Pařížská pomsta

Pařížská pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44793/bmid_parizska-pomsta-8NY-44793.png 4 205 23

Cotton Malone série

Cotton Malone se ještě ani pořádně nevzpamatoval z poslední akce, když mu vtrhne do života americký agent Sam, jemuž jde po krku skupina zabijáků. Malone má o vyděšeném mladíkovi zpočátku velké pochybnosti. Teprve zuřivá přestřelka, z níž oba jen tak tak vyváznou živí, ho přesvědčí, aby se s nečekaným spojencem vydal do noci a ujal se nové, smrtelně nebezpečné mise. Jejich první zastávkou je sídlo Maloneova přítele Henrika Thorvaldsena, který odhalil zákeřné plány Pařížského klubu – společenství miliardářů s úmyslem zmocnit se vlády nad globální ekonomikou. Malone se vydává na zběsilou honbu za ztraceným pokladem Napoleona Bonaparta, protože je to podle všech indicií jediný způsob, jak zabránit finanční zkáze celého světa. Klíč k záchraně drží v rukou jediný člověk: Cotton Malone…... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Domino

The Paris Vendetta , 2009

Jiruka Kareru
06.09.2023 4 z 5

Skvělý díl! Tento díl se rozjel hned na začátku. Akorát, podle toho, jaké byly díly předchozí, musím říct, že tento je malinko slabší.
Už se ale těším na další pokračování.

m2056
02.09.2023 3 z 5

Čte se dobře ale jsem z toho trochu zklamán. První tři díle bylo to level lepší.

PitoR
29.04.2023 4 z 5

Parížsky klub!
Historická dobrodružná séria Cotton Malone má do dnešného dňa na konte šestnásť dielov, ja som zatiaľ "iba" pri päťke. Bývalý americký agent rieši tentokrát problémy vo svete financií...

"Ekonomika je mocná zbraň. Dá sa povedať, že je to najlepšia zbraň hromadného ničenia."

Nie je žiadnym tajomstvom, že za všetkým nešťastím a zlom sú peniaze. Presnejšie - ľudia, ktorí nikdy nemajú dosť. K tomu historické súvislosti s Rommelovým zlatom i Napoleonom a o napätie i zábavu je postarané. Cotton získal nových parťákov. Či natrvalo, to sa dozviem nabudúce. Žiaľ, s jedným sa musel navždy rozlúčiť. Priznám sa, že záver ma zaskočil. Z piatich Maloneho príbehov, ktoré som doteraz prečítal - Templárske dedičstvo, Alexandrijská knižnica, Benátska zrada, Rukopis Karla Veľkého a Parížska pomsta - ma posledný menovaný diel zaujal o niečo menej ako predošlé príbehy, ale stále je to pre mňa výborná oddychovka...

"Peniaze nemajú vlasť. Finančníci nepoznajú vlastenectvo ani slušnosť. Ich jediným cieľom je zisk."

Oceňujem autorov štýl. A ako už býva u neho dobrým zvykom, na konci knihy vysvetľuje, čo je skutočnosť, z akých prameňov čerpal a čo je iba fikcia. Mnohých to môže nakopnúť k ďalšiemu bádaniu po historických súvislostiach okolo spomínaných záhad. A ja sa teším na šiestu knihu v poradí, ktorou je Cisárova hrobka.

Mystifica
10.01.2023 3 z 5

Líbí se mi ze v knížkách jsou zmíněny různé historické detaily. Na autora už jsem zvykla a na až trochu moc neuvěřitelnou akcnost taky. Sérii čtu napreskacku a když jsem se podívala na pořadí titulů, překvapilo mě, ze tenhle není poslední.
Berry u mě vždycky vyvolá touhu navštívit místa o kterých píše

Vlaďkaa4
03.11.2021 4 z 5

Tyhle knížky se čtou samy, ale musím si na chvíli dát od autora pauzu....

CharlesWard
11.06.2021 2 z 5

S každou dalším cottonovkou tak nějak doufám, že se Bobulemu konečně podaří vymanit z šedi průměrnosti. Bohužel to zatím vždy nějakým způsobem zkazí.

GYROTOURBILLON
06.03.2021 5 z 5

Super kniha SB. S bohužel reálnými prvky dnešní doby. Krásně popsané památky Paříže , a jejich výstižnou atmosférou. Pohled na Napoleona a svět té doby , dělá z knihy perfektní dílo.
Mě kniha nadchla velmi i z pohledu cestovatelského ducha , který autor umí brilantně vystihnout.

vlkcz
30.01.2019 3 z 5

Časově těsně navazuje na Rukopis Karla Velikého, dějově jde úplně jinam.
Takový Berryho standard. Velice čtivě napsáno, ale vcelku o ničem. Jako kdyby jen potřeboval do série vtáhnout další postavy.

jaja1989
02.09.2018 odpad!

Proč se musí vydávat i takový kr....

Misa25
08.03.2018 4 z 5

K hlavnim hrdinum vzdy patri i jejich pratele, spojenci, kolegove i nepratele, o to vic, vas nekdy zasahne odchod nektere takove postavy..kniha nadale pokracuje ve skvele serii sympatickeho Cottona, ktery i na svuj vek a odchod do vysluzby, nema aninchvili klidu

Danuše7
22.05.2017 4 z 5

kniha se mi líbila, jen je mi líto Henrika. pomsta člověka pohltí.

harena
05.12.2016 3 z 5

Už je to delší dobu, co jsem četla a líbily se mi knihy Steva Berryho. Protože jsem dostala chuť na pěknou dobrodružnou literaturu, půjčila jsem si v knihovně osvědčeného Berryho, ale tady mě 300 stránek moc nebavilo a napínavých bylo snad posledních 100 stran.

genie
05.08.2016 3 z 5

Zápletka tentokrát příliš reálná, ne až tak dobrodružná. Samotný konec velmi "střízlivý".

renefer
08.06.2016 4 z 5

Opět stejné schéma - skupina zbohatlíků, kteří chtějí ovládnout svět a Cotton, který jim v tom zabrání. Jen ten konec byl smutnější. Nevím, jaké budou další díly bez jedné z hlavních postav...

1v8na
15.10.2014 4 z 5

příběh byl velmi pěkný, napínavý a citový. Nejvíc jsem brečela v okamžiku, kdy Lyon zastřelil Henryka, toho mi bylo strašně líto. Henrik byl výborný chlap.

Makovník
19.07.2014 4 z 5

Oproti jiným autorovým knihám mě zde tolik nezaujal hlavní motiv díla, ale postupem času jsem se do toho dostal. Opět to bylo prima počtení...

technik1965
02.02.2014 4 z 5

Mám rád tohto spisovateľa, ale čítal som od neho už aj lepšie knihy, ale určite si prečítam aj ďalšie jeho diela.

keselylenka
20.09.2013 4 z 5

Děj točící se kolem ekonomických strategií a peněz nebyl nic moc pro mě. Občas jsem se ztrácela a nedocházely mi pointy, což ale asi nebude chybou autora. Co bylo ale hodně hezky napsané byl závěr knížky.

wamplady
15.08.2013 4 z 5

mám co ráda knihy Steva Berryho jejichž hlavním hrdinou je Cotton Malone. Kniha je velmi akční a čtivá. Doporučuji

Marika Vanova
12.04.2013 4 z 5

Kniha se mi teda nakonec líbila, ale musím se přiznat, že jsem se pořádně začetla až tak v půlce knihy a pak mě to teda bavilo a bylo to napínavé. Nevím, jestli se pustím ještě do dalšího Berryho, musím to dát na chvíli k ledu.