Pasažérka

Pasažérka https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309579/bmid_pasazerka-EHI-309579.jpg 4 284 72

Pasažérka série

Ztratila vše, co znala a milovala… Etta se proto vydává do neznámé země, kde se seznámí s Nicholasem, který uniká z dosahu mocného rodu v Koloniích. Navíc jí začnou pronásledovat agenti usilující o její život. Etta tak zjistí, že zdědila zvláštní schopnosti, o kterých nikdy neslyšela. Aby ochránila své tajemství i svůj život, bude muset cestovat nejen mnoho mil od domova, ale i do minulosti… Nepřátelské rody se ale nevzdávají a chtějí její moc!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Passenger , 2016

Lethania
08.06.2018 3 z 5

Vůbec netuším, co jsem od toho čekala? Asi víc všeho. Víc akce, víc emocí, víc propracovaných postav, ale romantiky bylo dost (to tak většinou bývá). Přišlo mi to takové mdlé, příběh se posunoval příliš rychle, ale čtitové to bylo. Takže aspoň nějaké plusové bodíky ode mě tato kniha dostane. Spíš pro teenagery.

domcalo
20.04.2018 3 z 5

Jedno se musí Pasažérce uznat...je neuvěřitelně čtivá!Romantické knížky příliš nevyhledávám,ale tahle mi přišla místy až moc přeslazená.Knížka by mohla být klidně kratší, autorka to místy hodně protahovala a když už to bylo opravdu nudné, prostě tam hodila nějakou romantickou scénku a bylo to! Oslovit vás může ale třeba to, že románek se odehrává mezi houslistkou se slibnou kariérou a černochem.
ZA nejpovedenější ale považuji popisy.Tak například to, jak Etta hrála na housle dokázala autorka popsat tak přesvědčivě, jako bych přímo z těch stránek slyšela hudbu. Neptejte se mě jak, ale prostě se to fakt stalo!

DragonLover
15.04.2018 2 z 5

Ano, takové cestování časem se mi líbilo a snesla bych ho klidně víc... teď ještě, kdyby se mu kniha skutečně věnovala. Takhle to je umělá romantika roztahaná přes tři sta stránek. Postavám bych nevěřila ani nos mezi očima a každý pokus o vybudování nějaké atmosféry vzápětí naruší otřepané úvahy o lásce a osudu, které stejně nikam nevedou a člověk pak už vlastně ani neví, co před chvílí četl. Zvraty nelogické, vztahy zamotané, to už se rovnou můžu koukat na telenovely. Proč já si tu knihu vlastně kupovala? A jo, obal byl vcelku fajn...

maky11
09.04.2018 4 z 5

Moc se mi líbila Etta, jako postava s hudebním talentem, ale i Nicholas, protože byl tak jiný. Děj samotný mě neoslovil zase tolik, ale těším se na čtení dalšího dílu, protože byl přeci jenom poutavý.

Ikosska13
11.03.2018 4 z 5

Na začátku mi chvíli trvalo začíst se, ale nakonec jsem se začetla a kniha mě začala bavit až když začali cestovat v čase. V některých částech mi ale přišlo, že děj je moc zdlouhavý. Takže jsem momentálně knihu na chvíli odložila, ale určitě si ji někdy dočtu. Taky si myslím, že si možná někdy půjčím i druhý díl.

Blanka397
21.02.2018

Příběh knihy mě osobně velice zaujal. Nicméně celou knihu mě osobně kazilo to, že nikolas byl černoch.

sebemi
14.02.2018 3 z 5

Námět dobrý, romantika a vztah hlavních hrdinů se mi moc líbil, taková láska na první pohled :) Vadil mi ale zmatek v cestování časem, autorka to objasňovala postupně s příběhem a přizpůsobovala svým záměrům, aniž by to občas dávalo smysl.

Spoiler: A ten závěr? Jasně musela ji nějak zachránit, ale schovat se v ohybu času, co to jako je??? A Julian žije taky? No tááák :D

Další díl asi přečtu, protože jsem zvědavá, jak dopadne Nicholas.

Adelschutzova
28.01.2018 4 z 5

Kniha mi dlouhého půl roku ležela v knihovně. Až před pár dny, kdy jsem všeho měla až nad hlavu jsem po ní sáhla s očekáváním nepříliš složitého děje a romantické linky. Dostala jsem, co jsem chtěla . Krásné pohodové čtení na víkend. Když od knihy ale čekáte víc než jsem čekala já , tak můžete být trochu zklamání. Za mě ale palec hore :)

TerkaM
21.01.2018 4 z 5

Líbilo se mi to, ale bohužel nemohu dát plný počet, nebyla to úplně taková pecka, jak jsem očekávala a jak už tu ostatně i někdo psal, té romantiky tam bylo vážně dost a působilo to opravdu tak, jako kdyby ty postavy neměly nic jiného na práci. Já chápu, že Ettu a Nicholase to k sobě přitahovalo, to jsem schopna nějak pochopit, ale celý ten jejich vztah zastiňoval ten příběh.

Nicméně čtivé to bylo, to rozhodně. Sice mi chvilku trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale jakmile se tak stalo, příběh ubíhal rychle, takže v tomhle ohledu za mě spokojenost. Ty čtyři hvězdičky si to dle mého skromného názoru zaslouží, já se každopádně těším na druhý díl a jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. :)

Lucik100
13.11.2017 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy musela nejdříve začíst, což chvíli trvalo, ale když se to rozjelo, nemohla jsem se od ní hnout. Druhý díl si určitě přečtu.

KateCullen
13.11.2017 2 z 5

Cestování časem bylo zajímavé (těmi průchody to trochu připomínalo Pullmanovu trilogii), ale to je asi tak jediné pozitivní, co se ke knize dá říct. Vztah Etty a Nicholase byl natolik uměle vykonstruovaný, že jsem jim to prostě nevěřila, i dialogy (nejen hlavních hrdinů) vypadaly naroubovaně a cize. Až se mi ani nechce číst další díly, možná že jim ale za čas přece jen dám šanci.

-LaraRead-
12.11.2017 3 z 5

Netvrdím, že kniha byla špatná, to rozhodně ne. Zápletka byla slušná a děj nikde nestál. Ale byly tam věci kvůli, kterým jsem sebrala 2 hvězdičky:
Postavy. Já sice nemám nic proti tomu, když je někdo zlomený svou minulostí a nebo ho mají všichni rádi, ale co je moc, to je moc. Taky mi přišlo, že oba hlavní hrdinové pořád přemýšlí nad tou samou věcí. Bohužel to však nebylo to, jestli přežijí, ale aktuální city svoje i toho druhého. A to mě vede k další chybě a to romantice. Asi je to trochu moje chyba, ale prostě se mi nelíbilo, jaké udělala autorka zamilované scény.
Další díl si nejspíš nepřečtu, ale stejně Pasažérku tak úplně neodsuzuji. Jen se mi nelíbil její konec.

l0st-g1rl
28.10.2017 2 z 5

Tato kniha pro mě byla celkem zklamáním. A to jsem od ní ani moc nečekala, ale prostě nevím, nijak mě nenadchla. Několikrát jsem si i říkala, že tu knihu snad ani nedočtu. Opravdu jsem měla chuť knihu úplně odložit. Jeden z důvodů byl, že jsem se do knihy vůbec nedokázala začíst. Postavy mi nepřišly zajímavé nebo ničím výrazné, děj byl poměrně nudný, některé popisy až zbytečně zdlouhavé. Trochu se to zlepšilo, když konečně začali pořádně cestovat. Ale opravdu jen o trochu, bohužel.
Musím však pochválit nápad, protože ten je rozhodně zajímavý. Kvůli tomu jsem vydržela celou knihu, protože se mi tohle celé cestování časem opravdu líbilo. A pak obálka, která je vážně hezká. Ale to jsou tak jediná pozitiva, která ke knize můžu říct...

bookcase
14.10.2017 4 z 5

Taková hezká pohádka :). Spíš ocení náctileté čtenářky /možná i čtenáři ;-)/. Čte se dobře.

anýžalka
18.09.2017 5 z 5

Kniha je velice pěkná, strašně dobře se četla, ale abych pravdu řekla konec mě tak zaskočil a překvapil, že se strašně těším až si přečtu druhý díl.

SimonaPrihodov
23.08.2017 3 z 5

"Nežijme v budoucnosti, ale v přítomnosti."

Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst. Dokázala jsem to až v tu chvíli, kdy začali cestovat. To znamená že dobrých 100 stran vás nesmírně nebaví a musíte se do čtení nutit. Také osobně nemusím ty historické a pirátské části. A jak tady bylo řečeno, konec mi také vadil! Jinak jsou postavy sympatické a kniha celkově dobrá.

HáTa94
20.08.2017 5 z 5

Knihu jsem si v knihovně vytáhla úplně náhodou. Po prvních stránkách jsem si říkala, že to jsou další drahokamy a nevěděla jsem, jestli to vůbec přelouskám, aniž bych to pořád porovnávala. Nakonec jsem tomu dala šanci, když mě zaujaly popisy hudby a hry na housle. Vím, že to zní asi praštěně nebo to vypadá divně, ale najednou mě to začínalo bavit. Je nečekané, jak takový nepodstatný detail dokáže zvrátit rozhodnutí, že?
Tohle cestování časem je téma, které mnohé asi dělí do různých skupin. Dá se hodně diskutovat o tom, jak by takové cestování probíhalo a někdo může souhlasit s tím, jak to je v knize, někdo zase ne. Ale myslím si, že je lepší nad tím tolik nepřemýšlet a nechat "fungovat" logiku autorky. Tohle jsou věci, na kterých se nikdy nikdo 100% neshodne, pokud to sám nezažije, a v tom je to kouzlo, ne?

Asi bych pocitově hodnotila 4,5 *, ale jsem pro zaokrouhlování k lepšímu, takže 5* :)

PavlinkaL
26.07.2017 5 z 5

Kniha byla fajn, ale měla své mouchy. Třeba ten konec vyloženě naštval!

martina1199
28.06.2017 4 z 5

Čte se to moc dobře, námět cestovatelů je fajn :-)
Etta mi byla velmi sympatická, líbilo se mi, jak zůstávala v každé situaci sama sebou a taky její odvaha. Chvilku trvalo, než jsem se zorientovala, ale pak už to byla paráda. A trochu té romantiky mě nezabije, zvlášť když byl Nicholas taky docela sympaťák :-)

baru.p
20.05.2017 3 z 5

Kniha byla prostě a jednoduše nudná. Milostný vztah byl umělý a nucený. To by se dalo přežít, kdyby se kniha nezaměřila pouze na ten vztah. Později už tam nešlo jen o hledání portálů, ale o to proč se Nicholas tak mračí? Asi mě nemá rád. Co bude s mou budoucností...bla bla. Příběh o cestovatelích byl zakopán nesrozumitelnými pravidly světa cestovatelů a nesmyslnou "láskou"

cestování časem

Alexandra Bracken