Pařížské rekviem

Detektivka, v níž vrah hledá svou oběť? Dramatický milostný příběh s napínavou zápletkou se odehrává v prostředí pařížského podsvětí konce 19. století. Mladá učitelka Nathalie Airellová, výstřední a samotářská, má zavraždit svého bývalého milence Adriena de Gresset – šlechtice, který propašoval z Berlína do Paříže zásilku perských miniatur. Zdá se však, že celý případ může mít širší politické pozadí…

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303651/parizske-rekviem-ed0-303651.jpg 433
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
Počet stran:336
Autor obálky:Soňa Šedivá
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-242-5320-6

Bookberry

Geniální. Kniha mě naprosto uchvátila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je velmi originální, čtivá a hlavně česká!

polly23

Kniha mě zaujala hned po pár prvních stránkách. Přišlo mi,že jsem ihned skočila do děje(což je samozřejmě super). Příběh chytré Nathálie mě velmi zaujal,autorka prostě umí. Nathálie mi byla sympatickou postavou,protože to byla velmi emancipovaná žena a především musím podotknout,že konec knihy mě velmi překvapil. Snad mě jen trošku mrzí,že jsem se nedozvěděla více o Adrienovi de Gressetovi.
Doporučuji.

jaja10

Musím říct, že mě kniha od začátku "pohltila". Pak jsem začala mít trochu výhrady (menší SPOILER: hlavně co se týká věku hlavní hdrinky, ale co já vám, možná, že už v 16 letech mohly dívky pracovat jako guvernantky), ale ani to mě nakonec neodradilo od plného hodnocení. Musím říct, že se mi kniha fakt líbila...

rosalee3974
05.07.2017

Pěkné, místy napínavé, ale bohužel musím říct, že mě to nějak zvlášť neohromilo (asi to znáte, takový ten pocit po přečtení knihy, kdy máte smíšené pocity, neustále se k ději musíte vracet a nejste schopni ještě několik dnů začíst se do nové knihy - to přesně se tentokrát nestalo). Nicméně to není špatné a nechávám téměř plný počet hvězdiček.

cérka
06.04.2017

Dramatický, milostný příběh, jehož hrdiny jsem si nakonec dokázala zamilovat. Jen jsem zpočátku tápala v ději, neustálé přeskakování v čase mě nutilo vracet se k předešlým kapitolám a proto jednu hvězdičku odebírám.

Iwíček
22.01.2017

Wau, tak tato kniha mě bavila od samého začátku až do konce a musím říci, že jsem si její čtení náležitě užila. Mohu jen vřele doporučit. Očekávat můžete nevšední detektivní zápletku, ale i nějakou tu lásku.

Princezna22
15.01.2017

Zajímavá kniha. Četla se dobře. Jen jsem se dost ztratila v tom skákání v deji.. Nějaké pasáže,jsem si díky tomu musela přecost znovu, abych to vůbec pochopila... ale nebylo to špatné.

*-*Kleny*-*
05.01.2017

Zajímavá kniha, vcelku ani nevím, jak ji ohodnotit. Dokázala jsem se do ní začíst , což oceňuji a zápletka byla také zajímavá, ale mezi mé nejoblíbenější se nedostala, ovšem mezi mé druhé oblíbené ano.

radkapela
06.12.2016

Trochu jsem se trápila.

orinka3
30.11.2016

Nu, knížka je určitě dobře napsaná. Ale hlavní hrdinka je mi natolik nesympatická, že se s ní nemůžu a nemůžu sžít, což mi jindy četbu usnadní. Proto knihu odkládám nedočtenou. Možná je to tím, že se autorka přes své mládí snažila o proniknutí do dob dávno minulých a navodila prapodivnou atmosféru i tam, kde nebyla nutná. Kniha pro mě není ani ryba ani rak - není to psychologický román, není to romantické, není to napínavá detektivka či thriller, je to jakési....praštěné a zdlouhavé. Když z Paříže, tak raději Zolu.

zuzana2599
16.10.2016

Tento dramatický milostný příběh z konce 19. století se mi hodně líbil. Doslova jsem se na čtení těšila a atmosféra Paříže a jeho podsvětí mě pohltila. Oceňuji, že knihu napsala mladá česká autorka, která má nesporně velký talent.
Milá Emmo, pište prosím dál, moje čtenářské srdce jste již získala !

Emma Riedová

Emma Riedová