Stíny noci

Stíny noci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120243/stiny-noci-120243.jpg 4 65 15

Zrcadlo (Amanda Quick) série

< 3. díl

Charlotte Enrightová vyrostla na ostrově Rainshadow a velice dobře ví, že Rezervace je jednou z nejnebezpečnějších oblastí na Harmonii. Přesto se tam jedné osudné noci vypraví se Sladem Attridgem - v noci, na kterou ani jeden z nich do konce života nezapomene. Nyní, po patnácti letech, se oba vracejí na ostrov: Charlotte chce převzít obchod se starožitnostmi své postarší tety a Slade místo velitele policejní stanice. Charlotte svým talentem na čtení aur vycítí ve Sladeovi cosi špatného, přesto po něm nedokáže přestat toužit.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

Canyons of Night , 2010

pip11
20.06.2023 5 z 5

Bylo příjemné se opět vrátit na ostrov, kde je tajemná Rezervace a také se znovu setkat s prachovým králíčkem. Povedená série, u které se nejde nudit.

Kudík
21.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Tento díl je evidentně předskokan pro navazující sérii "Ostrov Rainshadow", i když již v titulu Půlnoční krystal jsem měla tu čest poznat prachového králíčka Gibsona. Dle popisu celkem roztomilý tvor se 6ti pacičkami a dvěma modrýma očima, ke kterým v loveckém módu přibyde další pár v druhé řadě. Nyní v podání Rexe, který zbožňuje mimo cuketového chleba i značkové kabelky a kancelářské sponky. :)
Po 15ti letech, od akční noci a dobrodružné návštěvy Rezervace, kterou zažila Charlotte Enrightová s talentem na čtení duhových aur po boku se Sladem Attridgem, lovcem, se oba dva shodou okolností vracejí na ostrov Rainshadow. Opět povedený díl, kde není o akci či napětí nouze a dokonce se zde ukáže i Sylvester Jones (ve dvou velikostech).

MAU256
18.07.2021 5 z 5

Krásná knížka od milované autorky. Mezi hlavními hrdiny Charlotte a Sladem nechybí troška romantiky, troška toho paranormálna. V tomto díle se na chvilku zastavili také v Rezervaci, ani v této knížce samozřejmě nechybí malá zápletka, kde vystupují nějací ti padouši. Ale samozřejmě dopadne vše tak, jak má. Je to krásná oddechovka, mohu jen doporučit.

moudivlacek
25.06.2019 4 z 5

Hezký díl, autorka umí psát zamilované příběhy a navíc i s detektivním příběhem, nebylo to tak napjaté jako jiné, ale i tak jsem se pobavila.

zuzana4291
16.05.2018 4 z 5

Z této série mi přišel tento díl jako nejlepší. Byl napínavý a pořád se něco dělo. Bylo tam pár "hluchých" míst, ale kniha se dobře četla a nenudila jsem se jako u těch předechozích dílů z této série.

kacaaba
09.04.2018 5 z 5

Je vidět podle mého předchozího komentáře, jak se může názor po druhém přečtení změnit. Rozhodla jsem se, že si přečtu sérii Rainshadow a jelikož jsem detailista, musela jsem si přečíst znovu poslední díl série Zrcadlo a Paprsky snů, abych to měla celé ujednocené. A najednou mě to úplně vtáhlo do děje a teď už mi to nepřijde ani trochu divné :D Celou sérii jsem doslova zhltla a moc se mi to líbí. Asi jsem na to předtím nebyla připravená.

Jája92
27.01.2018 3 z 5

Výborně napsaná kniha.

Majdule
12.03.2017 3 z 5

Nakonec to není špatný příběh, byť mě autorčiny výlety do budoucnosti příliš neoslovují. Vypadají totiž jako pokus osvěžit zápletky zvnějšku, když to žánr zevnitř nedovoluje. Kdo má byť jen minimální zkušenost s fantasy, musí to cítit dost intenzivně. Ale bylo to milé a hezky se to četlo.

kacaaba
27.06.2016 5 z 5

Příběh se moc líbil, nechyběla romantika ani napětí, ale ,za oponou' postmimozemská doba na mě byla asi trochu moc. Parasmysly a společnost arkány dobrý, ale tohle je na mě asi příliš.

munka
01.05.2016 4 z 5

Kniha sa mi páčila, len niekde v deji som sa strácala. "Prachový králiček" ma dostal... moja predstavivosť nefungovala :-(. Určite si prečítam sériu Rainshadow.

helenkan
05.05.2015 5 z 5

Ráda čtu knížky od téhle spisovatelky.Líbí se mi všechny,je fakt některá míň,jiná víc.
A tahle patří k těm víc. :)

petrucha
07.11.2013 4 z 5

Mám ráda knihy této autorky , ale mám dojem , že kdyby se vynechaly tvary slova paranormální, byla by knížka o třetinu užší

mariva
11.03.2013 5 z 5

Zase jedna z velmi pěkných knih, tentokrát už jsem se smířila i se zvláštním světem Harmonie, i když "prachového králíčka" si pořád ještě nedokážu tak úplně představit. Tahle kniha je třítím dílem série Zrcadlo, předcházející dva jsem ještě nečetla, takže si je budu muset rychle sehnat, ale i přesto byl děj srozumitelný. Také jsem vítala propojení s hrdiny Spalující lampy a doufám, že děj bude mít pokračování.

kika 13
26.02.2013 3 z 5

Pěkně psaný romantický příběh.

Nikol18
14.08.2012 5 z 5

Oh, opět dokonalé jako každý další díl od Krentzové. Nemůžu se jejích knih nabažit. Miluju to romantiku, unáší mě lehký poddtext parapsychologických schopností!
Postava Charlotte i Slada mě opět okouzlila. Z počátku jsem se lekla prologu, ale pak už to bylo báječné, ta zápletka, děj, jejich zbližování a nakonec triufální konec.
Jayne si mě získala i zmínkou páru ze série Splalující lampa Adamem Wintersem a Marlowe Jonesové.
Tahle série prostě nemá chybu a ocenila bych pokračování o rezervaci.

Amanda Quick (p)
americká, 1948