Zlodějka duší

Zlodějka duší https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94948/zlodejka-dusi-94948.jpg 4 481 74

Paranormálové série

Hrdinka románu Evie má velice zvláštní povolání: pracuje v Mezinárodní agentuře pro zadržování paranormálů. Běžně se vídá s upíry a vlkodlaky, její nejlepší přítelkyně patří mezi mořské panny a nová láska je vodouch - paranormál, který na sebe dokáže brát nejrůznější podoby. Nic na paranormálních tvorech ji nemůže překvapit a zaskočit. Paranormálové jí vlastně připadají normální a agentura jí nahrazuje rodinu, o kterou přišla. Trochu jí vadí, že je ochuzena o běžné radosti svých vrstevníků, ale vede vcelku spokojený život. To se však má brzy změnit. Paranormálové začínají z neznámých důvodů umírat a kolem Evie se začínají dít podivné věci. Potom se na scéně objeví Zlodějka duší a Evie jde o život… Napínavý příběh, v němž se prolíná svět lidí a nadpřirozených sil, je plný dramatických scén, ale nepostrádá ani humor.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Paranormalcy , 2009

dancadragneel
07.03.2017 4 z 5

Příběh je velmi poutavý, zajímavý a rozhodně nemá chybu. Jen teď někde najít pokračování :)

MájaM.
30.10.2016 5 z 5

Kniha má poutavý příběh hned od začátku:) Mohu jedině doporučit! A teď si jen počkat na další díl až bude volný v knihovně:D

Lenka_Lennie
14.07.2016

Knihu jsem četla asi na třikrát, začátek se mi nelíbil, jelikož autorka popisuje dívčinu, jako egoistu, však poté se můj názor změnil, když potkala později svou lásku, ale konec byl velmi odseknutý.

CHESS
04.06.2016 3 z 5

Příběh o najivní holčině, která si myslí, že dělá něco dobrého a přitom to není pravda :) Její naivita a slepá oddanost jsou velice vtipné, ale i tak se knížka velmi pěkně čte :)

Barunka11
07.04.2016 5 z 5

Ze začátku se mi kniha nelíbila. První věta mě vrhla hned do děje a já vůbec nevěděla, o co se v knížce jedná, nebo bude jednat. Knihu jsem však četla dál. Denně jsem přečetla pár stránek, až jsem se dostala přibližně ke straně 100. Kniha mě začala o hodně víc zajímat, jakmile začali umírat paranormálové, Evie se vídala s Leasem a Reth se ji pokusil „naplnit”. Knihu jsem pak dočetla bez potíží za den a doopravdy se mi líbil převrat, který se v knize stal. Z nudného prostředí centráli MAZP jsme se ocitli v normálním světě. Setkávání se „sestrou” ve snech bylo taky velice zajímavé. Kniha však skončila a já se nemůžu dočkat, až se mi do rukou dostane druhý díl.

minusha97
08.03.2016 2 z 5

Chápem, že kniha je pre mládež, ale čítala som ju keď som mala jedenásť a dvanásť a aj tak ma nebavila. Tuctový nápad, tuctový príbeh, tuctové spracovanie, jedno klišé vedľa druhého, bola som touto knihou veľmi sklamaná.

Hoshi
19.02.2016 5 z 5

Vůbec jsem netušila, co mám od knihy očekávat. Nakonec jsem byla mile překvapena a knihu jsem přečetla jedním dechem. Samozřejmě i tu se najdou oblíbené a méně oblíbené postavy, ale třeba některé v dalších dílech překvapí - tedy pokud se tam znovu objeví ...

kacii13
06.02.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla hodně čtivá a způsob, jakým je napsána, je super. Asi jí nemám úplně co vytknout, ale četla jsem knihy, které se mi líbily víc. Jako oddechové čtení určitě doporučuji.

janka2000
24.01.2016 4 z 5

Kniha mě zaujala. Líbilo se mi autorčino vyjádření vulgárních slov (píp). Příběh byl neohraný, krásný a trochu šílený, prostě skvělé čtení. Doufám, že další díl bude na stejné úrovni jako tento.

Bratranice
26.12.2015 4 z 5

Kniha se zajímavým námětem. O této knížce jsem poprvé slyšela asi před třemi roky od kamarádky a název mě vůbec nezaujal. Do ruky mi přišla až teď, když jsem před Vánoci hledala nějaké lehké čtení, abych se nemusela učit :). Děj je docela zajímavý, i když se většina zápletky stane v posledních 20% knihy. Určitě se nejedná o nějakou náročnou fantasy, ale kniha je milá, čtivá a úsměvná. Byla to příjemná alternativa vánočních pohádek :)

jana6258
01.09.2015 4 z 5

Moje dojmy sú také, že kto je presýtený hentakej tematiky, môže mu táto kniha liezť poriadne na nervy. Našťastie, ja nepatrím do takej skupiny a príjemne ma to prekvapilo. Dej bol dostatočne dynamický, čítanie šlo ako po masle. Štýl autorky mi sadol, ale koľko ľudí, toľko chutí. Výborné hlavne pre tínedžerov, hoci ja som už o niečo staršia. :)

Temný snílek
29.08.2015 3 z 5

Zlodějka duší je jen další nadpřirozenou romancí pro náctileté slečinky, které jistě ocení lehoučký děj a pořádnou dávku citů, snad se i dokážou vcítit do Evelyn, ale já už jsem na to asi stará. Pro ostatní čtenáře je to průměrná oddychovka, nad kterou nemusí vůbec přemýšlet.

Petísek
28.06.2015 5 z 5

Knížku se přečetla jak se říká jedním dechem.Moc mě zaujala a doufám že mě bude bavit i druhý díl + nádherná obálka :)

Luccy78
12.06.2015 4 z 5

Pěkná kniha, kde se to hemží upíry, vlkodlaky, vílami (které nejsou bohužel takové, jaké jsem si představovala) a vodouchy. Jsem zvědavá na další díly..

vikimi
02.06.2015 3 z 5

Knížku jsem četla v angličtině, tak to možná bude tím, ale děj mě nijak extra neoslovil. Čekala jsem od toho mnohem víc, bohužel :/
Nápad nebyl špatný, ale zpracování a celková myšlenka - žádnou jsem tam ale nenašla - mi přišlo hodně slabé :/
Ale Lend se mi líbí!

kklepkaa
06.05.2015 odpad!

Hrozná blbost. Musela jsem se nutit, abych to alespoň dočetla a i když další díly doma mám, číst se je nechystám. Nic méně pro mladé slečny to může být zajímavé.

michaela9784
23.02.2015 2 z 5

Napad pekny,zpracovani nudne. Donutila jsem se docist prvni dil ,ale druhy si precist neplanuji.

Markett
19.02.2015 2 z 5

Nevím proč, ale knížka se mi zdála docela nudná. Nedokázala jsem se přinutit k tomu, abych jí dočetla. Nápad je to opravdu skvělý, ale nějak mi tam něco chybělo. :( Dávám 2 hvězdičky- jedna za nápad a druhá za obálku, která zaujme na první pohled.

julliette
08.12.2014 5 z 5

Pěkná kniha, doufám, že i druhý a třetí díl budou také akční

Nathanielka
13.11.2014 4 z 5

Krasně oddechové fantazy :))

nadpřirozené bytosti pro mládež víly, rusalky americké romány fantasy romány

Kiersten White
americká, 1983