Pátá dohoda

Pátá dohoda https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396923/bmid_pata-dohoda-575-396923.jpg 4 486 67

Učení dona Miguela Ruize, shrnuté ve slavné knize Čtyři dohody, se dočkalo neméně proslulého pokračování, a to díla Pátá dohoda. Tento "praktický průvodce cestou sebeovládání" vám pomůže přetvořit vlastní život, neboť se zbavíte bezpočtu omezujících dohod, které jste uzavřeli nejen sami se sebou či s ostatními lidmi, ale i se samotným životem.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus New Age
Vydáno: , Pragma

The Fifth Agreement , 2008

bai.Cerna
07.09.2017 2 z 5

Asi jsem ještě "nedospěla", mne kniha neoslovila. Možná za pár let zkusím znovu.

katerina9178
19.07.2017

...mám pocit, že je špatný překlad, velmi špatný..že díky němu je těžké to číst a chápat, že to někdo hodnotí i jako "blábol" ..vyžaduje to max soustředění a domýšlení si smyslu mnoha vět..v angličtině to prý je mnohem srozumitelnější...je to ale velmi zásaní sdělení a je proto velká škoda toho divného překladu

Otas17
07.07.2017 3 z 5

Náročnější na čtení, připomenutí čtyř dohod.

O77
17.01.2017 5 z 5

Někdo v komentářích trefně nazval tuto knihu učebnicí. Pokud k ní nepřistoupíte jako k učebnici, neprojdete ji se zvýrazňovačem a několikrát, nemá vůbec smysl ji číst. A to si ještě dovolím tvrdit, že je dobré před tím přečíst Čtyři dohody a Láska, vztahy a přátelství (nechte se odradit názvem je dosti nešťastně přeloženo). Pátá dohoda je jakousi "nádstavbou" těchto dvou knih a prohlubuje informace v nich obsažené.

shabby
08.01.2017 5 z 5

K této knize jsem přišla díky kladnému hodnocení v naší rodině. Jejich povídání mě zaujalo natolik, že jsem neodolala a poprosila sestru o půjčení knihy. ..musím říct, že mě nezklamala, naopak nadchla a pracuji na cestě za svým skutečným já :) Vřele doporučuji.

moho
06.01.2017 4 z 5

Dobré zopakování Čtyř dohod, něco navíc. Opakování matka moudrosti, tak snad se ta moudrost dostaví. Jak měnit něco, když ostatní, rodina, společnost něco očekává? Moje dohody Peněz mám, až je utrácím a Mám se skvěle. Měli byste vidět některé reakce okolí. Baví mě. Trošku míň chytlavý styl psaní, možná spoluautorem?

teltri
16.11.2016 5 z 5

Audioknihu som počul asi 9 krát. Jedna z najdôležitejších kníh môjho života. Srdcová záležitosť.

chandel
22.08.2016 4 z 5

Kniha jako druhý díl toltécké moudrosti mě nezaujala o nic méně než čtyři dohody, nicméně jednu hvězdičku musím bohužel odebrat za styl psaní. Ten si vysvětluji spoluautorstvím Ruizova syna. Ovšem hlavni myšlenka opět skvělá a i když se čte o něco hůře než první díl, musím opět doporučit!

zuzak07
21.06.2016 3 z 5

Mnohem slabší než Čtyři dohody a v podstatě polovina knihy připomíná to, co je psáno ve Čtyřech dohodách. Kniha tudíž mohla být mnohem útlejší.

Pistácie
14.12.2015 4 z 5

Knihu jsem si poslechla jako audio knihu. Bylo to velmi zajímavé, relaxační i poučné vyprávění zároveň. Když to člověk poslouchá, hodně věcí už zná, pokud už přečetl Čtyři dohody. Ale i pátá dohoda je skvělá, zajímavá a v životě poučná. Měli bychom se zamyslet ne tolik nad chováním druhých, ale spíš sami nad svým vlastním.

Zuziiik
09.11.2015 3 z 5

jako kniha na čtení není příliš čtivá..........hodně se to vrací ke Čtyřem dohodám. Jako učebnice dobrá.......proto tři hvězdy. Není to kniha pro každého..

Mondie
22.07.2015 4 z 5

Doporučuji

luciefeix
09.07.2015 3 z 5

Vadilo mi dlouhé omílání toho samého co bylo ve čtvrté dohodě

bércoun
21.06.2015 5 z 5

Není to úplně jednoduché čtení. Pokud se zamyslíte opravdu do hloubky nad tím, jak sami žijete, zjistíte, že je velmi těžké zbavit se všech našich životních konceptů, ale inspirovat se tím dá a pokud tím někdo žije, takové lidi chci ve svém životě potkávat.

Martulína
01.06.2015 5 z 5

Jestli jsem hodnotila Čtyři dohody pěti hvězdičkami, páté bych dala deset..

812kopretina
29.04.2015 5 z 5

Další úžasné navazující pokračování 4 dohod. :)

Elbereth13
05.02.2015 5 z 5

Senzační rozšíření čtyř dohod. Spoustu věc jsem si připomněla a dovysvětlila ;)

Ravabi
23.02.2014 5 z 5

Jelikož mi nedělalo žádný problém pochopit dohodu číslo 5 (Buďte skeptičtí, ale naslouchejte), tak nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězdičkami, neboť mě fascinuje jak je tato dohoda zvláštní a chápu, že někteří lidé jí mohou zavrhnout jako naprostý blábol. Po hlubším zamyšlení a zkoumání, může ale každý vidět v této dohodě velký přínos, a nebo taky ne. :) Je to na každém. Pro mě je však 5 dohoda krásné završení dohod předešlých. Je to ta fáze cesty, kdy svoboda člověk se stává naprostou skutečností. Začít pochybovat o symbolech a zároveň začít znovu věřit sobě (tedy pravdě) musí být při absolutním zvládnutí naprosto osvobozující, dobře ale vím jak je těžké toho dosáhnout, uvést do praxe. :)

Skawin
15.02.2014 5 z 5

Tato kniha je určena spíš užšímu kruhu čtenářů. Je trochu jinde než Čtyři dohody a budu si ji muset vzít k ruce ještě několikrát, abych alespoň zčásti pochopila, co je důležité pochopit...

Natique
08.12.2013 1 z 5

Mně osobně tato kniha, kterou jsem četla jen ze zvědavosti, nic nedala.