Papírová města

Papírová města https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205749/bmid_papirova-mesta-y1S-205749.jpg 4 3698 721

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Paper Towns , 2008

Charlie
21.07.2020 3 z 5

Moje první knížka od Johna Greena. Asi to ve mě zanechalo podobný dojem jako u knihy jeho bráchy Hanka. Což znamená "na začátku fajn a zajímavý příběh, ale potom co to je?" Nějak nemůžu pochopit, že Green dostal cenu E. A. Poa. Nejspíš jsem na to stará, proto mám z toho takový pocit. Ale holkám kolem 15 se to může líbit. Asi bych vyškrtala polovinu scén o chlastání. Četla jsem lepší, co mi daly víc. Z mého pohledu byl Quentin Margo až moc posedlý.

VAnna
20.07.2020 4 z 5

Příběh mě moc bavil, občas je něco zdlouhavě popisované, vtipné poznámky jsou skvělé. Celkově mohu knihu doporučit.

Jája92
20.07.2020 5 z 5

Kniha mě bavila a dobře se četla.

SoňaKábová
15.07.2020 3 z 5

Moc se mi líbí myšlenka knížky a i ty metafory a tak, ale provedení se podle mého už zase tolik nepovedlo. Trvalo mi poměrně dlouho ji přečíst oproti ostatním knihám. Sice je mnohem lepší než film, stejně ale nepatří mezi oblíbené. Dala bych dvě a půl hvězdy, ale bohužel

Tereza K.
09.07.2020 2 z 5

Ráda knihy čtu a ráda je chválím, protože věřím, že v každé si každý najde něco pro sebe... při čtení Papírových měst mě však často napadlo, že jsem pro takový příběh asi stará a nedokázala jsem se vžít do pocitů ani problémů postav. Zajímavá pro mě byla rovina přátelství mezi chlapeckými hrdiny. Vlastně jsem to ale četla jedním dechem, protože jsem čekala, že Margo bude opřená o strom... možná kdyby se tak stalo, tak bych měla z knihy lepší zážitek a přidala *. Škoda.

TessBlackCat
09.07.2020 5 z 5

Upřímně jsem si původně myslela, že půjde o nějakou klasickou dospívající romanťárnu, jelikož jsem si děj ani moc nezjišťovala. Musím ale uznat, že mě tahle knížka dost příjemně překvapila z hlediska psychologického. Né že bych byla nějakej odborník, ale psychologie mě dost zajímá a tenhle příběh docela pěkně popisuje, co se tak asi děje některejm dopsívajícím lidem v hlavě, když tak nějak hledají sebe sama.
Jelikož jsem dost velkej sluníčkář, tak miluju veselé a šťastné konce, ale u téhle knížky by mi tam upřímně ani moc neseděl. Zas nechci říct, že by konec byl vyloženě tragický, ale happy end to taky zrovna v mojí perspektivě není.
Taky styl psaní byl pro mě dost oddechový, což se mi na jednu stranu hodně líbí, protože to přesně pasuje na rozpravy studentů čtvrtého ročníku.
Je tu i hrozně pěkně poukázáno na sílu přátelství a okamžiků s lidmi, na kterých vám záleží. Plus pro mě jakožto rozebírače lidské povahy se mi hodně zamlouvalo použití poetické literatury a myšlenky, že já nejsem ty a ty nemůžeš být já. Jelikož v dnešní době si to spousta lidí myslí a očekává od ostatních věci, které ti druzí ani nemůžou tušit. Což se mi tady hodně líbí, jsem totiž toho názoru, že autor by tímto mohl i pozitivně ovlivnit okruh svých čtenářů, co se psychické otázky chování k ostatním lidem týče.
Takže za mě fakt super počtení.

Ella161
04.06.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, má myšlenku a skvělý děj. Má pasáže u kterých se zasmějete či zamyslíte. Líbí se mi, jak do knihy zakombinoval, tak silné přátelství. Jsou tam přátelé, kteří si pomáhají, stojí při sobě, podporují se. Taky se mi líbí, že jeden z Q. přátel byl černoch, opět. Kniha je rozdělená na tři části. Ta první mě asi bavila nejvíce. Je vlastně o tom, jak je Margo občas spontánní. Jak je bláznivá, chytrá a hlavně nápaditá. Druhá část je o stopách. Ta mě bavila tedy nejméně. Třetí část jí konečně vydávají hledat a zažíváme s nimi dobrodružství v autě. V autě plné smíchu, někdy strachu a hlavně přátelství.
Knihu určitě doporučuji, ale Hledání Aljašky se mi líbilo více.

Acnaj
04.06.2020 3 z 5

Moje první knížka od autora... Nesnáším otevřené konce, tak mě to trochu zklamalo... Ale jinak se mi příběh i styl psaní líbil.

Elka252
28.05.2020 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi zdála celkem dobrá. Byla čtivá a místy vtipná ( Hlavně scény v autě to bylo vážně bezva a mohla jsem se potrhat smíchy :-D) Margo my ze začátku připadala jako fain holka ale na konci se můj názor o dost změnil a chovala se jak jí Q právem řekl jako spratek. Quentin my taky nepřišel nic moc, za to jsem si zamilovala Bena a Lacey. Na konci knihy jsem hodně přemýšlela jestli je tohle je vážně konec. Sice i Hvězdy nám nepřály skončilo otevřeným koncem ale tady už jsem si přímo říkala kde je posledních 20 stran takhle přece nemůže skončit román! Kupodivu skončil a zanechal ve mně filozofické otázek které nebyly zodpovězeny.

FairyD.
15.05.2020 1 z 5

No, mňa osobne to nezaujalo. To bolo asi prvý krát keď som bola sklamaná z knihy. Dej sám o sebe bol celkom pekný aj napísané to nebolo zlé. Miestami to bolo vtipné. Ale tento príbeh mi nejako nesadol. A uplné príbeh zakopalo filmové spracovanie.

Bebe2004
11.05.2020 5 z 5

Miluji knížky Johna Greena. Mám ráda jeho styl psaní, dokonce i jeho otevřené konce. Ani tato kniha mě nezklamala.

AryaQueen
28.04.2020 1 z 5

Knížka mě vůbec nezaujala. Vesměs se tam nic nedělo a děj se neuvěřitelně táhl. Dočetla jsem do konce, protože jsem byla zvědavá, jestli za tím vším není nějaká senzace...no, nebyla. Takže za mě nee.

NicoleAn
26.04.2020 2 z 5

Po Hvězdy nám nepřály, byla pro mě tato kniha zklamání. Jasně, že tato knížka není úplně odpad, ale měla jsem problém se vžít do problémů hlavních postav.

Theliel
26.04.2020 5 z 5

Mně se kniha velice líbila. Je to trochu něco jiného než čtu normálně, ale nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Je vážně čtivá. Má svoje kouzlo, které mě nadchlo. Je to moje druhá kniha od Johna Greena a jsem nadšená. Viděla jsem první film před několika lety a až teď četla knihu a díky ní jsem to pochopila a je určitě lepší jak film. Knihu doporučuji. :33

pestas
25.04.2020 3 z 5

No... premyslim co o knize napsat. Je kazdopadne zvlastni, ale musim rict, ze to neni ten druh, co bych nekdy chtela cist znovu. Prislo mi, ze dej nijak neubiha, zapletka pro me takova nijaka, Margo mi prisla jako spratek, ktery nevi, co chce, Q zase jako nouma..... Bavila me asi vic zaverecna cast knizky, ale ani tam to nebyl zadny zazrak

YA-girl
24.04.2020 3 z 5

Kniha pro mě byla zajímavá proto, že americká mládež vede takový jiný život ;), ale jinak mi nepřišla až tak skvělá. Nebavilo mě, že první půlka knihy byla psaná v minulém čase a druhá půlka, road-trip, v přítomném... a hlavně mě nebavila celá zápletka. Holka, kterou přes/pro její výstřednost a divnost všichni milují, ale ona má přesto pozornosti málo, a tak uteče z domu a zanechá ještě i stopy... Hlavní hrdina pak už řeší jenom ji a nemyslí na nic jiného, až už mi to přišlo otravné a vlastně mi bylo i docela jedno, jestli ji najde nebo ne. Navíc mi to celé přišlo dost podobné knize Hledání Aljašky - tam si vypravěč taky nechal pomotat hlavu "specifickou" a pro mě nesympatickou hrdinkou... ale tamní pointa ve mně aspoň zanechala nějakou hlubší stopu, kdežto tady jaksi nebylo co zanechat.

Tebby
03.04.2020 2 z 5

Myslím, že téma se dalo pojmout mnohem lépe. Začátek se mi velmi líbil, ale následná posedlost mě přímo nudila. A bohužel ani film se velice nepovedl. 2*

ElleNora
20.03.2020 5 z 5

O papírových městech jsem se dozvěděla až v této knize. Obdivuji autora, jak pojmul příběh a za konec takový jaký, je. Rozhodně toho hodně říká o iluzích, které si udržujeme o ostatních, a jak se jich nechceme vzdát.

Sabina335
12.03.2020 4 z 5

kniha se cte velmi dobre, je krasne napsana a vzdy jsem se tesila az budu moct knihu zase otevrit a pokracovat ve cteni. libilo se mi patrani a to co spolu zaziji kamaradi na ceste. hvezdicku dolu davam jen proto, ze jsem trosicku cekala lepsi zaver a mozn trochu vice akce. ale velmi pekna kniha.

verunka93
02.03.2020 3 z 5

Greenovi jsem dala ještě jednu šanci. Tím, že jsem od knihy nic neočekávala, tak se mi nakonec celkem líbila. Takové oddechové čtení. Uvidím jestli si přečtu další knihu.