Pátá čtvrtina (11 povídek)

Deset u nás nevydaných povídek (a bonus autorem vřazený za poznámky) z konce osmdesátých a začátku devadesátých let jsou opětovným důkazem Kingova vypravěčského umění a netradičních nápadů. Najdete zde jak klasické hororové kousky, tak i neméně zajímavé příspěvky k tvorbě A. C. Doylea nebo R. Chandlera a dokonce jeden televizní scénář. Povídky uveřejněné v této knize jsou druhou polovinou rozsáhlého povídkového souboru, který na začátku devadesátých let v USA vyšel pod názvem Nightmares & Dreamscapes. První polovinu vydalo nakladatelství Beta pod názvem Dolanův cadillac....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1147/nocni-mury-a-snove-vyjevy-2-pata-ct-Yl9-1147.jpg 3.9297

Noční můry a snové výjevy 2.

Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Beta-Dobrovský

Kniha Pátá čtvrtina (11 povídek)

SeanFifield
09.07.2020

Rozhodně jsem dal čtyři hvězdy. Už jen díky povídce "Poslední Umneyho případ" to se mi moc líbilo. Další povídky také nejsou špatné. Asi nejhorší, která mě skoro nebavila je "Porod" - to bylo divné zombie a moc politiky. Ale jinak vřele doporučuji si přečíst všechno. King je prostě borec a mnozí by nic takové nevymysleli ani za sto let.

n.ezn.amy
19.05.2020

Další z povídkových knih Mistra. King si udržuje svůj standart, kdy o žádné povídce bych nemohl říct, že se mi nelíbila. Ale samozřejmě i v této sbírce jsou povídky, které se mi líbily více např. Lituji, voláte správně, kdy hlavní hrdinka se snaží zpětně zachránit svého mrtvého manžela. A co mě opravdu potěšilo jako fanouška Sherlocka Holmese, že i King obohatil případy slavného detektiva svým příběhem.

Martina1805
19.08.2019

Tak tahle kniha mě nebavila odložila jsem jí a možná se k ní ještě vrátím, King mě touhle knihou zklamal.

Bibisp
04.08.2019

Musím dát čtyři hvězdičky, povídky Crouch End, Doktorův případ, Dům v Javorového ulici,Poslední Umneyho případ a Lituji,voláte správně jsou nejlepší z celé knihy. Ostatní opravdu podprůměrné.

Aliii
04.02.2019

Tahle povídková kniha mě zklamala, pár povídek se mi sice líbilo, ale celkový dojem je spíš podprůměrný. Oceňuji skutečnost, že King dokáže psát tolika různými styly, ale většinu povídek si moc dlouho pamatovat nebudu.

smazenaryba
16.04.2017

Kingove zbierky poviedok (rovnako aj táto), sú pre mňa ako truhlice plné pokladov. Tieto truhlice niesú zamknuté, práve naopak. Sú pootvorené a už z diaľky vás láka zlatistá žiara, ktorá z medzery von preniká. Keď truhlicu otvoríte, s nadšením sa budete hodiny prehrabávať v bohatstve, ktoré v nej nájdete. Nezabudnite sa však popritom občas aj pozrieť za chrbát. Mám pocit, že sa k vám niečo šuchtavým krokom blíži. Poobzerajte sa okolo. Nezdá sa vám, že prostredie okolo vás už nespoznávate ? Prečo je zrazu také šero ? A pre boha prečo sa vôbec nemôžete hýbať ?

marek6463
23.03.2016

Dávám tři hvězdičky,protože mi u této knihy přijde,že v této je více průměrných povídek.

danny_21
20.10.2015

Kvalitativně slabší z obou povídkových sbírek nočních můr a snových výjevů, přesto s několika zajímvaými nápady. Zaujaly mě Doktorův Případ, Lituji Voláte Správně, Stylizace v Mém hezkém poníkovi a Poslední Umeyho případ - 70 %