Past

Past https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5440/bmid_past-w4y-5440.jpg 4 157 42

Román o falešném umění dvojího života.Manželka notáře Kaila a jeho milenka s desetiletým synem jsou po jeho náhlé smrti donuceny žít v jednom domě.Chtějí se zbavit jedna druhé a začít nový život, ale nejprve musí uniknout z pasti, v které se zkřížily jejich protichůdné plány.

ritz
13.03.2017 3 z 5

Za mě zmatek, zamotání a těžko uvěřitelný příběh.

knihomol 61
07.03.2017

Je to má třetí kniha od autorky,ano ,bylo tam trochu více zápletek,ale vysvětlení zcela logické a hlavně přístupné čtenáři. Za mě 5 hvězdiček a knihu jen doporučuji!

S.H.
12.12.2016 5 z 5

Trochu mi dalo zabrat se do této knihy "dostat", ale tak od poloviny jsem se nemohla odtrhnout. V mnoha ohledech mi přišla dost poučná v životních osudech. Byla to teprve moje druhá kniha od této autorky a celkově se mi líbila.

helča5
17.07.2016 5 z 5

kniha mě bavila a dobře se četla,měla hodně zápletek

vyvodka
17.04.2016 3 z 5

Měla jsem několikrát chuť knížku odnést do knihovny nedočtenou. Zvědavost a fakt, jak vysoce je tahle detektivka tady na Databázi knih hodnocena, mě přiměly nakonec dojít až do finále. Dávám tři hvězdičky - dobrý nápad, zajímavé životní osudy. Z druhé strany až příliš mnoho postav a mimomanželských "klopýtnutí." Za mě docela zklamání, ale věřím, že se najde spousta spokojených čtenářů.

veronie
02.02.2016 5 z 5

Nechápu, proč někteří řeší, že je kniha překombinovaná, děj nepravděpodobný a některé situace přitažené za vlasy. Kniha je o představě a fantazii. Právě v knížce se může stát naprosto cokoli a o tom to je. Za mě to bylo velmi dobré, konec nepředvídatelný a smutný.

rené16
13.01.2016

Kniha mě velice příjemně překvapila. Je úžasná, plná překvapení. Jen mi přišlo, že děj už je trochu překombinovaný, přesto výborné.

Prateri
18.08.2015 4 z 5

Past sklapla. O knize se dá říct: kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Tady ten život semlel všechny. Něco se mi zdálo na hranici možností, ale bavilo mě to.

Basetka
01.03.2015 5 z 5

U této knihy jsem se přesvědčila, že skutečně nemám předem číst recenze. Já byla knihou překvapená, ale mile. Vůbec mi nevadil obsáhlý popis, ani muchomůrky. Já podstatu našla někde jinde a mnohé jsem si u posledních cca 30 stránek uvědomila. To mě zasáhlo asi nejvíce. Velmi emotivní kniha.

Ewinky
07.12.2014 2 z 5

No... mám ráda tuto autorku, ale tohle bylo už trochu moc... hlavně to kakao s muchomůrkami! On by někdo dobrovolně vypil takovej humus? A ještě by to prošlo? A ta výmluva, že byl manžel špatnej houbař... hm... tahle mi vážně stačila číst jednou.

RADOST
09.06.2014 4 z 5

Věděla jsem, že i u další Váňové se dá předpokládat přehnanost - ve volbě jmen, nakupení zvláštních situací , traumat. náhod i záporných vlastností. Bylo tomu tak i tentokrát. Přesto, s vědomím této nadsázky, se mi kniha líbila, dobře se četla, poskytla mi příjemnou relaxaci. A trochu nutí i k zamyšlení. Jací vlastně jsou lidé kolem nás, jaké životy žijí? Toto je kniha o lži a utajování. Jaká je skutečná koncentrace lží? Možná to autorka zas tak nepřehnala.

orinka3
23.05.2014 3 z 5

Mno.....vyloženě špatné to není. Možná mi jen nesedí ta za vlasy přitažená jména hrdinů. Galla....co to je?! A co říct na smrt malého Bruna, který si místo kakaa do mléka zamíchal sušenou muchomůrku? Může být doktorka medicíny tak hloupá, že má něco podobného doma a když má a je vysloveně pořádná, proč to nevyhodí dokud je čas, když už ji nepotřebuje?? Jak je možné, že smrt malého dítěte za takových okolností nevyšetřuje policie??? Propletenců ve vztazích milostných i rodinných je přespříliš, aby to bylo uvěřitelné. Slabší průměr, který se ovšem jako vždy výborně čte.

Ankavi
01.04.2014 4 z 5

Magdu Váňovou mám moc ráda, ale tahle kniha patří k těm slabším. Stručně řečeno - je to už trochu překombinované. Knihu jsem musela číst postupně a všechno nějak vstřebávat a srovnávat si v hlavě. A já raději knížky "hltám". Nicméně odhalení podstaty příběhu - tedy "sklapnutí pasti" - bylo až děsivé, zkrátka také na mě moc... Neobvyklá jména postav mě u Magdy již nepřekvapí :-)

amysa
18.03.2014 3 z 5

Moje první knížka od této autorky a přemýšlím, jaké hodnocení napsat, protože tak nějak nemám z knížky moc dobrý pocit... Čtivá je, to nepopírám, ale stačilo by mi asi, kdyby měla poloviční rozsah.... Vím, že takhle může žít řada lidí, ale tady autorka těch zlomyslných úkladů, věčných bojů o majetek a peníze, rodinných tragédií, tajemství a náhod nahustila na můj vkus až moc... Prostě přitažené za vlasy nebo jsem asi už "přečtená", ale fakt bych byla spokojenější s jednodušším a daleko obyčejnějším příběhem... Mám připravené ještě další dvě její knížky, tak budu doufat, že se mi budou líbit více než tato...

andream
31.10.2013 5 z 5

Zajímavé..., čte semoc dobře...ke koncimi spadla brada, to jsme nečekala,ikdyžjsm pořád během čtení přemýšlela koho ta past skřípně taktohle řešení mě teda nenapadlo,úplný konec byl trošku už i na mě moc,ale celkově se mi kniha líbila a nějaký ten den oní budu ještě přemýšlet, stopu zanechala -))

hošanda
11.08.2013 4 z 5

Knuhu jsem nečetla jedním dechem. musela jsem si nechávat odstup. Je zajímavá.

stanza
05.08.2013 5 z 5

Odhalené tajemství jako past....Magda Váňová patří k mým oblíbeným spisovatelkám, postupné odhalování postav které byli opravdu zvláštní a to nejen svým jménem.

Olivie11
27.07.2013 5 z 5

Kniha se krásně četla a každá kapitola byla překvapením a nutila mě číst,abych byla co nejdříve na konci.Opravdu krásná kniha.

VladkaBU
24.06.2013 5 z 5

krásný příběh se smutným koncem. Tak dlouho se kujou pikle, až to odnese někdo nevinný

aja11
15.02.2013 5 z 5

Dobrá sonda do ženské duše, trošku mi vadila jména postav.