Zlodějka duší

Zlodějka duší https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94948/zlodejka-dusi-94948.jpg 4 481 74

Paranormálové série

Hrdinka románu Evie má velice zvláštní povolání: pracuje v Mezinárodní agentuře pro zadržování paranormálů. Běžně se vídá s upíry a vlkodlaky, její nejlepší přítelkyně patří mezi mořské panny a nová láska je vodouch - paranormál, který na sebe dokáže brát nejrůznější podoby. Nic na paranormálních tvorech ji nemůže překvapit a zaskočit. Paranormálové jí vlastně připadají normální a agentura jí nahrazuje rodinu, o kterou přišla. Trochu jí vadí, že je ochuzena o běžné radosti svých vrstevníků, ale vede vcelku spokojený život. To se však má brzy změnit. Paranormálové začínají z neznámých důvodů umírat a kolem Evie se začínají dít podivné věci. Potom se na scéně objeví Zlodějka duší a Evie jde o život… Napínavý příběh, v němž se prolíná svět lidí a nadpřirozených sil, je plný dramatických scén, ale nepostrádá ani humor.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Paranormalcy , 2009

DariDerek
11.10.2014 5 z 5

I když jsem stará rachotina, mě se tahle knížka moooc líbila, spokojenost :D jdu na další díííl :D a líbí se mi jméno VIVIEN :D

Momonika
09.09.2014 4 z 5

Klasický příklad knihy u které můžete vypnout mozek a jen se bavit. Sice trochu dětinské ale vzhledem k tomu že je to pro mládež určené , dávám 4 hvězdy

TheB
28.08.2014 3 z 5

Pro mě taková odpočinková kniha. Přišla mi docela dětská a moc pohádková, ale docela dobře se četla. Dávám tři hvězdičky, ale nejradsi bych dala 3,5 kdyby to šlo .)

ivzu77
26.08.2014 4 z 5

Kniha byla docela čtivá, příběh mne zaujal, nikdy jsem zatím neměla ve své sci-fi, fantasy historii čest s vodouchy a dalšími neobvyklými paranormály z této knihy. Hlavní hrdinka Evelyn je prostě teenager, objevuje svůj skutečný život, objevuje lásku, svou sílu a své místo ve společnosti. Vodouch Leas je sympaťák.
Přečtu si ze zvědavosti i další dva díly, ale asi je pak uložím do knihovny pro mou dceru. Opravdu je to spíše pohádkový příběh pro dospívající děti :-)
Ale mně se to líbilo.

Betnka81
17.08.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila , ale znova ji už asi číst nebudu .Byla dost pro děti ,ale jinak to šlo.

Anna 13
16.08.2014 2 z 5

(SPOILER) Kniha byla moc pohádková. Vystupovaly v ní upíři, vlkodlaci, víly, mořské panny, vodouši a další paranormálové. Evie mi připadala taková moc dětská a celá knížka byla psaná spíše pro děti. Ve středisku MAZP byl děj nudný. Až když Evelyn s Leasem utekla před Vivien do Virginie, se děj trochu rozjel. Konec jsem moc nepochopila. Pokračování této série číst nebudu jelikož mi to celé připadalo přitažené za vlasy a přeplácané!

blanickaa1
02.07.2014 3 z 5

Ale jo, šlo to. I když můj šálek čaje tohle zrovna není, ale nejspíš to bude tím, že kniha je určena spíše pro náctileté. Na další díly se zatím necítím, možná časem.

fereny
20.06.2014 3 z 5

Oddechovka pro zahnání dlouhé chvíle.
Ale dějově zajímavé, poutavé, dokonce tak nějak milé :)

luxury
11.06.2014 4 z 5

Knížka byla zajímavá, nic podobného jsem zatím nečetla :) Plný počet nedávám, protože mi trvalo delší dobu, než jsem se ze začátku začetla do děje...

frukeška
10.06.2014 5 z 5

Rozhodovala jsem se, jestli mám dát pět hvězd nebo čtyři, protože začátek mě moc nebavil a trvalo mi dlouhou chvíli, než jsem se do čtení pořádně zabrala. Když už jsem byla začtená, tak jsem nemohla přestat. Příběh byl zajímavý a svým způsobem se trochu lišil od všeho, co poslední dobou vychází. Jsem ráda, že jsem čas k přečtení obětovala. Doporučuji :)

Manifest blech
05.06.2014 3 z 5

Zlodějka duší se mi moc líbila, hlavně to, že netuším, co čekat. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

Posli
27.04.2014 3 z 5

Je to prostě klasická odpočinková kniha. Evie je obyčejná sympatická mladá hrdinka. Ze začátku mě to ani tolik nebavilo, ale postupem času to začínalo být zajímavější. Jak to u takovýchto knih bývá, přečetla jsem ji rychle a s chutí jsem se pustila do dalšího dílu.

Klaris 99
24.02.2014 3 z 5

No co bych tak řekla? Asi to, že jsem knihu koupila za 70 korun(novou), takže jsem od ní moc nečekala. A nespletla jsem se.
Ze začátku to sice nebylo vůbec špatné, atmosféra střediska a všecho to co dělalo mi přišlo zajímavé. A vlastně i Evelinina práce a život, a že ho měla zajímavý. Chtěla jsem se o ní dozvědět hodně i ta básnička o těch očích dopnovala to tajemno, které mám tak ráda(viz Drahokamy). Některé kecy a hlášky byly opravdu bezchybné.Styl psaní mi taky docela sedl, ale není nejlepší.
Lease jsem si sice oblíbila, ale ne tak jako třeba Čtyřku z Divergence, nebo Gideona z Drahokamů.(samozdřejmě Rena, Kišana a Peetu ,ale nemůžu tu psát všechny):D
Vlastně i pak jak hledali ten paranormální vysavač, tak mě to bavilo, ale bylo tam něco co mi ukrutně vadilo. To bude těmi upíry a vlkodlaky, protože jsem jich prostě přesycená.
Děj nebyl tak strašný a vůbec to nebylo strašné, ale mohlo to touto knihou skončit nic dalšího nepotřebuju. Mám doma všechny tři tak jsem je dočetla, ale fakt je to jen taková kniha, kterou si přečtete když se nudíte, nebo už nemáte co číst.
Takže asi tak: Neurazí, nenadchne. Super oddechovka.

Adele02
19.02.2014 3 z 5

Čekala jsem trochu víc, pár výhrad mám, ale jinak v pohodě ;))

Bunburistka
15.02.2014 3 z 5

Tak jako první věc musím říct, že mě potěšila kniha pro teenagery, ve které není hlavní téma upíři! Ze začátku má kniha docela delší rozjezd, ale pořád se objevují nové a vcelku nečekané věci, které čtenáře vtahují hlouběji do děje a následně neodoláte a knihu přečtete ani nevíte jak. :)

Nemesis Moriko
10.02.2014 4 z 5

U knížky se mi líbil námět, i když zpracování občas pokulhávalo. 4 hvězdičky dávám jen kvůli tho, že zde chybí možnost 3,5 a knížka je podle mne lepší než druhý díl, který si ohodnocení 3mi hvězdičkami zaslouží

ElisR1
26.11.2013 3 z 5

Ze začátku nic moc. Dalo mi to hodně přemáhání, abych vůbec četla, ale postupem času se to začalo lepšit. Nakonec jsem knihu dočetla, a to díky Rethovi, kterého jsem si okamžitě oblíbila, a který, podle mě, byl naprosto dokonalý.

Maybee
11.10.2013

Knihu jsem odložila. Nápad je celkem zajímavý, ale zpracování jsem nepřišla na chuť - ne a ne se začíst.
Možná se k ní ještě někdy vrátím (když už čtu nějakou knížku, ráda bych ji dolouskala i do konce), ale prozatím mi to přijde jako ztráta času.

Knihomolka Rů
19.09.2013 4 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Byla napínavá a i když měla pár chyb, mě se líbila. Další díl si rozhodně přečtu. Evie jsem si opravdu oblíbila :)

Wanderer
22.08.2013 3 z 5

Milá kniha, ktorá nikoho neurazí, ale knižní gurmáni zrejme nenájdu to, čo čakajú. Každopádne sa Kiersten Whiteovej podarilo vytvoriť slušnú atmosféru v knihe a dokázala zaujať, čo je hlavné. Všetko to spoznávanie niečoho nového bolo fajn a to ma na knihe zaujalo asi najviac :)

nadpřirozené bytosti pro mládež víly, rusalky americké romány fantasy romány

Kiersten White
americká, 1983