchymista a Mágův deník nabízejí kritický pohled na lidskou lenost a motivaci jejich počínání. Pátá hora je navíc ochucena o historickou příchuť a nepřímočarým dějem.