Zlodějka duší

Zlodějka duší https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94948/zlodejka-dusi-94948.jpg 4 481 74

Paranormálové série

Hrdinka románu Evie má velice zvláštní povolání: pracuje v Mezinárodní agentuře pro zadržování paranormálů. Běžně se vídá s upíry a vlkodlaky, její nejlepší přítelkyně patří mezi mořské panny a nová láska je vodouch - paranormál, který na sebe dokáže brát nejrůznější podoby. Nic na paranormálních tvorech ji nemůže překvapit a zaskočit. Paranormálové jí vlastně připadají normální a agentura jí nahrazuje rodinu, o kterou přišla. Trochu jí vadí, že je ochuzena o běžné radosti svých vrstevníků, ale vede vcelku spokojený život. To se však má brzy změnit. Paranormálové začínají z neznámých důvodů umírat a kolem Evie se začínají dít podivné věci. Potom se na scéně objeví Zlodějka duší a Evie jde o život… Napínavý příběh, v němž se prolíná svět lidí a nadpřirozených sil, je plný dramatických scén, ale nepostrádá ani humor.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Paranormalcy , 2009

Charley
13.08.2013 4 z 5

Měla jsem strach, aby to nebylo něco jen pro teenagery, ale nakonec to bylo opravdu milé :) Sice na mě opět tak trochu nevinné, ale co jsem mohla čekat jiného od Fortuna Teen :) Takže ale jinak doporučuji

lucifrid
06.08.2013 4 z 5

Nečekané, neotřelé a zajímavé. Opravdu paranormální :).

Ellkarka
08.06.2013 3 z 5

Začnu asi tím nejdůležitějším a to pravopisem. Chyby, chyby a chyby! Začátek mi přišel jako pohádka. Nakonec jsem se přemohla a knížku úspěšně dočetla. Dokonce se mi i začala líbit. V téhle knížce se opravdu můžete setkat se vším možným od těch klasických čarodějnic, až po bytosti neznámé.

Lusius
23.04.2013 4 z 5

V poslední době mám problém se do nějaké knihy začíst, ale tohle se dalo... měla jsem to za večer přečtené a nic extrémního bych tomu asi ani nevytkla...

johisa
18.04.2013 2 z 5

Nuda! Asi u stránky 100 jsem to odložila a zacla číst něco jiného.

nikolryskova
19.03.2013 5 z 5

Kniha mě naprosto natchla, je dokonalá, opravdu moc povedená. Čekala jsem od ní hodně, ale tohle mě naprosto dostalo, kniha byla ještě lepší, než jsem očekávala. Další díly nesmí chybět v mé knihovně :-)Opravdu nevím co dodat, úplně jsem se zbláznila do vztahu, jaký mezi sebou mají Evie a Lease. Je dokonalý. Do knihy jsem se začetla hned od první stránky a nemohla jsem se odtrhnout ! :-)

Danda224
22.02.2013 5 z 5

Tahle knížka se moc líbila je něčem novém něco neotřelého :-D a má dokonalí závěr :-D už se těšííím na další díl

orangerose
18.02.2013 5 z 5

úžasná knížka,obálka je překrásná,zase jiný děj o něčem jiném, knížka mně bavila .
doporučuji si ji přečíst :D

Michelle_Fideli
10.01.2013 4 z 5

Knížka se mi líbila jak svým nápadem, tak Eviiným charakterem. Kdyby nebylo několika chybějících uvozovek (potom jsem se dost ztrácela), bylo by to úžasné.

Kristie-Sophi
05.12.2012 4 z 5

Dávám čtyři hvězdičky, páč si tu jednu nechávám do zásoby :)Autorka vytvořila vcelku nový svět, kde žijí lidé a paranormálové, dalo by se říct na jednom plácku, ale lidi o těch poptvorách nemají ani páru... Od toho tu je blonďatá Evie, která po světě běhá se svým RŮŽOVÝM paralyzérem, jmonem Žah (to jméno se mi začíná děsně líbit).Jako hlavní hrdinka se mi líbila, pro její pěkný hovorový jazyk ;) Kniha byla i vtipná, svým způsobem. Jediné, co vytýkám, je málo akce :/

Božnice
02.06.2012 5 z 5

Skvělá knížka! Těším se na další díl:))

Emmgirl
27.05.2012 5 z 5

Co se týče této série, bezprostředně po dočtení jsem byla naprosto unešená. :)) Zprvu mě několik prvních stránek vylekalo, jelikož jsem neměla moc velké nutkání nepustit ji a číst dál stůj co stůj, což se mi u knih stává běžně, ale během pár dalších kapitol to začalo být již to pravé ořechové a já se od knihy nemohla odtrhnout. Doslova.
Prakticky ihned poté, co se tam náš úžasný a líbivý vodouch Lease objevil, jsem měla jasno komu ze dvou paranormálů, ucházejících se o Eviino srdce, fandit. :-))

Od dalších dílů naivně s radostí očekávám a doufám v to, že se bude jejich vztah pouze dále rozvíjet a snad se nedočkáme nějakého zvratu, ze kterého by již nevyšli jako pár. Tím pádem jim tedy neskutečně fandím! :))

Příjemná kniha, se kterou rozhodně čas jen bezcílně nezahodíte a nezabijete. :) Příjemné čtení těm, kteří se na knihu teprve chystají! ;)

Lucindael
27.12.2011

Knihu jsem dnes dočetla a musím říct, že byla nad mé očekávání. Krásná oddechovka. Těšim se na další díl, který, jak doufám, bude.

lolle2311
19.12.2011 5 z 5

Přinese mi ji Ježíšek.. tak uvidíme, zda jen zbytečně nevyhodil peníze do kanálu :/
26.12. - právě jsem ji dočetla.. Myslete si třeba, že jsem úplně divná, ale mě fakt bavila :) Ale chápu, že je hrozně moc lidí, kteří řeknou, že je to naprostá ptákovina :) Jenže, já jsem holt fanoušek Stmívání :D Takže po mně nechtějte zázraky :D

Evelyn: vidí nadpřirozené bytosti.. Vidí všem až do nitra.. Naivně si myslí, že je normální člověk, že může žít normální život.. Ostatním vidí až do srdce, ale u sebe samotné je tak nevšímavá.. Neuvědomuje si, že je tajuplnější než všechny ty "příšery" které odhaluje... V podstatě jí ale závidím... získá rodinu, lásku, pochopení... Přijmou ji takovou, jakou je. Na nic si nemusí hrát, přetvařovat se.

Je to zcela smyšlený, nereálný příběh. Ale krásný.

nadpřirozené bytosti pro mládež víly, rusalky americké romány fantasy romány

Kiersten White
americká, 1983