Pásmo

Koupit

Autorova slavná báseň v překladu Karla Čapka a s ilustracemi Josefa Čapka.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/3189/pasmo-3189.gif 3.961
Literatura světová, Poezie
Vydáno:, Protis

Zone (1912)

Kniha Pásmo

Ronnie68

Lehce se četlo ... a text byl dobře k pochopení ...

musska
29.12.2018

Musím říct, že snad ještě víc než text, mě dostaly Čapkovy linority. Trochu ponurejší než text samotný, celkově nádhera, atmosféra dokonalá.

Ufonek8
02.10.2017

Pro mě poezie nepatří mezi vyhledávané díla ke čtení. Ale Pásmo se čte velmi dobře. Krásně popisuje začátek 20. století, "lehké" na pochopení. Prostě a snadno dobrá volba pro čtení.

čuřil
30.10.2015

Dlouho jsem žádné básně nečetl, naposledy od slezského barda, takže jsem to bral s obavou, ale musím uznat, že to stálo za to. Určitě tuto knížku doporučuji

wiix
01.08.2015

Nie som veľký odborník na poéziu, často sa v nej strácam, avšak Pásmo je tak ľahké a náročné zároveň, že ma to pohltilo. Je mi jasné, prečo boli na počiatku 20. storočia básne zo zbierky Alkoholy kontrovérzne a nežiadúce. Autor cez lásku a poznanie Paríža kritizuje všehovšudy rôzne aspekty ľudského života, avšak tak nenápadne, že nejde o vyslovenú satiru.
"Je třeba prchnout na okraj umění, k hranicím života"

Faun
23.03.2015

Čapek svým překladem Apollinairova Pásma udělal češtině podobnou službu jako čeští bratři překladem kralické bible. Vymanil ji ze zajetí lumírovců. Celá česká básnická avantgarda je jím ovlivněna.

SuperFrankie
29.12.2013

Fantastická báseň, která sleduje Apollinairovy myšlenkové asociace.

Jakubisko
04.07.2011

Apollinaire i Čapek byli frajeři. Doporučuji i těm, kteří si jinak k poezii hledají cestu hůře, protože tohle je jeden z vrcholů básnické tvorby, jako jsem doposud mohl číst.