Pasažérka

Pasažérka https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318867/bmid_pasazerka-Iek-318867.jpg 4 283 72

Pasažérka série

Ochraň svou moc. Ukryj se v čase. Ztratila vše, co znala a milovala… Etta se proto vydává do neznámé země, kde se seznámí s Nicholasem, který uniká z dosahu mocného rodu v Koloniích. Navíc jí začnou pronásledovat agenti usilující o její život. Etta tak zjistí, že zdědila zvláštní schopnosti, o kterých nikdy neslyšela. Aby ochránila své tajemství i svůj život, bude muset cestovat nejen mnoho mil od domova, ale i do minulosti… Nepřátelské rody se ale nevzdávají a chtějí její moc! „Je to... výsledek jistého vztahu některých lidí k časové ose. Trvá to už tisíce let. Nemáme na to stroj, pokud chceš vědět tohle. Funguje to daleko... přirozeněji. Děda to slovo sice nemá rád, ale je to něco jako kouzlo. Naši předkové ovládali jedinečnou schopnost využívat trhliny v tkanivu času a těmi proplout do jiné éry. Jsou to přirozené pukliny, jaké najdeš všude na světě. Vždycky existovaly a naše rodiny jimi vždycky uměly procházet. Vlastně je to jednoduché, ale snaž se to pochopit,“ zavrtěla se Sophia ve snaze najít pohodlnější pozici. „Průchod ze středověké Paříže vede třeba do Egypta za časů faraónů. Vejdeš do trhliny jako do každého jiného tunelu a můžeš procházet mezi vchody.“ „Schopnost cestovat se dědí od jednoho nebo obou rodičů. Většinou to ale bývá jeden, protože naše řady řídnou a my si musíme hledat životního partnera mezi obyčejnými lidmi. Šance, že se člověk narodí jako cestovatel, je stále mizivější, ale ty jsi ten dar dostala od matky…“... celý text

Lea_41
Lea_41
26.09.2020 4 z 5

Hezké téma na knihu. Etta by občas potřebovala pár facek. Další díl si asi nepřečtu..

Danago
Danago
01.08.2020 4 z 5

Zajímavý fantasy příběh o cestování časem. Určitě je pro mladší čtenáře, ale mě to docela bavilo. Určitě si přečtu druhý díl, protože chci vědět jak to celé dopadne.

Makaja
Makaja
16.07.2020 3 z 5

První půlka mě bavila, pak to nějak ztratilo grády a ke konci jsem se do čtení nutila. Bohužel jsem si nezjistila, že to je zase série, takže konec nekonec..... Myšlenka zajímavá, ale nakonec takový průměr.

.Simi.
.Simi.
10.12.2019 3 z 5

Knížka byla zajímavá, ale strašně zdlouhavá. Varování má otevřený konec a to mně osobně hodně naštvalo. Celou dobu se snažíte dostat do historie všech rodina a rodů, když už to jakž takž chápete tak vám tam dají otevřený konec. Jinak nápad celkem dobrý, znám mnoho jiných knih o cestování časem a ty si přečtu radši.

Kacennnka
Kacennnka
03.11.2019 3 z 5

Pasažérka je rozhodně originální a velice povedená kniha. Autorka cestování časem pojala velice dobře, a přestože mi nějaké skutečnosti trochu ucházely nebo jsem s nim nesouhlasila, byla jsem spokojená. Podívat se do různých epoch a měst (Paříž, New York, Londýn, Damašek...) bylo zajímavé, ale ráda bych se dozvěděla více detailů o jednotlivých místech. Hrdinové mi úplně k srdci nepřirostli a jako největší mínus vidím romantiku, které v příběhu bylo více než dost.

Hanjimka
Hanjimka
27.10.2019 4 z 5

Mám ráda knihy o cestování časem, a tahle je fajn. I když trochu překombinovaná, ale četla se dobře,

Tejeja
Tejeja
08.09.2019 4 z 5

Krásná kniha. Dostala jsem se k ní spíš náhodou, protože cestování časem není žánr, který obvykle čtu. Ale rozhodně nelituju. Takhle mě už nějakou dobu kniha nechytla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a už teď se těším na pokračování.

knihomolka27
knihomolka27
29.07.2019 4 z 5

Knihu jsem četla už před nějakou dobou, ale pamatuju si, že se mi moc líbila.

Adris
Adris
23.06.2019 4 z 5

Jedna z nejpropracovanějších knih na tematiku cestování časem.

Klarsik3
Klarsik3
17.01.2019 3 z 5

Cestování časem asi není nic pro mě.. Protože dokud se nezačalo pořádně cestovat tak mě to vážně bavilo (nepočítám první cestu). Pak i přes to že jsem byla zvědavá co bude dál odbíhala jsem od knihy co to šlo.. Přišla jsem si jako dítě co neudrží pozornost.. Romantická linka mě bavila taky asi jen polovinu knihy... Druhý díl si přečtu páč když už jsem si ho koupila tak přeci nebude ležet v koutě..

SimonaPrihodov
SimonaPrihodov
29.12.2018 3 z 5

Bohužel jsem měla až moc velké očekávání a kniha mě zklamala. Byla strašně zdlouhavá a to já opravdu nemám ráda.

andrejci
andrejci
29.12.2018 5 z 5

Tak dočteno. Kniha byla super jenom škoda, že jsem ji četla přes Vánoce a kvůli pohádkám jsem se k ní skoro nedostala. Já mám ráda knížky kde se motám v čase a tahle mě potěšila. Etta mi je sympatická a moc se mi líbilo, že se dokáže tak rychle přizpůsobit danému roce. Už se těším na další díl.

verulik196
verulik196
21.12.2018 4 z 5

Už jsem četla i lepší knihy o cestování v čase, nemůžu ale tvrdit, že by se mi tato nelíbila. Knížka měla pomalejší rozjezd a pak, když se konečně něco začalo dít, se jen honili za jedním jistým předmětem. Dalo by se z toho vytřískat víc. Na druhý díl se ale těším, měl by totiž být o trochu lepší.

Peťule159
Peťule159
04.12.2018 5 z 5

Hurá na druhý dil :-)

heliiinka
heliiinka
18.11.2018 2 z 5

Nápad s branami a cestování časoprostorem je výborný. Ale autorka to jaksi neumí prodat. Příběh se vleče a je propěchován nedůležitými a natahujícími scénami. Kdyby kniha měla o 100 stran míň, nic by se nestalo. Navíc je příběh v něčem hrozně jednoduchý. Viz romantické duo nebo Sophia, je tak jasné, jak se to bude vyvíjet. Další díl asi číst nebudu.

zuzana4291
zuzana4291
07.10.2018 3 z 5

Hezký a zajímavý příběh, trochu romantiky, trochu fantasy...prostě příjemná oddechovka, která se dobře čte. Až tedy na ten konec, kdy jsem úplně nechápala, co se děje.

Terka72
Terka72
04.08.2018 4 z 5

Přenádherná obálka, krásný příběh :).Doporučuji!

paja0327
paja0327
03.07.2018 odpad!

Alexandra Bracken se rozhodně stát spisovatelkou nikdy neměla. Nechápu proč Cooboo vydalo toto ubohou sérii, které neměla v sobě nic pozitivního...no možná až na ty obálky...což mě pořád nutí přemýšlet nad tím, proč si kupuji občas knihu kvůli úžasným obálkám. Prostě mě to vůbec nezaujalo a celou dobu té knihy jsem si říkala o čem ta kniha je...Evidentně Alexa četla německou sérii "Edelstein-Trilogie" - Rudá jako.....a řekla si, že když v Německu se z hitu "cestováním v čase" stal Bestseller proč nenapsat podobné téma, které bude od Americké spisovatelky že? Nuda, Nuda a Nuda.......
Proč raději Cooboo nevydalo sérii "The Darkest Minds (Temné síly), která je zase úplnou kopii X-men od Marvel ale když tam přidáte malé a nevinné děti plus lásku ve stylu Hunger Games - Divergence máte knižní Bestseller , který se musel přece dostat na filmové plátno

luciefeix
luciefeix
20.06.2018 2 z 5

nevím co jsem čekala ale kniha mě vůbec nezaujala

Bookgirl
Bookgirl
12.06.2018 4 z 5

Možná jsem čekala něco trochu jiného a na začátku jsem byla zklamaná. Vůbec jsem se nemohla začíst. Pak ale knížka dostala spád. Bylo tam hodně zvratů a pár tajemství a nemůžu říct, že by mě romantická linka nechávala chladnou. Takže až na příliš roztahané části na začátku super.♥ Určitě jdu do dalšího dílu!