Pasteur: Mikrobiální revoluce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Louis Pasteur je považován za otce klinické mikrobiologie a imunologie. Objevil vakcíny proti vzteklině a sněti slezinné. Životopisný komiks popisuje Pasteurovy počátky jako studenta, jeho další studia i jeho obavy. Zachycené jsou také chemické experimenty, které pak vědce vedly k rozvoji jeho teorií a lékařských objevů na nich založených. Soubor komixově zpracovaných biografií zaměřující se na známá jména ve světě vědy (Louis Pasteur, Isaac Newton, Marie Curie, Albert Einstein) líčí určitou etapu života každé osobnosti i s podrobnostmi o jejích vědeckých objevech a životní práci. Autor předkládá nejen základní informace každé z postav, ale dotkne se také konceptů jejího výzkumu, jako je např. teorie relativity či objev záření. Tyto jednoduché formy seznámení se slavnými osobnostmi vědy mohou děti dovést k dalšímu zájmu o vědce i vědu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480673/big_pasteur-aMM-480673.jpg 4.711
Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Bambook
Originální název:

Pasteur: La revolución microbiana, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Pasteur: Mikrobiální revoluce

Booky84
19. března

Další skvělý komiks, krásné ilustrace a mnoho zajímavých a poučných informací. Tahle série mě opravdu baví a jsem ráda, že jsem ji v knihovně objevila.

beaudy
19. února

Velmi dobrý komix. Přečetl jsem jej dvakrát a vždy mě bavil.


666Jitka
04.03.2022

Slupla jsem další díl komiksové série o vědeckých velikánech a moc bych si přála, aby nebyl poslední, protože se mi toto zpracování pro děti, které je přínosné i mnohým dospělým, opravdu moc líbí. Tentokrát jsem byla poučena z 95%, protože na poli mikrobiologie jsem opravdový neználek a z některých informací jsem byla překvapena - např. proč se má oblíbená ústní voda jmenuje Listerine :-)

Gibis
24.10.2021

Super nápad jak seznámit děti jednoduchou komiksovou formou s osobnostmi vědeckého světa. A myslím, že se rádi přiučí i někteří dospělí :) Jediná výtka, že obličeje některých spolupracujících vědců jsou jako přes kopírák a těžko se od sebe rozeznávají.