Pašerák

Pašerák https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128947/mid_paserak-Qmr-128947.png 4 322 48

Agent JFK série

John Francis Kovář, bývalý kapitán speciálních jednotek, veterán válečných operací i účastník tajných misí, dostává jednoho dne neobvyklou nabídku od podivné dvojice zaměstnanců ještě podivnější agentury. Než však stačí přijmout či odmítnout, přenese se nečekanou shodou okolností do světa, v němž československá armáda v roce 1938 nevydala hranice republiky nacistickému Německu, do světa čarodějů – inkvizitorů pracujících pro vládu, do světa, kde se nejvíc peněz dá vydělat pašováním a prodejem magicky aktivních substancí. Brutální přestřelky, válka na kolejích, divoké honičky gangsterů a zákeřné triky čarodějů. To je denní chleba těch, kteří chtějí rychle zbohatnout. JFK však netouží stát se milionářem ve světě, který není jeho. Chce se vrátit domů. Tím však kříží cestu tajemné Agentuře a přestupuje zákony, o nichž netuší, že vůbec existují. Až úplně na konec se dozvídá jednoduchou, krutou a smrtelně nebezpečnou pravdu: Svůj svět si musíme zasloužit!... celý text

Romány , Literatura česká , Sci-fi

Vydáno: , Triton

Boby17
05.09.2018 5 z 5

Tak to tedy byla příjemná jednodenní oddychovka a současně moje první knížka od M. Žambocha. Při výběru čtiva mě zaujal námět paralerních českých zemí, které nekapitulovaly před Hitlerem. A vyvinula se z toho dobrá akčňárna, u které jsem se bavil. Kdo by zde hledal hluboké filozofické myšlenky, tak je samozřejmě nenajde, protože si spletl žánr. Tohle je doopravdy úplně jiný svět, který si od mě vysloužil plný počet hvězd.

Teron
22.08.2018 3 z 5

Předně oceňuji rozjetí něčeho rozsáhlejšího v tuzemských podmínkách. Mám rád vlastní universa s vlastními pravidly a nějaké ambice a obojího se tu celkem dostává. Z tohohle důvodu mi ani nevadilo použití místních reálií, protože svět se dostatečně liší od našeho, aby poskytoval nejen prostor pro nápady a nová pravidla, ale taky ho jimi zaplnil. Zavání to Hranicí nemožného a ta byla hodně dobrá.
Ve výsledku zamrzí akorát klišovitý úvod (agent na životní křižovatce se dostává do víru prapodivných událostí) a dost zdrclý závěr působící stylem deus ex machina - prostě se najednou objeví další strana a věcí srovná.

RyonMathrin
30.05.2018 3 z 5

Tak má teprve druhá kniha od Žambocha, nicméně opět nezklamala. Hlavní hrdina je sympaťák a ty kočky, s kterýma flirtuje, jsou popsané tak, že mu je závidím :-). Navíc mám rád časovky. Líbí se mi styl psaní, autor používá neotřelá přirovnání.

ses3
29.10.2017 5 z 5

Hodne dlouho jsem od Zambocha nic necetla a opet se mi potvrdilo, ze je to Spisovatel s velkym S. Je to ctive, urcite si prectu dalsi dily s JFK :-)

hurri76
12.06.2017 5 z 5

Výborný začátek celé luxusní série :)

NemmamSlov
29.04.2017 5 z 5

jaaaj tak zaciatok pribeha JFK.....ak ma niekto po prvom diely pochybnosti tak by som mu urcite neodporucal skoncit s tou to seriou.....v dalsich dieloch si urcite kazdy nieco najde ;)

Danduli
06.01.2017 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře. Zvládla jsem jí přečíst za pár hodin a jdu na druhý díl. Příběh J.F.Kováře mne zaujal asi hlavně kvůli tomu, že má spád, dobře se čte, je plná dobrodružství a agenti co mohou cestovat mezi paralelnímy světy, Hm, velmi zajímavý námět.

Kabátice
22.12.2016 3 z 5

Čekala jsem od prvního dílu trošku víc, podle toho, jaké jsem na tuto sérii dostala doporučení. Ale neodradí mě to. Další díly si určitě přečtu, JFK působí sympaticky.

T800
19.10.2016 5 z 5

Tady, bál jsem se. Vůbec jsem netušil, do čeho jdu. Čekal jsem něco těžkého a nestravitelného. Mé překvapení bylo příjemné. Začetl jsem se a nemohl jsem to ukončit, dokud jsem to nedočet. Lehká erotika, hlášky, dobrodružství - tahle nová (stará od roku 2006) parta se mi hodně zalíbila. Jdu na další příběh.

Terva
16.06.2016 5 z 5

Ikdyž je tento příběh prvním z celé série, je to mé druhé dobrodružství ve světě JFK.
To prvotní seznámení se jmenovalo Vincent Vega a byl to dvaadvacátý příběh.
Velmi mě to zaujalo a tak jsem fanaticky začal shánět všechny vyšlé knihy.
Zatím mám jen část, zlomek, z těch, dnes již 36 dobrodružství. (06 2016)
Pašerák je první kniha, která dala základ tomuto, dá se říci, knižnímu kultu, na kterém se podílí, krom zakladatelů Miroslava Žambocha a Jiřího Walkera Procházky, i další řada českých spisovatelů a spisovatelek.
Ale dost bylo keců, tady je John Francis Kovář, jehož otec se jmenoval Josef Kovář a matka Elisabeth Francis.
Johna, dále jen JFK, se pokusí naverbovat jakási podivná společnost, říkající si E.F. (Equilibrii Ferrarius) , ale něco se pokazilo a JFK se propadá časem do zvláštního světa, kde, aby přežil, se stává pašerákem.
Pašerákem produktu, který umožňuje výrobu, v tomto světě, nelegálního piva. Piva zvaného M-pivo.
Příběh JFK je zatím zahalen mnohým tajemstvím. Čtenář vůbec netuší, co se děje a kam to vše spěje.
Není to cestování po cizích planetách, jedná se o cestování mezi dimenzemi a paralelními světy napříč obrovskou škálou časových úseků. Převážně agenti cestují do minulosti aby zabránili záškodníkům, kteří se snaží narušit časovou kontinuitu a změnit tak dějiny daného světa.
Je to složitější, ale naštěstí se jedná o přímé dobrodružství, které mě velmi oslovilo.
Miroslav Žamboch navíc umí ve svých knihách použít i erotické části a tím svá díla příjemně vykresluje. Nabízí tak čtenáři Sci-fi a Fantasy okořeněné lehkou erotikou.

Malá ochutnávka: O kapotu se opírala žena ve vypasovaných kalhotách a pánské košili svázané na uzel, takže odhalovala část boků a břicha........ Rozhalenka košile ukazovala počátek úžlabiny mezi ňadry.... kočka, zatraceně nebezpečná kočka.

Já se bavil a fandil.

Ačkoli v by se mohlo zdát, že 115 stran tohoto dobrodružství je málo, věřte, že je to hodně.
Není čas na zbytečné kecy a akce střídá akci.

Zajímavé na tom všem je, že jsem věděl o existenci těchto příběhů, ale z nějakého, mně zatím nepochopitelného důvodu, jsem se tomu vyhýbal. Ale změna je život a já teď budu nějaký čas (pokud mi ho nějaký záškodník nezmění) žíti ve světě Johna Francise Kováře.

jvetvicka
03.01.2016 3 z 5

Trochu chaotické, ale jako začátek série to ujde.

fmash
27.11.2015 4 z 5

Tahle ptákovina s lacinou obálkou mi ležela ve virtuální poličce hodně dlouho, než jsem se k ní odhodlal, ale nelitoval jsem. I když je to šestákový román, má své kouzlo, spád a představuje kus slušného spisovatelského řemesla. Kdyby si celá série zachovala takovou úroveň (jakože už vím, že nezachovala), byla by to pecka. Hodnotím samozřejmě v rámci žánru.

Maff
07.06.2015 1 z 5

Ajajaj, nepovedlo se. Jak už v jiném komentáři zaznělo, je třeba ocenit snahu rozjet novou sérii, za plus považuji i téma paralelních světů umocněných výběrem lokace. Ale to je pohříchu vše. Celé dílko působí pouze jako v rychlosti a stručnosti převyprávěný příběh. Skoky v ději knihy si rychlostí nezadají se skoky mezi jednotlivými světy, což však není přínosem pro spád děje. Naopak to vede k jisté chaotičnosti. Na škodu by určite nebylo jednotlivé postavy, scény i dějovou linku více propracovat. Závěr - po přečtení tohoto dílu bych sérii asi odpískal, ale kvůli aspektům zmiňovaným v úvodu dám sérii ještě šanci v nějakém pokračování.

marek1278
14.05.2015 3 z 5

Moje první knížka o JFK - kniha měla slabší pasáže, ale celkový dojem více než kladný, zajímavý příběh, určitě si přečtu další knížky o JFK

Covenant
11.04.2015

Tohle jde úplně mimo mě. Nějak jsem tomu nepřišel na chuť. Nemyslím si, že je to špatné, jen to prostě není můj šálek kávy....vlastně já kafe ani nepiju

Misan1993
23.02.2015 4 z 5

Děj byl tak rozjetý, že od knihy prakticky nešlo odejít... Už mám ve čtečce naladěný druhý díl a jde se na věc :)

jirincz
17.01.2015 1 z 5

Jenda hvězdička je v podstate jen za snahu rozjet nějakou sci-fi sérii v ČR. Ale bohužel realizace se mi nezamlouvá. Fakt jsem se nudil a nedokázal se vžít do děje. Žádná osoba mi nebyla blízká. Hodně popisné. Přišlo mi to spíše jako natažená povídka. Škoda... K dalším dílům se budu hodně těžko přemlouvat...

notburga
21.09.2014 4 z 5

Pěkné akční počtení. Nechybí ani slušné hlášky a potřeba se nahlas smát. Krásně navnadí na další díly. Čtyři hvězdičky má jen proto, že jsem v sérii narazila na díly ještě povedenější :)

Yarwen
08.02.2014 3 z 5

John Francis Kovář se dostává do pararelního světa, ve kterém na jedné straně funguje magie, na straně druhé je technicky několik desítek let za tím naším. Do světa, ve kterém se Československo nepodřídilo Mnichovské dohodě a vydalo se cestou boje. Příběh je akční, jednoduchý, jedná se o oddechovou četbu, od které čtenář nemůže očekávat větší hloubku - přesto je dílko povedené a zabaví.

LuciusWlk
24.12.2013 3 z 5

Mé první seznámení s agentem JFK, nebylo tak ohromující. Důvodem je především nepropracovanost a je cítit rychlokvaškou. Příběh je zajímavý, ale nevyvážený. JFK prostě vklouzne do jiného světa, přizvedne obočí a rázem se stane téměř vůdčí osobou místních gangsters men. Chtělo to víc promyslet. Ale dám šanci dalším dílům a autorům a uvidím, jestli ně nakonec osloví.