Paříž ve 20. století

Nově objevený román z roku 1863, ve kterém Verne předpověděl naši budoucnost.
Kniha byla odmítnuta Verneovým vydavatelem a proto Jules Verne uložil rukopis do sejfu, ve kterém ho po 130 letech objevil jeho pravnuk Jean.
Doposud nepublikované dílo se proto jeví jako parabola naší vlastní součastnosti.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26610/pariz-ve-stoleti-26610.jpg 3.357
Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Tichá Byzanc

Paris au XX.siecle, 1863

Kniha Paříž ve 20. století

Kulturnice
14.01.2020

Byla to první kniha od Verna,co jsem četla. Četlo se mi to obtížně v tom smyslu, že jsem přeskakovala pasáže výčtu pařížských ulic a čtvrtí, autorů...Na druhé straně je opravdu nutné obdivovat vizionářství - stroje a přístroje sloužící k pohybu apod. tam si vývoj dovedl představit, ale úsměvná je naopak jeho představa záznamu informací a komunikace obecně - to moc neřešil...Ale obecně se trefil. Stojí za přečtení.

MOu598
28.07.2017

Četla jsem v dubnu 2016. Podle mých poznámek:
Nedočetla jsem, neměla jsem chuť. Snad příště.

knihomol5555458
23.04.2017

Knihu jsem nedočetl, nebavila mne.

Mercatino
21.01.2017

Jules Verne a jeho vize nadvlády peněz je aktuální více než kdy jindy. Po celou dobu čtení jsem měl pocit, že doba o které Verne píše je blízce podobná té naši. Hon za pěnězi, úpadek vkusu, skomírání krásné literatury na úkor nevkusné nicneříkající zábavy dnešního světa. Hlavní hrdina měl tragický osud, protože chtěl žít pro čistý smysl ze života. Dnes je heslem, dělejte to co máte rádi a budete úspěšní. Ale v pozadí tohoto výroku se skrývá"dělejte to tak ať to vydělává peníze, jinak si to můžete strčit za klobouk"

douchová
14.07.2015

Verne, jak ho neznáme. Moc se nedivím, že mu to nikdo tenkrát nechtěl vydat, je to mnohem úspornější a není to typický Verne, kterého chtěli. Myslím, že může být doceněno až nyní, morální apely tenkrát asi vyzněly ploše a nezáživně, trochu to na mě dýchlo hrozbou před totalitou.

MaBeSlovakia
01.03.2015

Po všetkých tých verneovkách, od ktorých sa nedalo odtrhnúť, bolo toto redšie ako čaj.

Liana
20.12.2014

táto kniha od Verneho ma na jednej strane veľmi sklamala, čo sa príbehu týka, a na druhej strane ma veľmi ohúrila, čo sa týka do detajlov predvídania vecí v 20. storočí. Akože WAU. Okrem iného tu opisuje svetelné bilboardy, pouličné elektrické lampy pospájané káblami v zemi, samootváracie brány a podobne... ako klobúk dole... Po dejovej stránke je to mizéria, ešteže to bolo také krátke...

xeroxino
28.10.2014odpad!

Lutujem casu, ktory som stravil nad touto knihou..