Pátá dohoda

Pátá dohoda https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31626/bmid_pata-dohoda-peb-31626.jpg 4 486 67

Dlouho očekávaný titul od autora známého v celém světě jako naguala z rytířského rodu Orlů a mistra starého moudrého toltéckého učení. V duchu toltécké tradice dohoda jednoznačně určuje své poslání. Přesto ale s hlubokým a moudrým významem a náročným plněním.

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus , New Age

Vydáno: , Pragma

The Fifth Agreement , 2008

Jack Bauer
15.08.2013 1 z 5

Opět opakování stále dokola toho samého psáno dosti náročnou formou. Jelikož mě kniha přece jen něco dala, nehodnotím odpadem. Při čtení jsem měl pocit, jako bych četl jeden veliký blábol.

Koza3
12.06.2013 4 z 5

Kniha sumarizuje Čtyři dohody a přidává další. Měl jsem štěstí a navštívil i představení Jaroslava Duška, které mi zážitek z knihy ještě prohloubilo. I přesto, ale musím říci, že Čtyři dohody byly pro mě něco uchopitelného a možná i praktického, ale Pátá dohoda byla už hodně ezoterická a neuchopitelná. I když se autor snaží vysvětlit ji jednoduše a předat čtenáři v co nejrozloženější formě, tak byla pro mě nadčasová. Možná, že až se k ní za pár let vrátím, tak to uvidím jinak.

Targa Dall
26.04.2013 5 z 5

Umbra: Amen, sestro!

Čtyři dohody byly tak trochu lež, kterou jsme museli akceptovat, abychom pochopili Pátou dohodu. Lež není správné slovo, spíš odkrytí pravdy, nakouknutí do kouzelníkova klobouku. Pátá dohoda je Pravda sama.

Ruiz nás seznámil se třemi různými světy, první z nich (Peklo) opouštíme pomocí užívání Čtyř dohod a cesta končí ve třetím světě - v Ráji. Zkratkovitě kniha popsat nelze, pokusit se o to mohu parafrází hlavní myšlenky: Nikomu a ničemu nevěřte, ani sami sobě. Veškerá poselství zpochybňujte a hledejte skutečnou pravdu, která je za nimi ukrytá. Dívejte se na svět otevřenýma očima a otevřenou myslí.

Náročná četba. Krásná četba. Občas se slzami v očích.

Doporučuji, 100x doporučuji.

umbra
09.03.2013 5 z 5

To, co jsem psala o Čtvrté dohodě platí i zde, s jediným poupravením: Čtvrtá dohoda je jenom lehké pošimrání, takové jemné zaťukání na dveře, jestli je někdo doma. Pátá dohoda, to je velký jarní úklid, dveře a okna dokořán. A každé další přečtení vhání dovnitř čerstvý vzduch a hřejivé paprsky vyhánějí poslední stíny z dlouho opomíjených koutů naší duše. Byť je kniha napsaná velmi jednoduchým jazykem, není to lehké čtení. Někdy mám pocit, že jen při maximálním soustředění, podobajícímu se až hluboké relaxaci, je možné pochopit, co ta zdánlivě jednoduchá sdělení znamenají. Pátou dohodu jsem poslouchala v podobě velmi příjemně namluvené anglické audioknihy, což mi pomohlo snadněji udržet zklidněnou mysl, než kdybych knihu četla.
Někteří lidé tvrdí, že knihy Dona Miguela Ruize jsou až příliš povrchní. Je až s podivem, jak rozporuplně jsou různými lidmi vnímány. Možná si do těch jednoduchých pravd každý po svém vnášíme veškerou hloubku svého dosavadního poznání? Nevím. Ale jedním jsem si jistá: bylo to velmi podnětné čtení a k této knize se budu vždycky ráda vracet.

čohynka
08.03.2013 4 z 5

Dlouho jsem se na ni těšila a stálo to za to, určitě mě nesklamala..

MarNej
13.09.2012 5 z 5

Opět výborná kniha, Ruiz mě nezklamal. Tentokrát je však o něco náročnější na přečtení, pravděpodobně není určena každému...

tonda0
27.08.2012 2 z 5

Čtyři dohody se mi líbili o hodně více. Byly řekl bych daleko víc srozumitelné a jednodušší formou vysvětlené. Na tuto knihu možná nejsem ještě dostatečně zralý. Přišlo mi, že autor zde celou knihu pořád opakuje dokola to samé.