Past na osamělého muže

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Daniel Corban žijící v horské chatě ohlásí zmizení manželky. Místní komisař o jeho verzi pochybuje, nicméně mu v hlavě stále bliká malý alarmující majáček a dělá maximum, aby mladého muže uklidnil. Poté, co se objeví žena tvrdící, že je Danielova manželka, začíná absurdní souboj, ve kterém Daniel vystupuje čím dál víc jako psychicky zdeptaný člověk. Celý kolotoč událostí vrcholí překvapivým rozuzlením celé zápletky. Velice napínavý příběh s detektivní zápletkou protkanou komickými situacemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122379/past-na-osameleho-muze-122379.jpg 3.913
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Akcent
Orig. název

Piege pour un homme seul, 1960

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Past na osamělého muže

Přidat komentář
Knišíl
28.09.2019

Kniha vychází z divadelní hry, a proto není brán takový důraz na interní pochody postav, což mi v románu chybí. Myslím, že jako divadelní hra je toto dílo o mnohem lepší, herci vdechnou postavám větší rozměr, jednoduše divadelní hra prostě patří na prkna jeviště. Závěr knihy je překvapující, jenže to mi nestačí k tomu, abych ji hodnotil výše. Každopádně se jedná o odpočinkové čtení, které jsem si musel po náročnějších kouscích dopřát, a v takovém úhlu pohledu obstálo. Otázkou však zůstává, zda-li má takové knihy cenu číst, když na policích čeká další hromada opravdu lepší literatury.

IHT
13.10.2018

Vyborne, jsem moc rad, ze jsem to precetl (za jeden vecer). Styl psani je naprosto paradni - mozna by se dal popsat jako divadelni fraska. Jako detektivku to ale urcite neberte - mohli byste v rozuzleni hledat mouchy a to za to nestoji :) (za detektivni linku strhavam hvezdicku, ale bavil jsem se dobre :))
velka skoda, ze toho do cestiny prelozili od Thomase tak malo :(


makke
14.05.2015

Miluju knížky, ve kterých si jsem celou dobu jistá, že vím.. abych pak na konci zjistila, že nevím :-) .

Zdeslav
01.05.2012

Velice napínavé a zábavné čtení. Lze přečíst jedním dechem. Charakteristický divadelní styl provází celý příběh, který je jednou velkou absurdní situací, honbou dvou protivníků za pravdou, která vyjde najevo v samotném závěru a překvapí, jak by správná detektivka měla. Teatrální duševní výbuchy hlavního hrdiny střídají naivně humorné scénky a mrazivě napínavé okamžiky.

Doporučujeme

Všichni lidé bratry jsou
Všichni lidé bratry jsou
Detektiv
Detektiv
Vražda v Orient-expresu
Vražda v Orient-expresu
Sochař smrti
Sochař smrti

Autor a jeho další knihy

Robert Thomas
francouzská, 1930 - 1988
  • Osm žen 1964
  • Past na osamělého muže 2010

Kniha Past na osamělého muže je v

Přečtených14x
Doporučených1x
Knihotéce17x
Chystám se číst7x
Chci si koupit1x