Pařížská švadlena

Pařížská švadlena https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432806/bmid_parizska-svadlena-sAO-432806.png 4 343 124

Estella a Fabienne – dvě propletená vlákna jednoho neobyčejného příběhu o snech, lásce a trnité cestě za úspěchem v zářivém newyorském světě módy. Osud Fabienne a její milované babičky Estelly, legendární módní návrhářky, propojuje Paříž s New Yorkem navzdory času, dějinným zvratům, předsudkům i tíze rodinného dědictví.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Metafora

The Paris Seamstress , 2018

Martooni
13.05.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila, dávám 3,5*. Je to takové lehké čtení, ale milé.

Velmi se mi líbilo prostředí módy 50. let v Paříži i New Yorku. Určitě by bylo skvělé, kdyby některé popisované modely byly v knize naskicovány. Dlouho jsem pak hledala na netu zmiňované módní návrhářky tehdejší doby a jejich šaty. Musela to být doba obrovských extrémů. V NY se život točil dál a naopak v Paříží skomíral.

Obě časové linie byly zajímavé. Estella samozřejmě výrazně zajímavější než Fabienne. Alex mne okouzlil a jejich vztahu s Estellou jsem fandila.

Lenulinka11
17.04.2021 5 z 5

Velice příjemný a smutný historický román s prvky lásky. Móda a šití byly milé ozvláštnění.

RoseDadas
16.04.2021 5 z 5

Pařížskou švadlenu bych doporučila všem, kdo mají rádi historické fikce, dále těm, jež vyhledávají příběhy se dvěma dějovými liniemi, minulost a přítomnost. Kniha také potěší milovníky módy i ty, jež dávají přednost válečným událostem. Romantické duše si zas získá láskou v jejích různých podobách. Zkrátka a dobře, knihu si prostě může přečíst úplně každý.

Květ
14.04.2021 3 z 5

Upoutala mě obálka, ale obsah už méně. Knížka je napsána čtivě, je vyprávěna z pohledu dvou žen Estelly a Fabienne, jedna v historické rovině, druhá v současnosti. Námět je také zajímavý, ale podle mě jej autorka nedokázala vytěžit. Příběh místy dost pokulhává, některé situace jsou vzdálené realitě. Některé pasáže by zasloužily rozpracovat, jiné jsou plné klišé a patosu. Bohužel Pařížská švadlena mě nenadchla, hodnotím jako průměr. Mám i autorčin druhý román, tak snad bude lepší.

katka3072
05.04.2021 2 z 5

Bohužel mě kniha nenadchla. Příběh byl příliš zamotaný, těžko uvěřitelný, neseděly některé časové linky, dialogy mi přišly hloupé. Dočetla jsem, ale připadalo mi to trochu jako romány, které jsem četla v patnácti letech.

Ksyu
03.04.2021 5 z 5

Pěkný a smutný příběh.
Knizku jsem precetla jednim dechem

Buchtičkajani
06.03.2021 4 z 5

Zamotaný rodinný příběh.. Pěkně propojené dvě dějové linky, mě se více líbila ta z válečné doby, u té me zaujalo i propojení módy mezi Paříži a New Yorku...

neli
31.01.2021 5 z 5

Knížka mě naprosto uchvátila...popisy vytváření modelů až po vznik nádherných šatů ... milostný příběh, tajemství...... vřele doporučuji....A pokud chcete přečíst trochu podobný příběh doporučuji Čas mezi šitím... Mária Duenasová

Jane.s
30.01.2021 5 z 5

Velmi čtivá knížka, více mne tedy bavil příběh z minulosti (z války) ale vše se pěkně prokládalo.... Vždy jsem se ráda vracela ke čtení dalších stránek.

Pedritka
25.01.2021 5 z 5

Knizku jsem precetla jednim dechem, i jsem si pobrecela....

kul.ma
29.12.2020 5 z 5

Krásný a strhující příběh od první do poslední strany a ještě chvíli potom.

marie0145
08.12.2020 5 z 5

Ještě nikdy jsem asi u žádné knížky nebrečela jako tady. Silný příběh, který musíte přečíst, jinak vám nedá spát. Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Zdekat
22.11.2020 4 z 5

Čtivá kniha, ve které jsem se dozvěděl hodně o módě. Druhý hlavní motiv protifašistický odboj a také love story. Některé události v příběhu byly ale jen lehce načrtnuté a děj tak ubíhal až zbytečně, trochu klopýtavě, rychle. Spíš holčičí kniha.

Toňula
14.11.2020 4 z 5

Čtivý román z prostředí módy,ve kterém se prolínají osudy dvou žen. Na mě trochu moc komplikované odhalování původu hlavní hrdinky..

HDosoudilová
07.11.2020 5 z 5

Moc pěkný a pro mě zatím originální příběh ze 2. světové války. Kniha mě pohltila již na první stránce a vlastně celou dobu jsem byla napjatá. Bylo zde mnoho zvratů, úžasný popis tehdejší mody a lidí. Romatika také nechyběla, ale naštěstí jsem nezaznamenala žádná velká klišé. Což se mi moc líbilo. Také je tu přesná ukázka, jak dokážou být rodinné vztahy zamotané a že ne vždy si za svůj osud můžeme sami.
Estella i Fabienne mi byly obě hned sympatické, byť jsem vůbec nečekala, co se dozvím. A i když má kniha skoro pět set stran, nenudila jsem se. Příběh plynul a závěr byl pro mě opět dojemný. Pravda, je to čtení spíše pro ženy. Ale ničemu to nevadí. Vřele doporučuji :-)

Anie94
04.11.2020 5 z 5

Knížka mě úplně dostala, a to už se žádné knížce dlouho nepovedlo. Od prvních stránek mě děj naprosto pohltil a nechtěl mě pustit. Se zatajeným dechem jsem sledovala osudy Estelly, Leny, Alexe, Sama a Janie a netrpělivě čekala na odhalení dalšího tajemství. Více se mi tedy líbila dějová linka, která zachycovala život Estelly. Líbilo se mi netradiční spojení tématu druhé světové války a módy. Postavy byli úžasné, do detailu vykreslené a oblíbila jsem si je tak, že jsem u osudu, který je na konci potkal uronila i nejednu tu slzičku. V obou příbězích je dokonalá romantická linka, která by vás nutila vzdychat "och" a "ach" kdyby vám to nebylo před manželem blbý. Autorka úžasně popisuje města, historická fakta, šaty, osobnosti, události, což z knížky činí ještě lepší čtenářský zážitek. Knížku rozhodně doporučuji všemi deseti a už se těším na další knížku s názvem "Skříň plná Diora". Tohle bylo jedno velké "wow".

zdenaR
02.11.2020 4 z 5

Příjemné čtení, členitější děj ve dvou časových rovinách, přesto velmi přehledné.
Možná příliš mnoho náhod a propojení.
V každém případě milá oddechovka, kterou lze přečíst a nelitovat ztraceného času :-)))

Kerberos
15.10.2020 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst,potom se příběh sice rozvinul,ale celé to bylo nějak překombinované.

lištička123
04.10.2020 5 z 5

Skvělá knížka, moc se mi líbila. Má moc hezkou romantickou linku a je plná módy. Čte se sama. Líbily se mi obě časové roviny. Prostě stojí za přečtení.

Mishi
24.09.2020 5 z 5

Knihu mi půjčila mamka, že se jí moc líbila. Předtím jsem o ní sice věděla, že vyšla, ale nic jsem si nezjišťovala a původně jsem ani neměla v plánu ji číst. Ale teď jsem ráda, že se mi dostala do ruky.
Pár kapitol mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak se příběh rozvinul a dočetla jsem ho během jednoho večera. Je plný zvratů, rodinných tajemství a samozřejmě lásky.
A ačkoliv musím souhlasit s několika komentáři níže, že je to spíše romantika, než historický román, tak v tomhle případě mi to vůbec nevadilo, protože je napsaný čtivě a vyvolává emoce, což je pro mě u knih podstatné.