Parta z Tiché strany

Parta z Tiché strany https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421107/bmid_parta-z-tiche-strany-0Vy-421107.jpg 4 11 4

Pomalé kulky série

1. díl

Parta kluků se rozhodla vydat do sousední čtvrti vypátrat tajemství jakéhosi tajemného hrnce. Do Sténadel však mají Tichostraníci vstup zakázán. Chlapci tam však chtějí stůj co stůj. Proto musí jít tajně, v přestrojení. Hned po vstupu do Sténadel zjišťují chlapci, že se ocitli v úplně jiném světe. Sténadelští chlapci jsou velice odlišní a podivní. Podaří se hochům z Tiché strany oklamat Sténadelské hlídky? Dokáží odhalit tajemství podivného hrnce? Nebo budou odhaleni, uvězněni a surově mučeni?... celý text

Karusel
15.04.2023 4 z 5

Moderní a humorné pojetí české klasiky. Foglar by asi nadšen nebyl, ale pro současné čtenáře je tato verze mnohem stravitelnější a čtivější. Zápletka se naštěstí od originálu dostatečně odlišuje, takže odhadnout jak se bude děj dále vyvíjet je prakticky nemožné. Kdo vydrží, bude odměněn neočekávaným závěrem.

RobertLizer
13.03.2023 5 z 5

Zpočátku jsem se bál, že půjde jen o bezduchou parodii na Rychlé šípy. Ale jakmile se Pomalé kulky dostanou do Sténadel, začíná mít příběh šťávu. Asi nejlepší částí je Přecpálkův deníček. Závěr knihy mě překvapil. To jsem něčekal.

jaroiva
03.03.2021 4 z 5

Zpočátku mi připadalo, že je těch vtípků až moc. Ale chápu, že bylo potřeba pojmenovat všechny postavy a místa atd. Když se koncentrace vtipů snížila, začalo mi to připadat už i vtipné a bavily mě všechny paralely s Rychlými šípy.
Nevím, jestli se do této knížky bude pouštět někdo, kdo nečetl Záhadu hlavolamu, ale kdyby náhodou, tak to ani nezkoušejte začínat a nejdřív si dejte toho Foglara, je to potřeba pro pochopení.

petrmosna
21.10.2019 4 z 5

Bavili mě různé slovní hříčky, popisy technických vynálezů jak z Barona Prášila nebo charakter Mirka Dlužína.

kluci parta dětí

Pavel Jedlička